„Potřebujeme se naučit prohrávat,“ říká bývalý kapitán basketbalové reprezentace

Jak zkombinovat vrcholový sport, studium na vysoké škole a péči o rodinu se třemi dětmi?

Nejen o těchto tématech jsem se bavil s Pavlem Pumprlou, dalším hostem podcastu Myšlením na vrchol. Bývalý kapitán české basketbalové reprezentace se patnáct let věnoval vrcholovému sportu na profesionální úrovni. Za jeden z vrcholů profesionální kariéry považuje také účast na mistrovství světa v Číně v roce 2019, kam se národní reprezentace v čele s Pavlem Pumprlou probojovala poprvé v historii České republiky. Nečekejte však, že bychom se v rozhovoru bavili jen o basketbalové reprezentaci. Témat jsme otevřeli mnohem víc.

Hned v úvodu Pumprla potvrzuje myšlenky z aktuálního vydání FC Workshopu Jak si nastavit osobní hranice v PRAXI. „Osobní hranice vnímám jako nutnost, protože bez hranic se nedá fungovat. Hranice pro mě znamenají svobodu, ostatně podobně jako disciplína. V tomto tématu souhlasím také s Marianem Jelínkem, který zmiňuje, že dnes se už musíme o limity a hranice postarat sami.“ Toto je však jen jedna z mnoha zajímavých myšlenek a zkušeností, které zazněly v rozhovoru s Pavlem Pumprlou. Poslechnout si jej můžete v každé podcastové aplikaci, čistě jen v audio verzi v přehrávači výše, a pokud máte raději rozhovory s vizuálním podkladem, je rozhovor k dispozici také níže ve videu. 

„Jsem hrdým otcem tří dětí,“ zmiňuje Pavel Pumprla na svém webu, kde shrnuje vlastní životní cestu v kostce. I proto mě zajímalo, jak se mu daří udržovat rovnováhu mezi vrcholovým sportem, výchovou dětí, a k tomu ještě dlouholetým studiem leadershipu. A právě ona rovnováha těchto rolí byla hlavním tématem celého rozhovoru. Pavla si dnes zvou do velkých firem jako inspirativního řečníka, oceňují jeho sportovní zkušenosti a vědí, že pro členy týmu mohou být velmi hodnotné. Manažeři a majitelé firem totiž často zmiňují podobný problém. „Když k nám nastoupí absolventi bez praxe, často mají problém pracovat s chybou a přijmout porážku. Jakmile ale nastoupí někdo ze sportovního prostředí, tak tento problém nemá.“ Čím to je, že sportovci jsou výkonnější a úspěšnější v práci? Jak přistupuje k výchově svých dětí? I na to odpovídal Pavel Pumprla v dnešním podcastu.

Co se dále dozvíte v podcastu s Pavlem Pumprlou?

  • Proč je nastavení osobních hranic klíčové pro životní rovnováhu?
  • Jak se mu daří udržovat životní balanc?
  • Co Pavla Pumprlu naučil vrcholový sport?
  • Jak přistupuje k výchově svých tří dětí?
  • Jak učí děti pracovat s chybou a přijímat prohry?
  • Proč je důležité stanovit dětem limity?
  • Proč se na vrcholu rozhodl ukončit profesionální kariéru?
  • Jak Pavel vnímá úspěch basketbalové reprezentace na mistrovství světa v Číně?
  • Proč při postupu ze skupiny seděl smutný na hotelovém pokoji?
  • Co dnes Pavel Pumprla učí na svých workshopech a školeních?
  • Jak vznikla spolupráce s Janem Mühlfeitem a jejich společná kniha Budování úspěšných týmů?

Chcete aplikovat myšlenky z rozhovoru do svého života?

  • Pavel v rozhovoru zmiňuje jak osobní hranice, tak i práci s talenty. Osobními hranicemi se zabýváme v tomto FC Workshopu, a jak rozvíjet své talenty bylo zase tématem tohoto vydání.
  • Řeč přišla také na způsob myšlení a práci s vnitřním světem. Pavel k tomuto tématu doporučuje například knihu Houževnatost od Angely Duckworthové, získáte ji také zde
  • Zaujal Vás příběh a myšlenky Pavla Pumprly? Máte nějaký dotaz přímo na Pavla? Kontakt na něj získáte na jeho webu zde

Top
Potvrzení odstranění příspěvku
Jste si jistý, že chcete tento příspěvek smazat?
Shopping Cart