Jak vybrat správnou knihu

Vážení čtenáři, vítejte v přehledu všech mých knih a audioknih.

Každá z nich je určena pro jinou fázi vztahového života – od rozvíjení funkčního vztahu přes osamělost v nefunkčním vztahu až po samotu s budováním osobního vztahu.

Raději posloucháte než čtete?

Využijte audioknihy.

V naší aplikaci (odkazy ke stažení do Vašeho telefonu jsou níže) již můžete poslouchat audioknihu 250 zákonů lásky.

Průběžně přihráváme další, následující bude audiokniha SPOLU.

Návod, jak si pustit audioknihu.

ODKAZY KE STAŽENÍ APLIKACE

Raději čtete než posloucháte?

Pak jsou pro Vás nejprve tyto 3 základní informace:

 1. Pro mé knihy nemusíte nikam chodit. Přijdou Vám rovnou domů. Stačí je objednat zde.
 2. Mé knihy nejsou k sehnání v žádném knihkupectví. Pokud je nechcete zasílat poštou a chcete je převzít osobně, můžete. Naše sídlo je u Václavského náměstí v Praze, pouhých 100 kroků od sochy svatého Václava: Praha 1, Washingtonova 5, výtahem do 4. patra, které celé patří nám).
 3. Pokud si přejete mít v objednané knize vlastnoruční věnování Petra Casanovy, uveďte křestní jméno té osoby, které kniha bude patřit (Vám, obdarovanému…) ve 3. kroku objednávky do kolonky Poznámka pro prodejce.

Dodatek k bodu 3: Petr se věnuje vepisování věnování přibližně dvakrát do měsíce, není vždy přítomen. Proto se odeslání Vaší knihy může zdržet. Zvažte, zda Petrovo věnování skutečně chcete. Pak prosíme o trpělivost.

Spolu (novinka roku 2021)

(Chci odblokovat vztah, kde spolupráce vázne)

Kapesní kniha, napsaná za 72 hodin, je inspirovaná četnými případy zbytečných rozchodů a ukvapených útěků ze vztahů, které ve výsledku přinášejí bolest oběma.

264 stran čtvercového formátu, který se vtěsná do kapsy u kabátu, přihrádky v autě nebo kabelky, pomáhá čtenářům formou sebeuvědomění projít procesy porozumění, překonávání ega, konstruktivního uzavírání minulosti a společného řešení problémů, i s vědomím dětských očí, sledujících příklad rodičů a vytvářejících si vzorce v hlavě.

Kniha o společném posilování i společném zeslabování má podtitul: Ve vztahu nikdy není jen jeden vítěz a jeden poražený, ale vždy buď dva vítězové, nebo dva poražení. Můžete ji číst v páru i každý zvlášť. Nebo ji jen položit od partnera, který se odpojil… Je dobré ji projít, ať je váš vztah v pořádku, v ohrožení nebo už v agónii. SPOLU totiž lidé zvládnou víc, než si každý sám myslí. Ale musejí chtít. Oba. Prostě SPOLU.

Klíčové body: kompatibilita, porozumění, výchova.

Tištěná kniha v českém jazyce k zakoupení pouze na shop.firstclass.cz

Audiokniha je v aplikaci.

Souvisejících šest knih:

250 zákonů lásky

(Chci mít dlouhodobě zdravý vztah se sebou i s druhým člověkem)

 • Základní kniha lásky a sebelásky. 304 stran o tom, co potřebuje vztah, aby v něm byl člověk silnější než sám, jak vzniká nezdravá závislost nebo jaké bouře a požáry přináší přirozená odlišnost dvou různých lidí.
 • Pomáhá člověku rozehnat opojný oblak zamilovanosti a uvědomit si, že skutečná láska je víc než jen pěkné slovo či hezký pocit, že je to dřina, která nám leccos prozradí jak o druhém, tak i o sobě.
 • Klíčové body: Míra souznění, osobní hranice, pásmo bolesti. Důraz na rozvíjení tří subjektivních schopností: odejít ze vztahu, který nás ničí; měnit se tam, kde my ničíme milovanou osobu; nevzdávat další pokus, když předchozí nevyšel.

Tištěná kniha v českém jazyce k zakoupení pouze na shop.firstclass.cz

Audiokniha je v aplikaci.

