Proč tak snadno zapomínáme na svá přání

Odpočinout si, nabrat nové síly, potom se probrat, začít zase růst a zplodit nějaké to ovoce. Přírodní cyklus života, který se opakuje na celém světě. Je to pořád dokola. Nic se na tom nemění. Každých dvanáct měsíců proběhne jeden cyklus, aby vše živé zase trochu vyrostlo. Každý rok se to opakuje, všichni to můžeme pozorovat a všichni jsme toho součástí. Ať chceme, nebo ne. 

Jenže spousta lidí tento cyklus nechce přijmout.
Chtějí se ráno probrat a večer sklízet ovoce.
Ideálně bez práce a bez růstu. 
Copak je to ale možné?
Můžeme snad získat koláče bez práce?

Předplatitelé FC Workshopu si každé dva měsíce vštěpují zásadní princip každého růstu. Tedy, že vše potřebuje svůj čas a že jen respekt vůči životnímu cyklu nám dodá dostatek vytrvalosti pro růst. Například spousta lidí vstupuje do nového roku plná energie a rozhodnutí změnit celý život. Máme nové vize, přání i sny a věříme, že tentokrát to dokážeme. Zaměříme svou pozornost na výsledný cíl a rozhodneme se jej naplnit. Jenže časem o svou pozornost přicházíme, ztrácíme víru, že můžeme dosáhnout vytyčených cílů, a po pár týdnech končíme ve starých kolejích. Kam se vytratila naše touha po lepším životě? Co nás okradlo o pozornost? Proč to zase vzdáváme?

Často od našich čtenářů slýchám slova jako například: 
Nemám dost silnou vůli… 
Na to nejsem talentovaný…
Jsem už příliš starý…
Nemám ještě dost zkušeností…

Základní pravidlo růstu

Podobných výmluv bychom mohli najít stovky. A pravdou je, že dokud budeme podobná slova používat a dokud budeme věřit programu NEJSEM DOST, tak se tento program bude stávat denní realitou. Kdo však již pracoval s tištěným workshopem Udržuj vnitřní plamen, tak už jistě chápe, že nic z toho samo o sobě nerozhoduje o našich výsledcích. Talent sám o sobě výsledky nezaručí a schopnosti člověk získává až potom, co investuje svou energii do nových činností. Problém je tak pouze v naší nedostatečné vytrvalosti. Jak ji ale získat? Jak se nenechat odradit prvními neúspěchy?

Inspiraci hledejme v našem okolí. Ne však v tom novém, moderním a virtuálním prostředí, kde jsou všichni úspěšní a krásní. Hledejme ji v přirozeném prostředí, kde je růst a sklizeň součástí života. Pojďme si uvědomit, že každá lidská mysl je zcela unikátní a komplikovaná, avšak funguje velmi jednoduše. Prostě věří tomu, co vidí. A tak, když každý den vidí obrazy krásných lidí, když vidí mimořádné výsledky a úspěch, začíná v ně věřit a začne po nich toužit. Jenže nevidí, co vše za výsledky stálo. Nevidí celý proces, chcete-li cestu, která vede k cíli. Vidí jen cíl a po něm začne toužit. Následně, když nedosáhne cíle tak snadno, jak se na první pohled zdálo, přicházejí na řadu mizerné pocity, jež generují smutek, naštvání a podobné emoce, které z nás vysávají energii. A to celé jen proto, že ignorujeme základní pravidla a zákony růstu. Tedy, že všechno potřebuje svůj čas, nebo také, že sklízet můžeme až potom, co zasejeme budoucí úrodu a pečujeme o ni. 

Sadba → Péče → Sklizeň

Začátek roku je období, kdy spousta lidí začíná s novými cíli a vizemi. Jenže než se promění v realitu, tak je čeká kus cesty. Vše má původ v mysli v podobě myšlenek a nápadů, které můžeme vnímat jako semínka pro budoucí sklizeň. Někdo je možná schopen semínka zasít, udělá třeba první krok, ale později na ně zapomene a přestává o svá semínka pečovat. Často si myslíme, že stačí jen zasít a čekat na sklizeň. A když se očekávaná sklizeň nedostaví, začneme obviňovat buď sami sebe za hloupé nápady, anebo naše okolí za to, že nám hází klacky pod nohy. Jenže nic z toho k lepšímu životu nepřispívá, je to přesně naopak. Jen to přináší negativní emoce, a ty nemohou přinést pozitivní výsledky. 

