Myšlením na vrchol

  • Podcast

Proč je tak těžké udržet si energii pro lepší život

Proč je pro nás tak těžké zlepšit svůj život? 

Možná také znáte to počáteční nadšení, když se konečně rozhodnete dělat něco pro sebe. Odcházíte z první návštěvy fitcentra se skvělým pocitem a jste rozhodnuti se tam brzy vrátit. Uvaříte zdravou večeři a máte radost, že jste celý zbytek večera udrželi na uzdě své chutě na sladké. Koupili jste si seberozvojovou knihu a usínáte s pocitem, že děláte něco pro sebe. Po čase ale většina lidí zjistí, že jsou zase zpátky ve starých kolejích.

Roční permanentku do fitka využili jen párkrát a pak zapomněli, že nějakou mají. Přistihnou se, jak sedí u televize s miskou popcornu a ta rozečtená kniha zase jen skončila zaprášená ve skříni.

Kam se vytrácí počáteční energie?

Proč tak snadno sklouzneme za starých kolejí a opakujeme pořád ty samé chyby?

Každý všední den přináším v podcastu #Myslenimnavrchol trochu té inspirace pro lepší život. Dnes odpovídám na tyto otázky. Snad i pro vás bude dnešní téma inspirací, a najdete díky němu vždy dost energie na cestě za lepším životem.

S úctou
Lukáš Eder

Proč je tak těžké udržet si energii pro lepší život Pokračovat ve čtení »

  • Podcast

Jak souvisí emoční vazba a sebeláska s výkonem?

CESTA K DOSAHOVÁNÍ SKVĚLÝCH VÝSLEDKŮ VEDE SKRZE SEBELÁSKU!

Kroutíte hlavou? Nevěříte a říkáte si, co má sebeláska společného s výkonem?

Vše objasní a vysvětlí host dnešního podcastu #Myslenimnavrchol, mentální kouč Marian Jelínek, který praktický celý profesní život působí ve vrcholovém sportu a dnes pomáhá s individuální přípravou sportovním i manažerským špičkám.

Proč je při dosahování výsledků důležitá emoční vazba?

Kdy takovou vazbu budovat a kdo za to nese odpovědnost?

Jak sebeláska souvisí výkonem nejen ve sportu?

I to jsou témata dnešního povídání s Marianem Jelínkem. Snad i pro vás budou inspirací a přispějí k lepšímu životu.

Lukáš Eder

Jak souvisí emoční vazba a sebeláska s výkonem? Pokračovat ve čtení »

  • Podcast

Harmonie srdce a rozumu jako klíč životního štěstí

Dokážete vysvětlit, jak je možné, že z obyčejné housenky, na které většina lidí nevidí nic půvabného, vyroste překrásný motýl? Proč nám vadí, když housenka okusuje listy, ale obdivujeme motýla, jak si jen tak létá z květiny na květinu?

A co třeba takový čmelák. Ten by podle nám známých fyzikálních zákonů vůbec neměl létat, poměr jeho těla a plochy křídel by to vůbec neměl umožnit. Přesto létá a nepotřebuje vědět, že by létat neměl.

Jak je to ale možné, když to nedává logicky smysl? Mnoho věcí na světě možná nedává logiku, ale přesto se dějí, aniž bychom věděli proč.
Občas si jen tak rád vyjdu do přírody a pozoruji její dokonalou harmonii. Je obdivuhodné pozorovat, jak si příroda vždy najde cestu, i když se jí člověk snaží dávat do cesty nejrůznější překážky. V přírodě můžeme vidět, jak lze zdravě prospívat, když se podaří najít cestu ke spolupráci a harmonii. Podobné pozorování přírodních zákonů mi vždy připomene, že právě v harmonii můžeme hledat klíč k životnímu štěstí. V našem případě to může být třeba harmonie srdce a rozumu.