Dvanáct srdcí

(Chci se vyrovnat s odpojením partnera)

 • Kniha vztahového vyzrávání. 244 stran pro ty, kteří do vztahu dávají své maximum a od druhého dostávají minimum. Neopětovaná láska, nevěra, ponižování a další příběhy velkých srdcí, naplněných velkou bolestí.
 • Alegorický příběh, vysvětlující vztahovou nezralost, selhávání a následně bolestné ponaučování pomocí metafor, se odvíjí na tropickém ostrově, kde Chlapec potkává lidské i zvířecí bytosti, jež mu umožňují poznat svůj vlastní charakter a rozvíjet ho nabíranými zkušenostmi.
 • Klíčové body: Chlapi a Chlapečci, ego versus pár, zrada, nevěra či ponižování.

Tištěná kniha v českém jazyce k zakoupení pouze na shop.firstclass.cz

100 nejkratších cest k Tobě

(Chci se pročistit po rozchodu)

 • Kniha sebepročištění po rozchodu či jiné formě rozpojení vztahu. 304 stran o dvojím směrování vpřed: nejkratší cestou k sobě (obnova sebelásky, sebeúcty, sebehodnoty a sebevědomí) a nejkratší cestou k novému, lepšímu protějšku.
 • Vhled do širšího smyslu bolestných zkoušek, kterými někdy musíme procházet. Výklad tří zákonů Života: Vše se děje ve správný čas. Vše dobře dopadne, a co ještě dobře nedopadlo, to neskončilo. Život nám v každém okamžiku dává ne to, co chceme, ale co momentálně potřebujeme.
 • Klíčové body: sebeinventura, citová katarze, uzavření minulosti a otevření se budoucnosti.

Tištěná kniha v českém jazyce k zakoupení pouze na shop.firstclass.cz

Protože

(Chci vysvětlit nevysvětlitelná Proč)

 • Kniha do dlouhodobé osamělosti, tedy stavu, kdy jsme buď fyzicky sami a nejsme s tím v pohodě, anebo jsme “ve vztahu”, a přesto se cítíme sami.
 • 300 stran odpovědí na nejtěžší vztahová PROČ, jejichž částečný přehled nabízí obálka knihy.
 • Klíčové body: Proč zůstávám ve špatném vztahu. Proč se neumím pustit minulosti. Proč se bojím samoty. Proč se trápím pro ty, kteří se netrápí pro mě. Psychologie vztahů, zamilovanosti a závislosti.

Tištěná kniha v českém jazyce k zakoupení pouze na shop.firstclass.cz

Cítit rozumem, myslet srdcem

(Chci pochopit život, osud, karmu – co mě má tahle situace naučit)

 • Kniha karmy ve vztazích. 304 stran o tom, proč zažíváme konkrétní situace a vztahy. Pravidla osudu, který nám rád opakuje jednu látku, dokud se z ní neponaučíme. Velká kniha vesmírného systému příčin a následků + pochopení, že žádný vztah se neděje náhodou a každý nám má něco přinést.
 • Skutečné příběhy postav pojmenovaných od A do Z s konkrétní metodikou řešení karmických situací, které posouvají člověka i proti jeho vůli.
 • Klíčové body: Dvojplameny, Silní a Slabí, Lovci a Farmáři, ale také Smrt, Vyhoření, Vztah s handicapy.

Tištěná kniha v českém jazyce k zakoupení pouze na shop.firstclass.cz

Čtyři prány štěstí

(Chci zase zažívat radost)

 • Kniha sebeuzdravení. 320 stran o zvládnutí doby povrchní a zrychlené, ve které jako bychom nikdy nebyli dost dobří, pořád měli chtít víc, snažit se víc, trpět víc, jinak prý nebudeme šťastni.
 • Manuál k pozitivní sebeobraně v této těžké éře, které dominuje strach a rozdělování, je postaven na antické moudrosti, využívající princip čtyř živlů – vody, země, ohně a vzduchu.
 • Klíčové body: vidět maličkosti, vyléčit zraněné vnitřní dítě, osvobodit se od poměřování, zavděčování, sebeznehodnocování, přicházení ze Země nedostatku, vyhlížení ven a dalších emočních fenoménů doby.

Tištěná kniha v českém jazyce k zakoupení pouze na shop.firstclass.cz

Další informace

© First Class Publishing

Top
Shopping Cart