Myšlením na vrchol

    Jak v dětech budovat silnou osobnost

    Neboj! To není opravdový čert, jsou to jen převlečení lidé.

    Neplakej. Nevadí, že jsi prohrál, hrál jsi výborně. Příště určitě vyhraješ.

    Nevztekej se. Nemáš k tomu přece žádný důvod.

    Říkáte jako rodiče podobné věty svým dětem? Nebo si snad vybavujete podobné věty od svých vlastních rodičů? A napadlo vás někdy, že možná díky těmto větám dětem lžeme? A že jim možná podobné věty více škodí, než prospívají?

    V dalším podcastu #Myslenimnavrchol jsem se potkal s Marianem Jelínkem, abychom si povídali nejen na téma, jak v našich dětech budovat silnou osobnost. Co ale když jsme už prožili dětství, ze kterého si odnášíme do života mindráky a nízké sebevědomí? Co jako dospělí můžeme začít dělat, abychom uzdravili svůj vnitřní svět? I na to odpovídáme dnešním rozhovorem. Snad i pro vás bude inspirací pro lepší život.

    S úctou
    Lukáš

    Jak v dětech budovat silnou osobnost Pokračovat ve čtení »

    • Podcast

    Proč opakujeme stejné chyby a jak to změnit

    Hledáte viníka svého trápení?

    Potkáváte pořád dokola stejné lidi a opakujete stejné chyby?

    Jste schopni ukázat prstem na někoho, kdo může za vaše trápení?
     

    Mám pro vás zprávu, která se vám nebude líbit.

    Než se rozhodnete ukázat na někoho jedním prstem, podívejte se, kam směřují zbylé tři… Vím, že je někdy těžké přijmout odpovědnost za minulost a přiznat si, že každý je strůjcem svého osudu. Pokud na to máte odvahu a chcete začít žít lepší život bez ohledu na trápení z minulosti, mohl by vás zajímat dnešní podcast #Myslenimnavrchol. Ukazuji v něm skutečného viníka, který nese odpovědnost za váš osud, a způsob, jak jej změnit k lepšímu.
     

    S úctou
    Lukáš

    Proč opakujeme stejné chyby a jak to změnit Pokračovat ve čtení »

    • Podcast

    Vařit ze zvěře, kterou člověk sám uloví, je úplně jiný zážitek, říká kuchař Vojtěch Nemrava

    Praskající oheň, dým a kolem pobíhá parta kamarádů, která připravuje nezapomenutelný gastronomický zážitek. Divočáka, kterého připravují, byli sami ulovit, a proto si dávají moc záležet na tom, aby ani kousek masa nepřišel nazmar. To vše klidně v jeskyni nebo uprostřed lesa. Klidně bez přívodu elektřiny a vody. I tak může vypadat moderní gastronomie.
     

    Jak se kluk z ekonomky dostal ke kuchařskému řemeslu?

    Kde se v něm probudilo nové nadšení?

    Jak se dala dohromady parta kamarádů, kteří milují vaření a uprostřed přírody připravují gastronomické zážitky, za které by se nestyděli ani kuchaři s michelinskou hvězdou?
     

    Také o tom jsem si povídal s hostem podcastu #Myslenimnavrchol Vojtěchem Nemravou. Kdysi jen kluk z ekonomky, který skočil po hlavě do profesionální gastronomie. Dnes kuchař, který sbírá zkušenosti po celém světě, s pár kamarády a nadšenci pro vaření posouvá hranice moderní gastronomie o level výš. Jak se mu podařilo prorazit, přestože neměl žádné zkušenosti? I to se dozvíte v dnešním rozhovoru. K poslechu v každé podcastové aplikaci nebo přímo na webu.
     

    S úctou
    Lukáš

    Vařit ze zvěře, kterou člověk sám uloví, je úplně jiný zážitek, říká kuchař Vojtěch Nemrava Pokračovat ve čtení »

    • Podcast

    Jak reagovat na změny a přepsat staré vzorce

    Zvládáte držet dech s dobou?

    Nebo je to snad už nad vaše síly?
     

    Jestli je současný svět něčím specifický, tak je to určitě množstvím a rychlostí změn. Jedna informace má sílu obletět celý svět doslova za pár vteřin. Technika, kterou dnes běžně používáme a na kterou jsme si tak rychle zvykli, by pro naše rodiče byla těžko představitelná.
     

