Profesionální pokerista ukazuje cestu k milionům a varuje začátečníky: „Raději to nikdy nehrajte!“

Lze vnímat hraní pokeru jako profesi?

Někdo by možná nechápavě kroutil hlavou a špačkoval: „Poker je jen zábava a hazard, to přece není žádná práce!“ Pokud jste podobného názoru, dovolte mi otázku. Vnímáte hraní fotbalu, hokeje nebo tenisu jako profesi? Možná ani to ne, ale přesto se těmito sporty živí tisíce lidí po celém světě. Tak proč by se někdo nemohl živit například hraním pokeru? Možná, že až si poslechnete dnešní podcast Myšlením na vrchol, tak také budete udiveni, jak moc má profesionální hraní pokeru společného s jinými sporty na vrcholové úrovni. Hostem dnešní epizody byl Tomáš Brokl, Čech žijící v Barceloně, který se pokerem živí už dvanáct let.

Když mi Tomáš začátkem roku napsal, že mu podcast Myšlením na vrchol pomáhá k lepším výsledkům nejen v pokeru, musím přiznat, že mě to potěšilo a zároveň mile překvapilo. Během našeho rozhovoru jsem si několikrát vzpomněl na témata z tištěného FC Workshopu Udržuj vnitřní plamen. Pokud jste již pracovali s tímto vydáním, tak jistě chápete, že kdo v sobě probudí dostatečně silnou touhu a nadšení, tak pro něj slovo nejde prostě přestane existovat. Host dnešního podcastu je toho živoucím důkazem a zpětně si uvědomuje, že ke karbanu měl blízko už ve svém dětství. Přestože Tomáš Brokl pokerem doslova žije, tak když se jej zeptám, co by poradil začátečníkům, kteří se také chtějí živit vysedáváním u pokerových stolů, odpoví zcela upřímně:

„Každému, kdo by se chtěl živit pokerem, bych poradil, ať vůbec nezačíná a tu hru raději nikdy nehraje. Je pravda, že člověk může vyhrát spoustu peněz, ale hranice mezi gamblerem a profesionálem je velmi tenká. Člověka to snadno pohltí, vypracovat se mezi pokerovou elitu stojí velké úsilí, a když nedodržujete základní pravidla tzv. money managementu, poker Vás pohltí a mrknutím oka přijdete o všechno.“

Tomáš v rozhovoru mimo jiné vysvětluje, jak moc má poker na profesionální úrovni společného s jakýmkoliv jiným sportem a proč mu například otužování a dechové techniky podle populárního Wima Hofa pomáhají dosahovat ve hře lepších výsledků a dávají mu před jiným hráči taktickou výhodu. Také Vás zajímá, co se odehrává v mysli kamenných tváří u pokerových stolů, kde se hraje o milion amerických dolarů? Nejen to se dozvíte v dnešním podcastu. Celou epizodu si můžete zdarma poslechnout v každé podcastové aplikaci nebo ve videu níže.

Co se dozvíte v rozhovoru s Tomášem Broklem:

 • Jak už v dětství získal pozitivní vztah ke karetním hrám?
 • Co jej přivedlo k pokeru a jak se z této hry stala jeho velká láska?
 • Jak vnímat poker jako profesi, a nikoliv jen jako hazard a zábavu?
 • Pokud je hraní pokeru profese, může se člověk stát workoholikem?
 • Kde je hranice mezi profesionálem a gamblerem?
 • Jakou taktickou výhodu Tomáš získává díky populární metodě Wima Hofa?
 • Které základní pravidlo by měl dodržet každý pokerový hráč?
 • Jakou roli hraje v pokeru štěstí?
 • Jak se udržet ve střehu a v kondici, když člověk sedí u stolu i patnáct hodin v kuse?
 • Co mají společného velké turnaje v českém Rozvadově a americkém Las Vegas?
 • Jaké dovednosti se musí naučit každý pokerový profesionál?
 • Proč by Tomáš začátečníkům poradil, ať s pokerem raději vůbec nezačínají?

Dnešní podcast může být pro mnoho posluchačů, kteří nemají s pokerem profesionální zkušenost, velkým překvapením. Možná si také z našeho povídání odnesete, že nezáleží na tom, kým se chce člověk stát a čeho chce v životě dosáhnout. Rozhoduje pouze to, co vše je schopen pro své sny a touhy vykonat. Rozhovorem určitě nechceme nikoho vybízet k hazardu, ani neukazujeme poker jako zábavnou a snadnou cestu k milionům. Tomáš inspiruje svým vnitřním nastavením, nadšením a láskou k tomu, co v životě dělá.

Užitečné odkazy na závěr

Zaujalo Vás myšlení Tomáše Brokla? Potom by Vás mohly zajímat jeho zkušenosti s Wim Hof metodou, které sdílí na svém blogu zde.

Přemýšlíte, jak v sobě probudit podobnou touhu a nadšení, jaké má v sobě Tomáš Brokl pro poker? S tímto tématem pomáhá tištěný FC Workshop Udržuj vnitřní plamen. Objevte svůj vnitřní potenciál a začněte rozvíjet své talenty. Sto stran inspirace a zkušeností získáte jen zde.

Myslíte si, že o úspěchu rozhoduje jen talent? Potom si zkuste přečíst knihu Houževnatost od Angely Duckworthové. Pochopíte, proč se úsilí počítá dvakrát. Knihu získáte například zde.

Vyberte si z podobných témat
Top
Shopping Cart