Problém s vlastní výškou proměnil v podnikatelský úspěch. „Nebylo to vůbec snadné,“ říká muž, který šije oblečení pro čahouny. 

Říká se, že když člověk najde řešení nějakého problému, nachází ve stejný moment podnikatelský nápad. Něco podobného zažil také mladý podnikatel Radek Pilař, který zavítal do podcastu Myšlením na vrchol. Radek je původní profesí fotograf a ještě donedávna se živil tvorbou svatebních alb a videí. Od začátku letošního roku se už ale naplno věnuje vlastní značce oblečení Tallguys, kterou založil před dvěma lety.

Radek Pilař je čahoun, měří 190 cm a nikdy pro něj nebylo snadné sehnat padnoucí tričko. Když cestoval po Americe, přivezl zpět do Česka padnoucí trička, ve kterých se konečně cítil dobře. Žádná holá záda, když se člověk sehnul, aby si zavázal tkaničku u bot, nebo naopak tričko, které na člověku visí jako kus hadru. Jenže po čase zásoba dovezených triček došla, a když Radek zašel do obchodu obměnit si šatník, tak narazil.

„Najít padnoucí tričko pro dlouhány v odpovídající kvalitě nebylo vůbec jednoduché. V žádném tričku, které bylo v Česku na trhu, jsem se necítil dobře, anebo bylo po pár vyprání seprané. Nakonec mě napadlo, že si ta trička začnu vyrábět sám. Měl jsem kolem sebe pár kamarádů s podobným problémem, a tak se zdálo, že by z toho mohl být hezký podnikatelský projekt,”

vysvětluje Radek Pilař v našem rozhovoru. Potvrzuje tak i myšlenky z FC Workshopu Udržuj vnitřní plamen, kde vysvětluji, že pokud člověk v sobě probudí dostatečně silnou touhu a nadšení, žádná z překážek ho nemůže zastavit. Host dnešního rozhovoru je toho důkazem, a že nebyl sám, kdo měl problém sehnat kvalitní a padnoucí oblečení na vysokou postavu, potvrdila jedna z prvních zkušeností po spuštění vlastního e-shopu. Když se po spuštění prodeje sklad rychle vyprázdnil a Radek najednou neměl co prodávat, uvědomil si, že našel díru na trhu, a to mu dodalo další chuť do práce.

Pravda, Radek stojí sice ještě na začátku podnikatelské dráhy a jistě má před sebou ještě pořádný kus cesty. Přesto věřím, že dnešní podcast bude pro mnohé posluchače inspirací a odnesou si z našeho povídání také praktické zkušenosti do života. Rozhovor si můžete poslechnout v každé podcastové aplikaci nebo níže ve videu.

Co se dozvíte v rozhovoru s Radkem Pilařem:

 • Kdy vznikl nápad rozjet vlastní značku oblečení pro dlouhány?
 • Jak se fotograf naučil navrhovat vlastní trička?
 • Co Radek prožíval, když se po prvních výrobcích zaprášilo a najednou neměl co prodávat?
 • Jak je náročné rozjet výrobu vlastního střihu oblečení s minimálním rozpočet?
 • Jak rozvíjet podnikání při práci na plný úvazek?
 • Kde Radek Pilař nechává šít trička TallGuys?
 • Jak rozjet vlastní značku s minimem peněz?
 • Jak uspět na trhu s malou značkou vlastního oblečení?
 • Je náročné obstát proti konkurenci s miliardovými náklady na marketing?
 • Proč vyrábí v Česku a nyní naráží na výrobní kapacity?
 • S jakou vizí firmu buduje?
 • Jak se Radek Pilař učí pracovat se zpětnou vazbou díky AI?

Užitečné odkazy na závěr

 • Inspiroval Vás podnikatelský příběh Radka Pilaře a přemýšlíte, jak vdechnout život vlastním podnikatelským nápadům? Získejte další příběhy lidí, kteří vzali život do svých rukou, z knihy Myšlením k bohatství Odkaz & dědictví. Kniha ukazuje způsob, jak aplikovat do života 13 principů bohatství a úspěchu Napoleona Hilla v současném světě. Knihu získáte zde.
 • Přemýšlíte, jak probudit a udržovat vnitřní vášeň? Příběhy a zkušenosti ze života získáte v FC Workshopu Udržuj vnitřní plamen. Sto stran inspirace, příběhů a zkušeností ze života, včetně pracovních listů, získáte jen zde.
O autorovi
Lukáš Eder
Vyberte si z podobných témat
Top
Shopping Cart