Vyhoření jako pracovní úraz?
V podcastu sdílím své poznatky o tom, jak vyhoření působí na náš mozek, tělo i duši. Mluvím o příznacích, jako je neustálá únava, negativní postoj k práci či neschopnost se soustředit. Rozebíráme také rozdíly mezi vyhořením a depresí, protože je zásadní, jak k těmto dvěma stavům přistupovat – léčba jedné diagnózy nemusí nutně pomoci druhé. Pokud cítíte, že i vy jste pod neustálým tlakem a ztrácíte radost z práce, pak možná právě toto video bude první krok k vašemu zotavení.
Mnozí se ptají, zda je možné „pracovní úraz“ způsobený stresem vidět i na skenech mozku. Zajímavé je, že sice můžeme najít určité jemné změny v mozku, ale ve skutečnosti se syndrom vyhoření lépe „diagnostikuje“ obyčejným rozhovorem.
„Když se člověk dlouhodobě potýká s neustálým vyčerpáním a ztrátou zájmu o práci, možná se jedná o pracovní úraz,“
I tuto větu vysvětluji v podcastu Neurokouč. První kroky k řešení totiž spočívají v uvědomění a včasném rozpoznání signálů, které nám naše tělo dává. Pokud vás téma zajímá, podívejte se na sestřih tohoto videa, kde najdete ty nejdůležitější myšlenky a praktické rady, jak předcházet vyhoření a znovu získat ztracenou rovnováhu. Přijměte to jako pozvánku k zamyšlení nad vlastním životem a třeba i první krok k lepší psychické kondici.
Krátká ukázka podcastu Neurokouč
-
Nový obsah každý týden
-
Věda srozumitelně pro každého
-
Nejnovější vědecké studie
-
Praktické rady pro lepší život
-
Možnost poslat dotaz do poradny