Výchova

  7 vět, které děti potřebují slyšet, aby obstály v životě

  Schválně: Jaké věty jste nejčastěji slýchali jako malí? Já slýchal obvyklé negativní desatero: Nezlob! Neruš! Neodmlouvej! Nelži! Nekraď! Nelelkuj! Nekuř! Nepij! Nefetuj! A hlavně: Nevybočuj! Pořád mi někdo říkal, co hlavně NEmám dělat. A když jsem opáčil, co tedy MÁM dělat, slyšel jsem další z NE: Nebuď drzý! Nebo: Nepřemýšlej! Nech to na druhých. Oni …

  7 vět, které děti potřebují slyšet, aby obstály v životě Pokračovat ve čtení »

   12 nejdůležitějších vět pro sebevědomí dítěte

   Jak je možné, že někdo vnímá překážku v životě jako výzvu, zatímco jiný jako konečnou? Jak je možné, že někoho porážka v životě motivuje k ještě většímu úsilí a vítězství, zatímco jiného přiměje vychladnout a rezignovat? Jak je možné, že někomu stačí jedno špatné slovo a má pocit, že nestojí za nic, zatímco jiný je …

   12 nejdůležitějších vět pro sebevědomí dítěte Pokračovat ve čtení »

    7 naléhavých proseb, které dospívající děti nevysloví nahlas

    Mrazí mě v zádech, kdykoli mi napíšou děti.

    Vzpomenu si na vlastní dětství a cítím, jakou hráz asi musely překonat, aby se svěřily dospělému člověku, navíc cizímu.

    Jak by mi chtěly věřit, ale současně se bojí mého výsměchu.

    Má to i mnoho dospělých lidí, kteří si říkají: “Na mě určitě nebude mít čas.” “Mou malicherností se nebude zabývat.” Právě proto jsem vytvořil FC Klub, potažmo program FC Premium pro ty, kteří chtějí diskrétně sdílet to, co se jinak zdráhají sdělit i kamarádům nebo rodičům.

    Jako tento kluk, který mi dal svolení, abych jeho příběh ukázal nejen ostatním dětem (vážně v tom nejste samy), ale hlavně jejich rodičům, kteří se o své děti opravdu zajímají.

    Existují totiž prosby, které se dospívající děti bojí vyslovit nahlas. Porozumíme jim, protože i my jsme byli takoví, jen v jiné době. Věnováno nejen těm, kteří se doma připravují na maturity nebo přijímačky, a přitom v sobě svádějí daleko těžší boje, o kterých rodiče nemají ani ponětí.

    Když dovolíte, zavedu Vás trochu do jejich duše:

    7 naléhavých proseb, které dospívající děti nevysloví nahlas Pokračovat ve čtení »

    Top
    Shopping Cart