„Žít lepší život je strašně jednoduché, jen to nebývá snadné,” říká guru české podcastové scény

Jak si vytvořit lepší život?

I tuhle otázku si kdysi položil jeden z nejznámější českých podcasterů Dan Tržil, host dnešní epizody Myšlením na vrchol. Pro Dana byly zahraniční podcasty vždy velkou inspirací. Hltal zkušenosti a myšlenky lidí, kteří se v životě neustále někam posouvali a poslouchání podcastů vnímal jako efektivní způsob sebevzdělávání a získávání nových informací. V roce 2016 založil vlastní podcast Proti Proudu a stal se tak jedním z prvních českých podcasterů na volné noze. K popularizaci podcastů Dan přispívá také skrze českou podcastovou platformu ceskepodcasty.cz, kde propojuje tvůrce podcastů s jejich posluchači.

Jak se Dan Tržil stal uznávaným odborníkem na podcasty? 
Je možné se v Česku uživit jen tvorbou podcastu?
Co se naučil od stovek vyzpovídaných osobností?

Nejen to se dozvíte v rozhovoru s Danem Tržilem. Podcast si můžete tradičně poslechnout v každé podcastové aplikaci, v audio přehrávači nad článkem a nově si rozhovory s hosty podcastu Myšlením na vrchol můžete vychutnat také na YouTube. Pokud Vás rozhovory s hosty mého podcastu baví, nezapomeňte si dát odběr mého kanálu. Video s Danem Tržilem je ke shlédnutí ve článku níže. 

Znát míru

Dan Tržil v rozhovoru mimo jiné potvrzuje také myšlenku psychologa Petra Pachera z FC Workshopu Jak si na stavit osobní hranice v PRAXI, kde je zmíněno: „Kdo ví, kdy má dost, má dost. Kdo neví, nemá nikdy dost.“ Podobné uvědomění pomáhá Danovi nejen při tvorbě vlastních podcastů, ale obecně mu přispívá k prožívání spokojeného a naplněného života, což v našem rozhovoru vystihuje trefnou myšlenkou: „Všechno je to vlastně strašně jednoduché, jenom to není vždycky snadné. Když jsem psal knihu Proti Proudu, kde jsem dal dohromady jedenáct nejzajímavějších témat pro lepší život, které jsem si odnesl od hostů mého podcastu, trochu jsem bojoval sám se sebou. Říkal jsem si, že vlastně nepíšu nic nového, protože všechno už vlastně bylo řečeno a většinu těch principů budou lidé znát. Mě samotnému ale občas pomáhá, podívat se na stejnou věc z trochu jiného pohledu, slyšet to jiným jazykem nebo to prožít v jiném nastavení.” 

Věřím, že podcast s Danem Tržilem bude inspirací nejen pro předplatitele tištěného FC Workshopu. Důvod je prostý. Dan díky tvorbě podcastů poznal už stovky úspěšných lidí. Získal díky tomu mnoho zkušeností a zajímavých myšlenek pro lepší život. Otázka ale zní, jak se mu daří informace z podcastů aplikovat do života? Kdo aktivně pracuje s pracovními listy v FC Workshopech, je si již dobře vědom, že nestačí informace pro lepší život jen znát. Rozhodující je, kolik jich člověk dokáže opravdu žít. A nejen to se Dan stále učí a své poznatky sdílí ve své nové knize. Pokud se chcete o zkušenostech Dana Tržila dozvědět více a získat jednu jeho knihu s Danovým podpisem, pozorně poslouchejte náš rozhovor, přijměte výzvu a podělte se o své postřehy z rozhovoru do e-mailu [email protected]. Více se dozvíte ve videu níže, stačí se jen pozorně zaposlouchat.

Co se dozvíte v rozhovoru s Danem Tržilem

 • Jak se stal Dan Tržil tvůrcem podcastů?
 • Jak je náročné uživit se jako podcaster na volné noze?
 • Jak získat příjmy z tvorby podcastů?
 • Jak si Dan vybírá hosty pro svůj podcast Proti Proudu? 
 • Proč je pro Dana důležité si uvědomit, kdy má dost?
 • Co se naučil od hostů svých podcastů?
 • Co Dana přivedlo k sepsání knihy?
 • Jak se Danovi daří udržovat životní balanc?
 • Kdy a jak si má člověk zvolit, zda následovat trend, nebo plavat proti proudu?
 • Co Danovi funguje, když chce zlepšovat vlastní život?
 • Jak přistupuje k výchově své dcery?
 • Jak Dan pohlíží na budoucnost a změny ve společnosti?

Kde získáte další inspiraci pro lepší život

 1. Líbil se Vám rozhovor s Danem Tržilem a přemýšlíte, jak zlepšovat kvalitu svého života? Každé dva měsíce přinášíme inspiraci pro lepší život v magazínu s pracovními listy, které Vám pomohou přetavit informace do praxe. Stačí si jen aktivovat předplatné tištěného FC Workshopu.
 2. Všichni hosté Myšlením na vrchol dostávají v závěru otázku, která kniha je v životě nejvíce ovlivnila. Dan Tržil doporučuje knihu Čtyřhodinový pracovní týden od Tima Ferrise. Knihu najdete v každém dobrém knihkupectví, takže i zde.
 3. Neznáte Danův podcast Proti Proudu? Dan za sedm let vyzpovídal více než 160 osobností. Seznam hostů najdete zde.
Top
Shopping Cart