Klasická fitka bytostně nesnáším, říká zakladatel tělocvičen Železná koule

Jeden milion korun za čtyři hodiny. Takový úspěch sklidil se svou crowdfundingovou kampaní na Hithitu Michal „Radar“ Vrátný, host dnešního podcastu Myšlením na vrchol. Zakladatel tělocvičen Železná koule nakonec mezi přispěvateli získal necelých sedm milionů korun, čímž se svým nápadem na online cvičební program obsadil pomyslný druhý stupínek nejúspěšnějších kampaní v Česku. A přitom dlouhá léta nevěřil, že by online cvičení mohlo někdy fungovat.

Michal svým chováním jen potvrdil vše, co podrobně rozebíráme v tištěném worskhopu Přepni mysl na lepší život. Patříte-li mezi čtenáře zmíněného workshopu, tak už jistě víte, že bez ohledu na to, v jak bezvýchodné situaci se můžeme ocitnout, vždy se můžeme rozhodnout podívat na problém z té lepší stránky. Pokud by vás zajímala malá ukázka ze zmiňovaného vydání, najdete ji zde.

Vidět příležitost

Možná už dobře tušíte, co přimělo Michala změnit názor. Byla to nedávná covidová situace a s ní spojené restrikce. Když byl Michal se svým týmem nucen uzavřít své tělocvičny Železná koule, měl spoustu času na nové věci. Nechtěl ale jen sedět doma a stěžovat si na nečekanou situaci. Michal dobře věděl, že litováním se a stěžováním si ničeho nedosáhne. Navíc své netradiční tělocvičny budoval od úplného začátku. Železnou kouli zakládal v roce 2010 a jejími dveřmi již prošlo tisíce spokojených zákazníků.  Díky tomu věděl, že má okolo sebe komunitu, o kterou se může opřít a která chtěla pořád to samé – nepřestat se hýbat, i když musel člověk sedět doma. 

I když dlouhá léta sám nevěřil, že online trénink může fungovat, nakonec změnil názor. A to právě díky covidové pandemii. Covid však přinesl v mnoha oblastech změnu potřeb. Mnohem víc ale přinesl změnu v podobě možností lidí. To přimělo Michala Vrátného změnit názor. Proto se pustil se svým týmem do projektu, o kterém jen dlouho přemýšleli. Online platforma, která by lidem zprostředkovala kvalitní a efektivní online koučink. Skutečně je něco takového možné? Michalovy výsledky a především recenze spokojených zákazníků mluví za své. Stačilo jen vidět příležitost.

Za dvanáct let se Železnou koulí se toho Michal „Radar“ Vrátný dozvěděl o lidské motivaci opravdu mnoho. Svými slovy pro podcast Myšlením na vrchol jen potvrzuje to, co probíráme v tištěném workshopu Udržuj vnitřní plamen. Tedy že není opravdové vytrvalosti bez vášně. Jak je ale možné, že někdo získá dostatek vášně a vydrží posilovat tělo dlouho, zatímco někdo jiný ztratí zájem už po třech návštěvách fitcentra? Michal vidí problém možná právě v prostředí klasických fitcenter. Sám si říká tělocvikář a prostředí klasických fitcenter bytostně nesnáší. Že by byla potíž jenom v nich? A v čem se liší tělocvičny Železná koule? I to se dozvíte z našeho povídání. 

Když se Michalovy tělocvičny znovu zaplnily lidmi a trenéři měli znovu plné ruce práce, mohli se znovu soustředit na rozvoj kamenných tělocvičen. Ostatně online dělali hlavně pro své klienty, kteří měli chuť cvičit i během pandemie. Zájem o online koučink však i Michala samotného překvapil, a proto se rozhodl investovat energii také do tohoto projektu.  Původně jednoduchý web s amatérskými videi dnes více připomíná technologický start-up a Michal plánuje svou online platformu rozšířit i za hranice Česka. Jeden z dalších krásných příkladů ze života, jak lze v jakékoliv krizi najít nějakou novou příležitost. Podobným příběhům se pravidelně věnujeme v našich tištěných workshopech. Jednotlivá vydání, kde je každé tematicky zaměřené, najdete jen zde.

Co se dále dozvíte v rozhovoru s Michalem Vrátným?

 • Co se naučil o lidské motivaci za 12 let trénování.
 • Proč vnější motivace nikdy nefunguje.
 • Kde a jak získat ztracené sebevědomí.
 • Podle čeho poznat kvalitní trénink.
 • Jak zdravý životní styl přispívá duševní pohodě.
 • Kde čerpat kvalitní informace pro kvalitní a zdravý život.
 • Jak jeho cvičení zachránilo klientovi život.
 • Jak vznikal druhý nejúspěšnější projekt českého Hithitu.
 • Co označuje Michal jako „game changer“ svého podnikání.
 • Dokáže online trénink plně nahradit fyzického trenéra?

Příběh Michala Vrátného je plný zkušeností a inspirace, a to nejen pro ty, kteří touží po lepší fyzické kondici. Pohráváte si už nějaký ten čas s myšlenkou, že by bylo fajn začít pro své tělo něco dělat, ale potit se ve fitku vám není příjemné? Jak se dokopat k pravidelnému cvičení? I na to odpovídá Michal v našem rozhovoru. Zaposlouchat se můžete přímo zde v přehrávači nad článkem nebo v každé podcastové aplikaci.

 1. Líbí se vám Michalův přístup a chcete se naučit vidět v každé krizi nějakou novou příležitost? V tištěném workshopu Přepni mysl na lepší život ukazujeme, jak na to. K dispozici jen zde.
 2. Rádi byste změnili svůj život, ale chybí vám nadšení a vášeň? Nebo už cítíte vyhoření z každodenního stereotypu? Tištěný workshop Udržuj vnitřní plamen vám pomůže najít zdroj a dostatek paliva pro život. Najdete jen zde
Top
Shopping Cart
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]