V FC Workshopu Emoce + Rozum = Osud jsme si vysvětlili, jak funguje svět emocí a rozumu, a proč je důležité udržovat určitou rovnováhu těchto světů. Kdo již s vydáním pracoval, tak jistě chápe, že vyhnout se negativním emocím není složité. Stačí jen respektovat zásady růstu a zákony sklizně. Však uznejte sami, který farmář má větší šanci na sklizeň: ten, který zaseje i přesto, že je třeba extrémní sucho, anebo ten, který nezaseje, protože je příliš sucho? Který farmář má šanci na bohatší úrodu? Ten, který nechá zasetá semínka ladem, anebo ten, který se jim neustále věnuje?

Vím, že odpověď znáte. Pojďme se ale společně zamyslet nad životem v moderní společnosti. Život v blahobytu je velmi pohodlný. Základní životní potřeby máme k dispozici doslova na pár kliknutí. Každý den vidíme na sociálních sítích obrazy úspěchu. Vidíme, jakou úrodu můžeme sklidit, ale už nevidíme, kolik semínek muselo být kdysi zaseto. Všichni touží po stále lepších výsledcích za méně úsilí. Však se zkuste sami zamyslet, kolik semínek jste po novém roce zaseli? Jaká novoroční předsevzetí jste si napsali? A jakou péči jste těmto semínkům doposud dali, neupadají už v zapomnění? Neopouští Vás pomalu touha po těchto cílech, protože možná zjišťujete, že to není zase tak snadné, jak se zdálo? A proč jste po nich tedy toužili?

Nenechejte se rozptýlit moderním světem, pečujte o svá semínka, jen tak z nich vyroste bohatá úroda. Pokud chceme v životě zdravě prospívat a dosahovat skvělých výsledků, potřebujeme se naučit pravidelně pečovat o náš vnitřní svět. Neustále si připomínat své priority, hledět na každodenní situace s nadhledem a vyhodnocovat je. Jen tak se poučíme z vlastních chyb a získáme nové zkušenosti. Jen tak dosáhneme skvělých výsledků v duševní pohodě. Stačí jen respektovat základní principy růstu. Daří se Vám to? Co Vám pomáhá? Máte nějaký tip nebo zkušenost a chcete se o ni podělit? Budu rád, když mi napíšete na [email protected]. Předem děkuji za Vaše zprávy a přeji Vám úspěšný a krásný den. 

3 tipy pro bohatou úrodu

  1. Setkávejte se s dobrými farmáři – Říká se, že každý člověk je průměrem lidí, se kterými tráví nejvíce času. Jakých výsledků dosahují lidé ve Vašem okolí? Kolik z nich v životě dosahuje mimořádných výsledků? Chcete zvýšit svůj průměr? Poznávat lidi, kteří dosahují lepších a lepších výsledků, ale nevíte, kde je potkat? Konec výmluv! Příležitost máte každé úterý v 18:00. Stačí přijít do Space Cafe Anděl na akci Myšlením na vrchol LIVE. Svou vstupenku získáte jen zde
  2. Měj kvalitní nástroje – Které nástroje Vám pomáhají pečovat o Vaše priority? Jak rozvíjet myšlenky a nápady, jež Vás denně napadají? Nástroj, který Vám usnadní péči o vnitřní svět, najdete zde.
  3. Kupuj jen kvalitní semínka – Z jakých zdrojů čerpáte každodenní informace? Kde čerpáte inspiraci pro lepší život? Jak se svými informacemi dále nakládáte? Každodenní informace, jež proudí do naší mysli, utvářejí celkový pohled na svět. Vybírejte proto pečlivě, jaké informace k životu potřebujete, a bez kterých se rádi obejdete. Inspiraci v podobě zdravějších informací najdete zde.

Top
Shopping Cart