Petr Vojnar: „Udržet si sebevědomí a zdravý názor je těžké v každé době“

Může jediná věc změnit celý náš život?

Nejen o tom byla řeč v dnešním rozhovoru s moderátorem a lektorem komunikace Petrem Vojnarem. V devadesátých letech působil s partou kamarádů ve chlapecké skupině T–boyz. Tehdy vydali svou první desku, ale kariéra v showbyznysu se pořád nevyvíjela podle jejich představ. Kamarádi už byli dohodnutí: „Odehrajeme poslední koncert a skupinu rozpustíme.“ Jenže najednou zazvonil telefon – volali z rádia. Poslední písnička na desce s názvem Beruška trochu nečekaně vyhrála hitparádu. Přišlo natočení videoklipu a z Berušky se stal legendární hit. 

Petr Vojnar tak zažil na vlastní kůži, jak jedna povedená věc může nasměrovat celý život novým směrem. Co stálo za zrodem legendárního hitu z devadesátých let? Otevřel Petrovi hit z devadesátek bránu do světa showbyznysu? Petr s pokorou a úsměvem vysvětluje:

„Trochu nadneseně říkám, že v nočním baru po půlnoci hrajou v jukeboxu většinou tří písničky. Máma od Luneticu, Nonstop od Michala Davida a Beruška. Možná naše hudba nebyla oblíbená u všech, ale Beruška se stala legendární, a když se ti povede udělat něco podobného, tak vždycky ovlivní tvůj život a pro mě byla Beruška určitě velkým milníkem.

V rozhovoru s Petrem Vojnarem jsme se nebavili jen o tom, jak vznikal legendární hit a jak ovlivnil celý jeho život. „Vždycky jsem říkal, že rád bavím lidi a zjistil jsem, že je ještě raději učím a pomáhám jim se prosadit,“ zmiňuje Petr v našem povídání. I proto jsme se bavili především o tom, jak se umět v životě prosadit, udělat si zdravý názor, udržet si zdravé sebevědomí, komunikovat s lidmi tak, aby nám věřili, nebo jak pracovat se strachem. Dnešní rozhovor možná bude pro někoho překvapením, věřím však, že čtenáři tištěných FC kurzů v něm najdou mnohou isnpirace a zkušeností. 

Co vše se dozvíte v rozhovoru s Petrem Vojnarem?

 • Proč v showbyznysu uspěje i ten, kdo nic neumí?
 • Jak bylo náročné prosadit se v devadesátých letech?
 • Jak vznikal legendární hit Beruška?
 • Proč se někdy vyplatí vsadit na intuici?
 • Co Petra Vojnara v práci nabíjí?
 • Proč musí dobrý herec umět lhát?
 • Z čeho mají lidé větší strach než ze smrti?
 • Co pro Petra znamená zdravé sebevědomí?
 • Proč je těžké si jej udržet v jakékoliv době?
 • Co pro Petra znamená pokora nebo manipulace?
 • Jak pomáhá svým klientům se zdravou komunikací?
 • Proč je podle Petra dobré cítit obavy, ale špatné mít strach?

Jak Vás chceme dál inspirovat:

 1. Petr Vojnar v rozhovoru vysvětluje, že umění komunikace je nástroj, který člověku pomůže se prosadit nebo prodat svůj produkt nebo jen názor. Kdo tento nástroj ovládá, dokáže manipulovat druhými lidmi. Tématem manipulace a zdravé komunikace se zabýváme v FC Workshopu Jak čelit manipulaci v PRAXI. Chcete-li aplikovat myšlenky a zkušenosti nejen z dnešního rozhovoru, využijte toto vydání.
 1. Líbí se Vám podcast Myšlením na vrchol? Přemýšlíte, jak poznatky a zkušeností hostů podcastu začít opravdu využívat? Pro tento účel každé dva měsíce vydáváme tištěný FC Workshop. Unikátní tištěná publikace s příběhy, zkušenostmi a myšlenkami pro lepší život. To vše doplněné o pracovní listy, které Vás v životě nasměrují zdravým směrem. Nejvýhodněji jej můžete získat v rámci předplatného zde
 1. Líbil se Vám rozhovor s Petrem Vojnarem? Chcete se zdokonalit v komunikačních a prezentačních dovednostech? Už 26. ledna 2023 připravujeme unikátní interaktivní workshop komunikace s Petrem Vojnarem. Pokud si chcete rezervovat místo před spuštěním prodeje vstupenek, pište na [email protected].
Top
Shopping Cart