„Děti nám změní život, ale neměli bychom je používat jako výmluvu,“ říká matka dvou dětí, která na mateřské nevzdala kariéru ani osobní život

Po narození dětí se lidem přirozeně přeskládají životní hodnoty a priority. Mnoho rodičů má posléze své děti na prvním místě a jsou ochotni pro ně obětovat celý svůj život. Někteří rezignují na své koníčky, potřeby, kariéru i přátele a dělají vše pro blaho rodiny. Jako by nic nebylo v tu chvíli důležitějšího. Jakoby to jediné na čem v životě záleží je radost a štěstí našich dětí. Co ale naše radosti? Opravdu se musíme pro štěstí našich blízkých obětovat a vzdát se toho co nás kdysi dělalo šťastnými?

Matka na plný úvazek?

Kdo již pracoval s FC Workshopem Jak si nastavit osobní hranice v praxi, tak jistě rozumí, že pro štěstí druhých se člověk nemusí ničeho vzdávat. Jenže jak to čemu rozumíme dokázat také žít? Na tato témata jsem si povídal s další hostem podcastu Myšlením na vrchol. Eva Otáhalová je matkou dvou malých dětí. Před jejich narozením se naplno věnovala své kariéře i sportovním aktivitám a po porodu se toho nechtěla vzdát. Hned v úvodu rozhovoru Eva zmiňuje:

 “Sama sebe jsem se nechala překvapit. Pokládala se vždy racionálně uvažujícího člověka a sportovce, který se nenechá rozhodit smíchem roztomilého miminka. Po narození dětí mě samotnou překvapilo, jaký cit se v matce rozvine. Úplně to rozhodí jakékoliv plány a představy, které máte před porodem. Je to událost v životě ženy, která kompletně změní jakékoliv další fungování.”

Jak si Eva Otáhalová udržela kondičku i po narození dvou dětí?
Proč nechtěl úplně vypadnout z pracovního procesu?
Jak a proč rozjížděla podcast pro Broker consulting?
Jak využít podcast pro interní komunikaci ve firmě?
Jak prostředí ve firmě ovlivnilo jeji vnitřní nastavení i během mateřství?

Nejen na tato témata jsme si povídali v podcastu Myšlením na vrchol. Celou epizodu můžete shlédnout ve videu níže a nebo se naším povídáním nechte inspirovat v každé podcastové aplikaci.

Co vše se dozvíte v podcastu s Evou Otáhalovou

  • Jak Evě změnilo mateřství život
  • Jak nepoužívat děti jako výmluvu a nerezignovat na své koníčky
  • Proč se Eva rozhodla přijmout novou výzvu a po porodu rozjet podcast pro Broker Consulting
  • Za co je Eva vděčná Petrovi Hrubému, zakladateli společnosti Broker Consulting
  • Jak její práce ovlivnila Evino vnitřní nastavení
  • Co se ji honí hlavou když opustí děti na několik hodin a běží triatlon
  • Jak v současné době vidět nové příležitosti nejen pro své děti
  • Jak si nastavit a udržet rovnováhu mezi pracovním, osobním a rodinným životem
  • Proč je podle Evy důležité plnit si své touhy a sny i po narození dítěte

Nástroje pro udržení životní rovnováhy

Tištěný FC Workshop – Unikátní tištěný magazín plný zkušeností, příběhů a myšlenek jako inspirace pro lepší život. Díky pracovním listům za každým článkem však nebudete magazín jen číst, ale získáte i příležitost zapojit své vlastní mozkové závity a hledat vlastní cestu za lepším životem. Jednotlivá vydání na konkrétní téma získáte zde.
FC Diář – Jaké jsou Vaše priority? Jak často se věnujete své duševní hygieně? Co každý den děláte pro lepší nastavení svého vnitřního světa? FC nedatovaný diář Vám pomůže odpovědět nejen na tyto otázky. Je to nástroj, který pomáhá najít nové vášně, posílit pozitivní myšlení a pečovat o zdroje vnitřní motivace. S FC diářem nebudete plánovat jen čas, ale budete se rozhodovat nad životními prioritami a hledat nové cesty ze slepých uliček. Nahlédnout můžete zde.

Vyberte si z podobných témat
Top
Shopping Cart