Kde takovou harmonii hledat? Proč je klíčem k životnímu štěstí? I na to odpovídám podcastem #Myslenimnavrchol. Snad i pro vás bude inspirací a najdete svou životní harmonii.


S úctou
Lukáš Eder

Harmonie srdce a rozumu jako klíč životního štěstí Pokračovat ve čtení »

  • Podcast

Štěstí nacházím ve vnitřní rovnováze, říká angel investor

Když po osmnácti letech prodal firmu za několik milionů, kamarádi mu trochu záviděli a říkali mu: „Tak teď už máš hromadu peněz, můžeš si dělat, co chceš. Teď už jsi šťastný…“
 

Jenže Martin Rozhoň neprodával firmu kvůli penězům, už dávno pochopil, že peníze samy o sobě opravdové vnitřní štěstí nepřinesou. Ačkoli na začátku podnikání neměl velké ambice, dovedl firmu až miliardovému obratu. Ta firma byla jako jeho další dítě a dlouho věřil, že ji jednoho dne předá v rodině dál. Když ale Martin už potřetí stál na pokraji vlastních sil a cítil se vyhořelý, věděl, že se musí firmy zbavit.
 

„Už to prostě dál nešlo. Nemohl jsem ani otevřít počítač a něco dělat. To už jsem věděl, že je zle. Cítil jsem, že kdybych si firmu nechal, mělo by to fatální dopady na mé zdraví a osobní vztahy. Potřeboval jsem se té zátěže zbavit a doslova jsem se modlil, aby se našel někdo, kdo firmu ode mě koupí. Dokonce jsem si říkal, že bych ji snad klidně dal někomu i zadarmo. Jen abych se zbavil toho břemene,“ popisuje host podcastu #Myslenimnavrchol, když vzpomíná na zásadní zlom ve svém životě.
 

Kupec se našel a Martin už čtyři roky investuje získané peníze dál. S oblibou ale říká, že je neinvestuje jen do firem a startupů, ale především do lidí s dobrou karmou. 

Jak Martin pozná takové lidi? 

Jak je možné, že ani jedna z 19 investic není ztrátová?

Proč je podle něj důležité neustále hledat vnitřní balanc, a kde v něm hledá vnitřní štěstí?
 

Rozhovor s podnikatelem a angel investorem Martinem Rozhoněm rozhodně nebyl jen o podnikatelských zkušenostech a tvrdých datech. Mnohem více jsme se bavili o hledání vnitřní rovnováhy a životního smyslu. I proto věřím, že vás naše povídání bude bavit. Poslechnout si jej můžete v každé podcastové aplikaci nebo přímo na webu, kde je k dispozici také video.

S úctou
Lukáš Eder

Štěstí nacházím ve vnitřní rovnováze, říká angel investor Pokračovat ve čtení »

  • Podcast

Kam se vytrácí touha po změně

Možná taky znáte ten pocit, když dostanete impulz do života.

Navštívíte motivační konferenci, dočtete seberezvojovou knihu nebo jen potkáte kamaráda, který změní váš pohled na svět. Jistě jste už sami navštívili nějakou motivační konferenci. Akci, kde všichni mluví o úspěchu, předávají si své příběhy, zkušenosti a know-how. Akci, kde je obrovské množství pozitivní energie.


Když odcházíme z takového prostředí, nabití pozitivní energií a novými zkušenostmi, tak máme pocit, že máme možnost změnit svět. 
Dostaneme impulz a máme chuť  změnit svět. Jaká bývá ale realita? Kolika lidem se skutečně podaří něco změnit? A proč se naše mysl chová tak, jako by nestála o lepší život?


Snad i vám tyto otázky zodpoví další podcast #Myslenimnavrchol, a budete mít díky němu vždy dost energie vytrvat na cestě za svými sny.

 

S úctou
Lukáš Eder

Kam se vytrácí touha po změně Pokračovat ve čtení »

Top
Shopping Cart