Jak na duševní pohodu z pohledu psychiatra, kouče a biohackera

Spotřeba antidepresiv neustále roste.
Lidé čekají měsíce na termín u psychiatra.
Je to snad dáno dobou a společností, ve které žijeme?


S ohledem na události posledních tří let, během kterých byla celá společnost vystavena nečekaným a emočně náročným situacím, bychom možná mohli tento trend přisoudit době. Pojďme si ale nejprve uvědomit, že duševní nepohoda není jen tématem posledních tří let. Je to dlouhodobý problém, který se začal projevovat ve velké míře také mezi mladistvými. Na jednu stranu žijeme v nejpohodlnější době lidstva. V době, která nabízí příležitosti, o kterých se našim předkům nezdálo ani ve snech. Ovšem na druhou stranu nám tato doba přináší také nové potřeby a návyky, které jsme v dospívání neměli od koho převzít. Zjednodušeně bychom mohli říct, že rychlost doby a permanentní tlak na osobnost každého z nás již vyžaduje pečovat o svou duševní pohodu. Ostatně i proto každé dva měsíce publikujeme tištěný FC Workshop, unikátní nástroj, který přispívá k vnitřnímu klidu, ve kterém rozebíráme konkrétní témata do hloubky a učíme se informace aplikovat do praxe. Přehled jednotlivých témat najdete zde.

Úzkosti, deprese, syndromy vyhoření a další vážná duševní onemocnění bychom neměli přehlížet. Následky mohou být fatální. Pojďme se proto zamyslet, jak si udržet vnitřní klid a neutíkat před problémy, které nás stejně jednoho dne doženou. Jak si udržet duševní pohodu bylo také tématem naší konference v roce 2021 a nyní zveřejňujeme záznam panelové diskuse, kde jsem na toto téma vyzpovídal tři zajímavé hosty. Psychologa dr. Petra Pachera, biohackera a odborníka na chladové terapie Libora Matuše a také certifikovanou koučku Michaelu Militkou ACC. Záznam plný zajímavých informací a zkušeností z praxe, které můžete obratem aplikovat do svého života, je ke zhlédnutí ve videu níže.

Duševní pohoda pohledem psychologa, kouče a biohackera

Osobní hranice – Zásadní téma pro duševní pohodu

Psycholog Petr Pacher ve videu mimo jiné zmiňuje, že jedním z klíčů k vnitřnímu klidu je dovolit si prožívat své emoce (jak na to se dozvíte zde), a dále doplňuje další potřebu, kterou mnoho lidí ignoruje. Nastavit si a pečovat o své osobní hranice. Zkušeností ze života, příběhy a zajímavé myšlenky k tomuto tématu najdete zde. Uvědomili jste si během sledování videa, že zanedbáváte svou duševní hygienu? Chcete se dozvědět, jak začít pracovat s osobními hranicemi a nedovolit již druhým lidem, aby Vás zneužívali? Potom mi dovolte Vás pozvat na otevřený webinář s psychologem Petrem Pacherem na téma: Jak si v sobě nastavit hranice a zdravě je ubránit před ostatními. Stačí se jen zdarma registrovat a do kalendáře si zapsat datum 19. ledna v 18:30.

Pojďme se setkat osobně

Zaujala Vás nějaká myšlenka z panelové diskuse a chtěli byste ji probrat osobně? Nebo se Vám jen líbí podcast Myšlením na vrchol a chtěli byste být součástí jeho programu? Nabízíme Vám unikátní možnost poznat nové tváře a potřást si rukou s hosty z mého podcastu. Talkshow Myšlením na vrchol LIVE pořádáme každé úterý v 18:00 v Praze na Andělu. Více informací a své místo získáte jen zde.

Top
Shopping Cart