Odrazila se od životního dna až ke štěstí a luxusu ve Švýcarsku. „Zvládla jsem to díky intuici,“ říká úspěšná realitní makléřka.

Cítila se na dně. Manželství se rozpadlo, už to nešlo dál. Zažila i fyzické napadení a láska, kterou kdysi ke svému muži cítila, se už dávno vytratila. Jenže co dál? Zůstala sama na ulici v cizí zemi se dvěma malými dětmi a z nešťastného manželství si odnesla dluhy, špatné vzpomínky a spoustu bolesti. Vrátila se domů do Česka a za poslední peníze si pronajala byt na dva měsíce. Netušila, co bude v životě dělat dál, věděla jen, že to musí zvládnout.

„Ocitla jsem se v toxickém manželství a vyvázla z něj doslova s holým životem. Tehdy jsem si uvědomila, že se musím naučit spoléhat jen sama na sebe,“ vzpomíná v dnešním podcastu Myšlením na vrchol Markéta von Burg. „Když jsem byla v životě na úplném dně, pochopila jsem, že já sama musím něco vybudovat. Bylo to období, kdy jsem v životě začala hledat nový směr a stanovovat si nové vize.“

Odrazit a překonat

Jenže jak se odrazit ode dna, když je člověk vyčerpaný a táhne si s sebou životem batoh špatných vzpomínek? Jak zase získat sílu a věřit v lepší zítřky? Jak se už více neutápět v nezdravých emocích a pocitech a překonat sama sebe? Odpovědi i praktická cvičení jsme už přinesli v FC Workshopu Silné Já Slabé Já v praxi a host dnešního podcastu vše potvrzuje svým životním příběhem i nastavením.

Říká se, že nic v životě není náhoda. Ani Markéta von Burg, která se po mnoha letech šťastného života vrátila ze Švýcarska zpátky do Česka, nevěří na náhody. Zato ale věří ve vlastní intuici, která jí ukázala cestu k úspěchu a životnímu štěstí. Až v momentě, kdy se naučila důvěřovat a naslouchat sama sobě, tak se dokázala odrazit ode dna a překonat sama sebe. Ti malí kluci, se kterými kdysi stála sama na ulici, už vyrostli v dospělé muže, Markéta poznala štěstí s novým manželem, ve Švýcarsku vybudovala zajímavou kariéru. Dnes společně s manželem žijí v Česku a budují Farmu Lovětín. Jedinečné místo, kam lidé jezdí hledat sami sebe a čerpat vnitřní sílu.

Někdo by ale pořád mohl říct, že to byla jen náhoda, když Markéta doprovázela svou sestru na prohlídku nového bytu v Praze a zcela spontánně zastoupila neschopného realitního makléře. Majitel realitní kanceláře si všiml Markétina obchodního talentu a nabídl jí práci. Jenže Markéta odmítla. Ne však proto, že by pohrdala zajímavou nabídkou. Jen si uvědomila, že je to obor, který ji baví. Něco v jejím nitru jí napovídalo, že je to směr, kterým se má vydat.

Když už se ale Markéta měla odrazit od životního dna, chtěla mířit hodně vysoko. Vrátila se do Švýcarska a ucházela se o pozici realitní makléřky u společnosti, která nabízela jen výjimečné a nejdražší nemovitosti. Místo získala a vášeň i nadšení k novému životnímu směru ji nepřestávala opouštět. „Kolegové mě varovali, ať brzdím. Říkali mi, že první rok nic neprodám, že se nejprve musím zaučit a získat zkušenosti,“ zmiňuje Markéta v našem podcastu a s úsměvem dodává. „Ale já netušila, o čem to mluví. Vůbec mě nenapadlo, že bych něco neprodala. Nenechala jsem se zviklat a první nemovitost jsem prodala hned první měsíc. A další měsíc jsem prodala druhou. A pak každý další měsíc minimálně jednu. Řekla jsem si, že se chci stát nejlepší makléřkou celé společnosti. A stala jsem se jí. Následujících deset let jsem byla v top desítce mezi deseti tisíci makléři z celého světa realitní sítě kanceláří Engel & Völker.“

Chcete zjistit, jak se Markétě von Burg podařilo odrazit od životního dna a vybudovat byznys ve Švýcarsku? Pak se určitě podívejte na rozhovor ve videu níže nebo si poslechněte další epizodu podcastu Myšlením na vrchol v jakékoliv podcastové aplikaci.

Jaké zkušenosti si odnesete z rozhovoru s Markétou von Burg:

 • Jak se Markéta kdysi dostala do toxického vztahu?
 • Co dělala, když zůstala s dluhy a malými dětmi na ulici?
 • Kde hledala sílu, aby se znovu odrazila od životního dna?
 • Jak se jí podařilo najít nový životní směr a získat novou vizi?
 • Jak ji tato vize přivedla až k realitnímu byznysu ve Švýcarsku?
 • Jak se dostala mezi deset nejlepších makléřů společnosti?
 • Co Markétě pomáhá plánovat a dosáhnout vysokých cílů?
 • Jak uvěřit vysokým cílům?
 • Jak se zbavit nezdravých vzorců z dětství?
 • Co Markétu von Burg přivedlo na Farmu Lovětín?
 • Jak si přeprogramovat podvědomí na lepší život?
 • Jak se Markéta naučila poslouchat vlastní intuici?
 • Co je Markétin nástroj, který lidem pomáhá zlepšit výsledky i vztahy?

Vyberte si z podobných témat
Top
Shopping Cart