Muž, který pomocí panenek Barbie mění dětské životy

František Anděl v podcastu „Myšlením na vrchol“ přibližuje příběh projektu Helping Dolls, který už devět let podporuje děti a potřebné. Tento charitativní projekt, založený na jeho iniciativě, propojuje renomované i začínající československé designéry s cílem vytvořit unikátní sběratelské panenky Barbie. Tyto panenky jsou následně draženy na galavečeru a celý výnos putuje na pomoc těm, kteří to nejvíce potřebují. Poslechněte si rozhovor s Františkem Andělem a zjistěte, jak trnitá cesta stojí za vedením neziskové organizace.

Co se v podcastu dozvíte?

  • Jak vznikl projekt Helping Dolls? František Anděl odhaluje, co ho inspirovalo k zahájení tohoto charitativního projektu.
  • Komu již panenky pomohly? Poslechněte si příběhy dětí z azylových domů, rodin postižených hurikány, či seniorů v tíživé situaci, kterým projekt poskytl naději a konkrétní pomoc.
  • Kolik práce za projektem stojí? Zjistíte, kolik úsilí vynakládají designéři, šperkaři a umělci na vytvoření těchto jedinečných děl.

Helping Dolls tak nejen vytváří krásné umělecké kousky, ale také podstatně přispívá k lepšímu životu mnoha potřebným. Letošní ročník se zaměřuje na děti z azylových domů Klokánek Láskova a SOOD Koala, seniory v tíživých finančních situacích a také na pomoc sklářskému muzeu v Kamenickém Šenově.

Galavečer a výstava

Umělecká díla budou dražena na galavečeru, který se uskuteční 3. června 2024 v HOUSE of LOBKOWICZ. Výstava panenek a aukčních děl byla pro veřejnost k vidění v Pasáži českého designu od 1. ledna do 25. května 2024. Poslechněte si celý podcast zdarma na YouTube a v každé podcastové aplikaci. Stačí vyhledat „Myšlením na vrchol“ a nechat se inspirovat příběhem, který spojuje kreativitu a dobročinnost.

Vyberte si z podobných témat
Top
Shopping Cart