Štěstí nacházím v jednoduchosti a řídím se heslem, že čím víc člověk má, tím méně potřebuje.

„Mám speciální kouzlo. Na svět se usmívám tak zeširoka, že mě zdraví i cizí lidé a usmíváme se všichni.“

Zmiňovala v rozhovoru pro FC Workshop podnikatelka Romana Ljubasová. Také vás už napadlo, jak je to možné? Také jste už někdy slyšeli, že podnikání je o nekonečných starostech, řešení problémů a překonávání krizí? Pokud tomu tak skutečně je, kde potom podnikatelé berou energii pro svůj úsměv? Kdo již pracoval s FC workshopem Slabé Já Silné Já v praxi, odpověď dobře zná. Je to jen o tom, jaký hlas v našem nitru se rozhodneme nakrmit. A nejen to vyplývá z rozhovoru s Romanou Ljubasovou.

Pravidelní posluchači podcastu Myšlením na vrchol už dobře znají příběh a pozitivní nastavení majitelky společnosti Inca Collagen. Nebylo tomu ale vždy, také Romana si musela najít vlastní cestu k pozitivnímu pohledu na svět. Pokud její příběh ještě neznáte, přečtěte si, prosím, tento článek z mimořádného vydání magazínu FC Speciál.

Romanin přístup k životu a podnikání je ojedinělý. Již osm let podniká s jediným produktem, a to 100% přírodním mořským kolagenem, který si oblíbilo již přes dvě stě padesát tisíc pravidelných zákazníků. Většina podnikatelů by se snadno nechala opít úspěchem a možná by měla ambice rozšiřovat své portfolio o další a další produkty. To však není Romanin případ, což vysvětluje zcela jednoduše. „Mnoho podnikatelů by možná začalo prodávat nějaké krémy nebo další kosmetiku. Často se mě lidé ptají, kdy už konečně přidám další produkt. Pokud bych tak ale udělala, začala bych si trochu protiřečit. Od začátku podnikání tvrdím, že kolagen pozitivně a přirozeně ovlivňuje celé naše tělo. Je to univerzální produkt, takže nedává smysl, abych vymýšlela něco jiného. Raději se soustředím na zákazníky, které už máme a kteří jsou s námi spokojení. Chci z Inca Collagenu vybudovat family brand. Jednoduše produkt, který užívá celá rodina napříč generacemi.“

Kolagen potřebujeme všichni

Abychom pochopili Romaninu myšlenku, je dobré si připomenout, jakou roli hraje kolagen v lidském těle. Tato bílkovina funguje jako lepidlo, které drží buňky pohromadě. Máme ho v celém těle. Ale existují oblasti, kde kolagen tvoří podstatnou část. Například sušina chrupavky (až 70 %), kůže celého těla (až 80 %). Bez kolagenu bychom zkrátka neuměli fungovat, a to také potvrzují slova odborníků, kteří odhadují celkové množství kolagenu až na 5–6 % váhy našeho těla. Kolagen je ve vodě nerozpustná bílkovina, která je důležitou součástí vaziva, chrupavek, kostí, zubů, stěn cév, bazálních membrán, rohovek a je také hlavní stavební jednotkou kůže. Tvoří třetinu všech bílkovin v těle.

Lidské tělo sice od narození vytváří kolagen samo, ale v dostatečném množství pouze do určitého věku. Proto, když to tělo nezvládá samo, je dobré, když mu člověk začne pomáhat. Na trhu je již spousta druhů kolagenu. Romana Ljubasová svůj Inca Collagen získává za studena pomocí enzymatické hydrolýzy z vedlejších produktů mořských ryb, zároveň je zcela čistý bez aditiv, konzervantů, příchutí a aromat. Aby dosáhla co nejvyšší kvality při skladování, rozhodla se každou dávku zabalit do samostatného sáčku. Proto Romana ráda vtipkuje, že obchoduje se třemi gramy bílého prášku.

Sáček Inca Collagenu stačí jen otevřít, nasypat do čisté sklenice a zalít studenou vodou, případně džusem, vypít, a je hotovo. Příroda se postará o zbytek. Ostatně spokojení zákazníci, kteří se vracejí už několik let, dělají Romaně největší radost, a proto o ně ráda pečuje. Sama jako majitelka firmy ráda zvedá telefony a odpovídá na dotazy. Proč to úspěšná podnikatelka dělá a nepřenechá tuto práci zákaznickému servisu? Také o tom jsme si povídali v rozhovoru, který můžete zhlédnout ve videu výše.

Co se dozvíte v rozhovoru s Romanou Ljubasovou

  • – Co Romaně pomáhá udržovat zdravé nastavení mysli
  • – Proč opravdový optimismus není o popírání negativních informací
  • – Co pro Romanu znamená opravdové životní bohatství
  • – Jak se buduje family brand
  • – Co Romaně i po osmi letech podnikání stále dodává novou energii
  • – Jak v Inca Collagenu pracují s věrnými zákazníky
  • – Co pro Romanu znamená dosáhnout v podnikání obratu jedné miliardy 
  • – Jakou inspiraci do života můžeme hledat v přírodě
  • – Jak přistupovat k moderním trendům jako je umělá inteligence

Vyberte si z podobných témat
Top
Shopping Cart