Propojovat programátory se zdravotníky mě extrémně baví, říká spoluzakladatel Medevia

Představte si lékařskou péči v kapse.

Potřebujete se objednat k lékaři a komunikovat se zdravotní sestrou? 

Předat veškerou lékařskou dokumentaci záchranářům při nehodě? 

Vyzvednout si jen recept či lékařskou zprávu?

Také vás už někdy napadlo, proč už něco podobného není v dnešní době moderních technologií běžné na pár kliknutí? Opravdu musí člověk pořád někam volat, běhat po doktorech a prostát hodiny v čekárnách pro jeden papír? Jistě nejste jediní, koho napadlo, jak něco podobného změnit. Podobné ambice má také host dnešního podcastu Myšlením na vrchol a přináší další zkušenosti ze života a praxe, kterým se věnujeme také v FC Workshopu.

Od medicíny k programování a zase zpět

Původně studoval medicínu a chtěl si jen přivydělat programováním. Petra Bartoše před lety oslovila nabídka tehdy ještě málo známého podnikatele Tomáše Čupra, který zrovna budoval Slevomat. Petra napadlo, že programováním se dají přivydělat hezké peníze, a tak se vrhl do práce. Časem z medicíny odešel a sbíral dál programátorské i manažerské zkušenosti v Čuprových projektech a firmách. Vedle zmíněného Slevomatu působil také na projektu Dáme Jídlo a pomáhal budovat i současný Rohlík.cz. Co vše se Petr Bartoš, host dnešního podcastu Myšlením na vrchol, naučil od Tomáše Čupra? I na to jsem se jej zeptal v našem rozhovoru.

Dnes je Petr podnikatel a spoluzakladatelem projektu, který má nemalé ambice. Pomoct s digitalizací celého zdravotnictví. Chce toho se svými společníky dosáhnout skrze společnost Medevio. Jedná se o mobilní aplikaci, která zjednodušuje a zefektivňuje komunikaci mezi lékařem a pacientem. Ovšem těch možností, co lze ve zdravotnictví změnit, zlepšit a zjednodušit, je mnohem víc a také na ně si Petr se svým týmem troufá.

Dnes zpětně oceňuje zkušenosti nasbírané při studiu medicíny. I přesto, že se jeho život začal ubírat od bílých plášťů do světa jedniček a nul, našel si Petr Bartoš ke zdravotnictví cestu zpět. „Většina programátorů nebude znát, jak funguje zdravotnictví, nebude rozumět potřebám a procesům. Já tomu díky studiu medicíny trochu rozumím. Stejně tak trochu rozumím programování, a tak se mi daří tyhle dva světy propojovat a fungovat jako určitý mezičlánek,“ vysvětluje během našeho povídání Petr, jak se mu nyní daří uplatnit zkušenosti ze studií a dále je využít. Krásný příklad ze života, jak žádný čas nemusíme vnímat jako ztracený a jak lze veškeré zkušenosti z minulosti využít pro lepší budoucnost. A přesně k podobnému uvažování a přemýšlení vedeme účastníky našich tištěných kurzů.

Co se dozvíte z rozhovoru s Petrem Bartošem?

 • Co se naučil při práci pro Tomáše Čupra
 • Jak tyto zkušenosti využívá ve vlastním podnikání
 • Jak se student medicíny dostal k programování
 • Kde se zrodil nápad na aplikaci Medevio
 • Jak realizovat změny v tak konzervativním oboru, jako je zdravotnictví
 • Jak na aplikaci reagují lékaři
 • Jak se daří Petrovi budovat tým vývojářů
 • Na co dnes vývojáři a programátoři slyší
 • V čem spočívá  byznys model Medevia
 • Jak Petr kombinuje medicínské a programátorské know-how
 • Co dává Petrovi na jeho projektu smysl 
 • Co ho v práci naplňuje
 • Jaká je Petrova vize

V rozhovoru s Petrem Bartošem jsme probrali mnoho témat. Ať už se jednalo o podnikatelské zkušenosti, nabírání nových zaměstnanců, budování týmu, nebo hledání životního smyslu, či snad všeobecnou potřebu změnit celé zdravotnictví. I proto věřím, že si každý z našeho rozhovoru odnese zajímavé informace a myšlenky, co budou přínosem pro jeho život. Rozhovor si můžete poslechnout v každé podcastové aplikaci nebo přímo zde, v přehrávači nad článkem.

 1. Líbily se vám myšlenky a zkušenosti Petra Bartoše? Získejte ještě více zkušeností ze života v FC Workshopu. Každé dva měsíce 100 stran inspirace, příběhů, zkušeností a myšlenek přímo do vaší poštovní schránky. Předplatné FC Workshopu získáte zde.
 2. Nedaří se vám najít smysl života a mít zapálení jako host dnešního podcastu? Dochází vám energie na nové nápady? V tištěném workshopu Udržuj vnitřní plamen hledáme zdroj vnitřní energie a způsob, jak o něj pečovat. K dostání jen zde.
 3. Napadla vás nějaká otázka, kterou byste chtěli položit hostovi dnešního podcastu? Můžete se obrátit rovnou na něj. Stačí napsat na [email protected].
O autorovi
Lukáš Eder
Vyberte si z podobných témat
Top
Shopping Cart