Jak být dobrým rodičem a vést děti k přirozenému vývoji?
Jak podporovat emocionální a psychický rozvoj dětí?
Jak zdravě využívat moderní technologie v rodině?
Jak vyvážit čas mezi prací a rodinou?
Být rodičem v moderním světě přináší mnoho výzev. Každý rodič chce pro své děti to nejlepší: chránit je před nebezpečím, dopřát jim vzdělání, zdraví, lásku a vše, po čem dětská duše touží. Moderní život přináší mnoho benefitů a blahobyt, o kterém si naši předci mohli jen zdát. Nicméně, život v 21. století také přináší aspekty, které zásadně ovlivňují vývoj dětí, rodinné vztahy a vzájemnou komunikaci. Pokud jste rodič, možná vás také trápí tyto tři body:
- Technologie hrají stále větší roli v každodenním životě, a to jak pro práci, tak pro zábavu.
– Jak najít rovnováhu v užívání technologií u dětí a zajistit, aby tento přístup byl zdravý a produktivní? - Pracovní povinnosti mnohých rodičů jsou náročné, a přesto chtějí strávit kvalitní čas se svými dětmi.
– Jak dosáhnout rovnováhy mezi kariérou a rodinným životem, aniž bychom zanedbávali jedno nebo druhé? - Výchova dětí ke zdravému sebevědomí, empatii a schopnosti zvládat stres je pro spoustu rodičů důležité téma.
– Jak vést děti k silné osobnosti, podpořit je v rozvoji sociálních dovedností a pomoci jim vypořádat se například se šikanou nebo úzkostí?
Na tyto otázky se zaměříme na Besedě s oborníky na téma Rodič 21. století – Jak vést děti k silné osobnosti.
Termín: 27.srna 2024 od 18:00
Místo: Space Cafe v Praze na Andělu
Přijďte do komorní atmosféry a získejte odborný pohled a nejnovější poznatky k rodičovství v moderním světe. Na zmíněná témata pohovoří dětská psycholožka profesorka Lenka Šulová a uznávaný vědec, neurobilog profesor Aleš Benjamin Stuchlík. Můžete se těšit na poutavou přednášku každého z hostů a navazující tématickou diskusi, kde budete mít příležitost položit vlastní dotaz
S kým se můžete potkat
- Prof. PhDr. Lenka Šulová, CSc. – působí na Katedře psychologie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Specializuje se na psychický vývoj člověka, partnerské a rodinné vztahy a řečový vývoj dítěte, včetně bilingvního prostředí. Dlouhodobě pracovala jako psycholožka dětí v pěstounské péči a vyvinula metodiku pro posilování právního vědomí dětí. Je autorkou řady psychologických publikací a aktivní členkou odborných společností v ČR i zahraničí.
- Prof. RNDr. Aleš Stuchlík, PhD., DSc.– působí jako výzkumný pracovník v Národním ústavu duševního zdraví a jako vedoucí vědecký pracovník Fyziologického ústavu Akademie věd ČR. Neurovědec s osobním příběhem překonání šikany a Touretteova syndromu, který mu byl diagnostikován až ve 32 letech, trpí tímto syndromem od svých deseti let. Navzdory zdravotním problémům a posměškům okolí se stal úspěšným vědcem, vedoucím vědecké týmy a projekty. Po zkušenostech s vyhořením se rozhodl propojit své vědecké poznatky s koučováním, a dnes pomáhá manažerům a odborníkům s profesním rozvojem, motivací a zvládáním stresu. Stále se věnuje akademické a vědecké činnosti a jako řečník popularizuje neurovědy formou veřejných přednášek.
- Lukáš Eder – večerem provází a panelovou diskusi moderuje autor podcastu Myšlením na vrchol
Na co se můžete těšit
- Čekají vás tři hodiny společného času v komorní atmosféře pražské kavárny Space Cafe která bude po dobu akce uzavřena pro veřejnost (návštěvníky z ulice), a přitom personál i kompletní sortiment kavárny vám budou dál k dispozici.
- Přednáška Prof. Lenky Šulcové a Prof. Aleše Stuchlíka
- Panelová diskuse, kde můžete položit svůj dotaz.
- Prostor pro osobní setkání, konzultace a networking, abyste se svěřili se svým trápením, pokud chcete, a pochopili, co pro sebe můžete udělat.
- Komorní atmosféra – kapacita večera je z důvodu zachování komorní atmosféry omezena jen na 40 diváků.
Jak se dostanete do Space Cafe
Kavárna Space Cafe se nachází v Praze 5 na Andělu, a to uprostřed ulice Stroupežnického, která spojuje Obchodní centrum Nový Smíchov a autobusové nádraží Na Knížecí. Jde o budova, která je sídlem společností Google, Pfizer a First Class Publishing. Vchod do kavárny je zpoza rohu, z ulice Karla Engliše. Mapa zde.
- Přijíždíte meziměstským spojem?
Autobusové nádraží Praha-Na Knížecí (na ulici Ostrovského) je od Space Cafe vzdáleno 200 metrů.
Autobusové a vlakové nádraží Praha-Smíchov je od Space Cafe vzdáleno buď jednu stanici metrem (z terminálu meziměstského autobusu/vlaku Praha-Smíchovské nádraží pojedete metrem ze stanice Smíchovské nádraží do stanice Anděl), nebo jednu až dvě zastávky tramvají (z terminálu meziměstského autobusu/vlaku pojedete tramvají ze zastávky Smíchovské nádraží na zastávku Na Knížecí, nebo Anděl). Pro zorientování v mapě: Ve všech případech vystoupíte v ulici Nádražní a odtud to do kavárny máte už jen 200 metrů.
- Přijíždíte pražskou MHD?
V okruhu 200 metrů od Space Cafe jsou: stanice žlutého metra B Anděl (ulice Plzeňská a Ostrovského), tramvajové zastávky Anděl pro linky číslo 4, 5, 7, 9, 10, 12, 14, 15, 16, 20, 21, 22, 23 (ulice Plzeňská a Nádražní) a autobusové zastávky Anděl pro linky číslo 123, 167, 191 (ulice Ostrovského). Vyberte si…
- Přijíždíte autem?
Spolehlivě zaparkujete v podzemních garážích Obchodního centra Nový Smíchov, vzdáleného od Space Cafe 200 metrů (na spojnici Stroupežnického a Plzeňské ulice). Se štěstím zaparkujete na placených zónách (viz mapka, oranžová = návštěvnická, fialová = smíšená, kavárna je vyznačena modrým křížkem):
Důležité kontakty
- Bloudíte? Zdrželi jste se? Volejte kavárnu +420 602 311 989, pište [email protected]
- Nějaký dotaz k Setkání? Napište nám e-mail zde