NÁVYKY PRO MENTÁLNÍ ODOLNOST A DUŠEVNÍ POHODU

Beseda s odborníky

Cítíte se pod tlakem a docházejí vám síly?
Které návyky vás drží v životě na stejném místě?
Chcete skoncovat s krysím závodem a vyskočit z vyčerpávajícího stereotypu?

Pravdou je, že většinu věcí opakujeme každý den zcela automaticky, protože každý člověk je tvor návyků, které určují kvalitu jeho života. Chování, které neustále opakujeme, se neustále sčítá a tvoří naši realitu. Některé chování nám skvěle slouží, ale jiné nás naopak brzdí. Jak si osvojit nové, lepší návyky a zahodit zlozvyky? Na toto téma se podíváme s odborníky na duševní zdraví a odhalíme jednoduché a účinné metody, kterými zvládnete pečovat o svou duševní hygienu.

Objevte návyky pro mentální odolnost a duševní zdraví. Nechte se inspirovat a osvojte si ověřené metody, se kterými jednoduchým způsobem budete posilovat svou vnitřní sílu a zvládat náročné dny s nadhledem. Již 4. června 2024 v 18:00 vás přivítáme na další ze série besed s odborníky. Můžete se těšit na přednášku a panelovou diskusi psychoterapeutky MUDr. Kateřiny Cathamlové a odborníka na Kognitivně behaviorální terapii Mgr. Romana Peška.

Jak identifikovat myšlenky a přesvědčení, které spouští nezdravé návyky?
Jaké techniky využít pro osvojení lepších vzorců myšlení a zdravějšího chování?
Jak zvládat náročné dny a vystoupit z každodenního stereotypu?

Nejen na tyto otázky odpoví řečníci večera během své přednášky, a následně můžete své dotazy vznést v navazující panelové diskusi. Večerem provází Lukáš Eder, autor podcastu Myšlením na vrchol. Vše se bude odehrávat v útulné atmosféře kavárny Space Cafe v Praze na Andělu, jen pár minut chůze od metra, tramvají a OC Nový Smíchov.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

S kým se můžete potkat

MUDr. Kateřina Terezie Cajthamlová – Absolventka 1.LF UK v Praze a výcviku ISZ, internistka, psychoterapeutka a moderátorka, známá z televizních pořadů Jste to, co jíte nebo DoktorKA a rozhlasových pořadu Hubněte zdravě a pořadu Vesele a zdravě. Je také autorkou odborných knih, dlouhodobě se zaměřuje na popularizaci zdravého životního stylu a péče o duševní zdraví. Ve volném čase ráda sportuje, v roce 2015 se také zúčastnila 7.řady StarDance po boku Petra Čadka. Pracovala jako internista a homeopat v různých zdravotnických zařízeních včetně Státního ústavu národního zdraví a Health Centre Prague. Založila vlastní lékařskou praxi zaměřenou na prevenci a léčbu interních chorob, homeopatii a psychoterapii. Autorka mnoha odborných článků a spoluautorka publikací jako “Čtěte pohádky, čtěte mezi řádky”. Pravidelně přednáší pro lékařské společnosti a univerzity. Nominace v anketě TýTý v kategorii Osobnost roku. Členka Mensy ČR od roku 1993

Mgr. Roman Pešek– Je zkušený odborník na kognitivně behaviorální terapii a odborný ředitel společnosti KBT klinika. V minulosti působil v kontaktním centru Sananim Praha, v psychiatrická nemocnice Praha – Bohnice nebo v kontaktním a doléčovacím centru pro drogovou závislost Háječek České Budějovice. Mimo jiní pracoval pro Národní monitorovací středisko pro drogy a drogové závislosti pod Úřadem vlády ČR a také jako vedoucí terapeut pro Národní ústav pro autismus (NAUTIS) Praha. Aktuálně vedle soukromé praxe na individuální a párové KBT, působí na Psychosomatické klinice, kde vede skupinové KBT.

  • Lukáš Eder – večerem provází a panelovou diskusi moderuje autor podcastu Myšlením na vrchol
Koupit vstupenky

Na co se můžete těšit

  1. Čekají vás tři hodiny společného času v komorní atmosféře pražské kavárny Space Cafe která bude po dobu akce uzavřena pro veřejnost (návštěvníky z ulice), a přitom personál i kompletní sortiment kavárny vám bude dál k dispozici.
  2. Přednáška MUDr. Kateřiny Cajthamlové a Mgr. Romana Peška
  3. Panelová diskuse, se speciálním hostem, kde můžete položit svůj dotaz.
  4. Prostor pro osobní setkání, konzultace a networking, abyste se svěřili se svým trápením, pokud chcete, a pochopili, co pro sebe můžete udělat.
  5. Komorní atmosféra – kapacita večera je z důvodu zachování komorní atmosféry omezena jen na 40 diváků.

Jak se dostanete do Space Cafe

Kavárna Space Cafe se nachází v Praze 5 na Andělu, a to uprostřed ulice Stroupežnického, která spojuje Obchodní centrum Nový Smíchov a autobusové nádraží Na Knížecí. Jde o budova, která je sídlem společností Google, Pfizer a First Class Publishing. Vchod do kavárny je zpoza rohu, z ulice Karla Engliše. Mapa zde.

  • Přijíždíte meziměstským spojem?

Autobusové nádraží Praha-Na Knížecí (na ulici Ostrovského) je od Space Cafe vzdáleno 200 metrů.

Autobusové a vlakové nádraží Praha-Smíchov je od Space Cafe vzdáleno buď jednu stanici metrem (z terminálu meziměstského autobusu/vlaku Praha-Smíchovské nádraží pojedete metrem ze stanice Smíchovské nádraží do stanice Anděl), nebo jednu až dvě zastávky tramvají (z terminálu meziměstského autobusu/vlaku pojedete tramvají ze zastávky Smíchovské nádraží na zastávku Na Knížecínebo Anděl). Pro zorientování v mapě: Ve všech případech vystoupíte v ulici Nádražní a odtud to do kavárny máte už jen 200 metrů.

  • Přijíždíte pražskou MHD?

V okruhu 200 metrů od Space Cafe jsou: stanice žlutého metra B Anděl (ulice Plzeňská a Ostrovského), tramvajové zastávky Anděl pro linky číslo 4, 5, 7, 9, 10, 12, 14, 15, 16, 20, 21, 22, 23 (ulice Plzeňská a Nádražní) a autobusové zastávky Anděl pro linky číslo 123, 167, 191 (ulice Ostrovského). Vyberte si…

  • Přijíždíte autem?

Spolehlivě zaparkujete v podzemních garážích Obchodního centra Nový Smíchov, vzdáleného od Space Cafe 200 metrů (na spojnici Stroupežnického a Plzeňské ulice). Se štěstím zaparkujete na placených zónách (viz mapka, oranžová = návštěvnická, fialová = smíšená, kavárna je vyznačena modrým křížkem):

Důležité kontakty

Top
Shopping Cart