„Za vším stojí tvrdá práce,“ říká zámecká paní, která z ruiny vybudovala jeden z deseti nejlepších zámeckých hotelů na světě

Původně hledali jen domek pro rodinu, nakonec vydražili celý zámek a vybudovali z něj jeden z deseti nejlepších zámeckých hotelů na světě. Pravidelní čtenáři našich tištěných FC Kurzů již dobře znají příběh zámeckého hotelu Chateau Herálec a jeho majitelů, manželů Kasperových. Jak se jim podařilo z vybydleného zámku vybudovat unikátní zámecký hotel, který se již léta řadí mezi špičku ve své kategorii? Nejen o tom jsme si povídali v dnešním podcastu se zámeckou paní Alexandrou Kasperovou.

Místo domku zámek

Brzy to bude již 20 let, co manželé Kasperovi dostali zprávu o dražbě státního „zámečku“ v Herálci, nenápadné vesničce na Vysočině, jen pár kilometrů od Havlíčkova Brodu. Slovo „zámeček“ bylo pro Jana a Alexandru důležité. Nehledali žádné honosné sídlo, ani neměli potřebu bydlet někde na zámku. Chtěli jen rodinný domek pro sebe a své čtyři děti.

Jako aktivní podnikatelé, kteří dnes mají podíl ve čtyřiceti sedmi firmách podnikajících v několika odvětvích, chtěli jen klidné místo v dobré dostupnosti mezi Prahou a Brnem. Tehdy na prohlídku draženého zámku přijeli každý svým vozem. Když Alexandra Kasperová viděla zbědovaný stav a velikost zámku, měla chuť se otočit již před branami. „Tohle vůbec nepřichází v úvahu!“ prohnalo se jí hlavou. Manžel Jan byl však vždy vizionář, a jak říká Alexandra v našem rozhovoru, měl vždy dobrý čich na příležitosti. „Pojďme si to alespoň prohlédnout, když už jsme tady,” přesvědčil Jan Kasper svou ženu, která na prohlídku zámku kývla.

„Nakonec jsem kývla a zámek jsme si prošli. Má deprese však jen zesílila. Vůbec mě nenapadlo o tom reálně uvažovat. Hledali jsme domeček na bydlení, a toto nebyl ani domeček, ani na bydlení. Bylo to spíš torzo zámku, obrovské budovy byly zničené. Prolomené střechy, podmáčené zdi, všude sešlost, harampádí. Po prohlídce jsme s manželem každý jeli svou cestou a mě ani v duchu nenapadlo o koupi uvažovat. Najednou mi ale zazvonil v autě telefon a na druhé straně zněl nadšený manželův hlas. Tam, kde já viděla jen starosti, on viděl ohromnou příležitost.“

Jak se jim podařilo z ruiny vybudovat luxusní zámecký hotel?
V čem je Chateu Herálec tak jedinečný, že si do něj najdou cestu lidé z celého světa?
Jaký je Alexandřin recept na společné podnikání a šťastné manželství?
Odpovědi získáte ve videu níže nebo v každé podcastové aplikaci.

Co se dozvíte v rozhovoru s Alexandrou Kasperovou:

 • Jak manželé získali vybydlený zámek na Vysočině?
 • Co obnášela rekonstrukce a vybudování zámeckého hotelu?
 • Čím je Chateau Herálec jedinečný a proč se tam lidé rádi vrací?
 • Jak se paní Kasperové podařilo sestavit tým lidí, kteří pečují o zámecké hosty?
 • Jak zvládala při podnikání pečovat o čtyři malé děti?
 • Jaké plány a novinky připravují v Herálci dnes?
 • Co obnáší portfolio 47 firem, v nichž působí manželé Kasperovi?
 • Jakým způsobem přemýšlí o nástupnictví a předání firem dalším generacím?
 • Jak se děti přirozeně zapojují do rodinného byznysu?
 • Jaký je Alexandřin recept na spokojené manželství a šťastnou rodinu?

Užitečné odkazy na závěr

 • Zaujal Vás rozhovor s Alexandrou Kasperovou? Osobně se můžete potkat během pobytu na Chateau Herálec. Nejen, že načerpáte novou energii v krásném a romantickém prostředí, ale současně se můžete přesvědčit o myšlenkách z dnešního rozhovoru. Více zjistíte zde.
 • Líbí se Vám inspirativní příběhy ze života? Další zkušenosti a inspiraci získáte v tištěném FC Workshopu. Výběr jednotlivých témat je k dispozici zde.
Vyberte si z podobných témat
Top
Shopping Cart