„Úsměvem člověk získá víc než kýblem peněz,“ říká muž, který za dva dny provází Kolem světa

Jedna cesta obrátila celý jeho život a ukázala nový směr. 

Bylo mu třiadvacet a věnoval se vědecké biologii na Akademii věd ČR. Vnitřně se však trápil. Cítil, že to není směr, který naplní jeho život. Nakonec ale svůj směr našel, a to právě díky jedné osudové cestě. Jaká byla ona osudová cesta a co se na ní naučil? Také o tom jsem si povídal s hostem dnešního podcastu Myšlením na vrchol Karlem Wolfem.

Předplatitelé FC workshopu už vědí, že na cestování lze pohlížet jako na jeden z prostředků osobního rozvoje. Karel Wolf se o tom přesvědčil na vlastní kůži. Kdysi jen jezdil se skautským oddílem na měsíční tábory, až se jednoho dne začalo organizovat velké celosvětové setkání skautů v Mexiku. Bylo vybráno dvacet reprezentantů českého skautingu a Karel Wolf mezi nimi. Tehdy jen využil příležitosti a řekl si, že když si koupil ty drahé letenky, tak by byla škoda nevidět také kus světa. S kamarády se podíval na Yucatán a do Guatemaly. S otevřenou pusou zírali na Indiány, které znali jen ze svých představ při čtení májovek. Najednou byli na dosah ruky a Karel získal obrovskou touhu to předat lidem kolem sebe.

Po návratu nejprve povyprávěl zážitky spolužákům na fakultě. Pak ho pozval majitel čajovny, aby povídal hostům. Tam dostal svůj první honorář. „Něco děláte s chutí a rádi a ještě Vám za to zaplatí. To byla osudová změna v mém životě. Do té doby jsem brigádničil v pekárně, na stavbě, jako kamelot, nic z toho mě nebavilo. A tady jsem náhle sdílel své zážitky z prázdnin a oni mi ještě dali příspěvek na ty příští. Tak se zrodil festival Kolem světa,“ popisuje dnes největší akci svého druhu jeho zakladatel. Letošní ročník se uskuteční již tento víkend 26. a 27. listopadu v hotelu Clarion v pražských Vysočanech. A na co že se můžete na letošním ročníku těšit? Také o tom jsme si povídali v dnešním podcastu. 

Co vše se dozvíte v rozhovoru s Karlem Wolfem?

  • Jak jedna cesta udala nový směr
  • Co vše obnáší uspořádat největší cestovatelský festival v Česku
  • Co vše si lidé z festivalu odnášejí
  • Jak se změnilo cestování během covidu
  • Jak může cestování rozvíjet lidskou osobnost
  • Jaké to je cestovat s malými dětmi na vlastní pěst 
  • Proč by z toho člověk neměl mít žádný strach
  • Proč je úsměv kolikrát mocnější než pytel plný peněz

I z dnešního rozhovoru si můžete odnést mnoho inspirace pro lepší život. Ostatně inspirovat druhé lidi se stalo pro Karla Wolfa životní náplní. Napadla Vás během rozhovoru nějaká otázka přímo na Karla Wolfa? Nebo jen hledáte inspiraci pro své cesty, případně jen přemýšlíte o programu na víkend? Potom určitě můžete zajít na festival Kolem světa, kde získáte hromadu inspirace pro své životní cesty. Celý program a více informací získáte jen zde

O autorovi
Lukáš Eder
Vyberte si z podobných témat
Top
Shopping Cart