    Pro někoho je těžké jít s dobou. 

    Neustále se učit novým věcem. 

    Pořád dokola přepisovat vlastní návyky.
     

    Už teď je více než jasné, že budoucnost bude patřit těm, kteří budou schopni se včas adaptovat a reagovat na změny. Jak mít otevřenou mysl, být inovativní a opustit vzorce myšlení, které nám již neslouží? I na to odpovídám dnešním podcastem #Myslenimnavrchol. Ať je i pro vás inspirací a pomůže k lepšímu životu.
     

    S úctou
    Lukáš

    Jak reagovat na změny a přepsat staré vzorce Pokračovat ve čtení »

    • Podcast

    3 otázky, které změní všechna trápení

    Proč to musí být taková dřina?

    Možná to znáte také. Uvnitř cítíte obrovskou vášeň po lepším životě a v hlavě neustále dokola naskakuje otázka: Co víc můžu dělat?

    Proč je pro nás tak těžké najít správné lidi, osudového partnera nebo jen zlepšit vlastní výsledky? Proč se to někomu daří a jiný se nemůže hnout z místa? Měli snad ti druzí jen více štěstí?

    Pokud nad tím přemýšlíte podobným způsobem, mám pro vás zprávu, která se vám nebude líbit. Hlavní problém je ve vaší mysli a v tom, jak nad věcmi přemýšlíte. Nevěříte? Dnes v podcastu #Myslenimnavrchol sdílím zkušenost jednoho z pravidelných posluchačů, která je toho důkazem. Snad i pro vás bude inspirací, pomůže se dívat na věci jiným způsobem a dovede vás k lepšímu životu.

    S úctou
    Lukáš Eder

    3 otázky, které změní všechna trápení Pokračovat ve čtení »

    • Podcast

    Jak přeprogramovat staré vzorce

    Jak se zbavit takových vzorců? Jak nebýt obětí svých vlastních emocí? Jak se naučit emoce ovládat? Na toto téma (jak vnímat, učit a přeprogramovávat své subjektivní světy) jsem si začal povídat s Marianem Jelínkem. Minulý týden jsme probírali svět logiky, rozumu a emocí. I dnes na důležitou problematiku vnitřních dvojčat a dialogů navážeme. Pokud jste …

    Jak přeprogramovat staré vzorce Pokračovat ve čtení »

    • Podcast

    Jak vnímat čas a skoncovat s „NESTÍHAČSTVÍM“

    Patříte mezi chronické NESTÍHAČE?

    Jste zavaleni haldou povinností? Váš kalendář je narvaný k prasknutí? Dotahujete věci na poslední chvíli? Říkáte si někdy, KÉŽ BY MĚL DEN O HODINU NAVÍC?
     

    A myslíte si, že by se něco změnilo?
     

    Na internetu si můžete přečíst hromadu rad, jak lépe pracovat se svým time managementem. Možná už také máte odzkoušené zaručené tipy a možná jste také zjistili, že žádný čas navíc nepřinesly.
     

    Kde je tedy problém? V čase, nebo v každém z nás?
     

    Dnešní podcast #Myslenimnavrchol rozhodně nepřináší žádné tipy, jak začít lépe plánovat čas, spíš ukazuje, jak zdravěji přemýšlet nad svým životem. Kéž i vám dnešní téma přispěje k lepšímu životu a stanete se jeho vědomými tvůrci.

    Krásný den
    přeje Lukáš

    Jak vnímat čas a skoncovat s „NESTÍHAČSTVÍM“ Pokračovat ve čtení »

    • Podcast

    Musíte se jen dobře starat o lidi, vysvětluje ředitelka resortu Sobotín

    OBAVY a NEJISTOTA:

    Co když to nedokážu?

    Co když to bude ještě horší?

    Co když to nevyjde?
     

    Spoustě lidem se honí v hlavě podobné myšlenky, jakmile stojí před velkým životním rozhodnutím. To však nebyl případ VANDY VACÍNOVÉ, která byla hostem podcastu #Myslenimnavrchol.
     

    Pracovala přes třináct let v bankovnictví. V práci byla šťastná, neměla důvod cokoliv měnit, a přesto dala ze dne na den výpověď a po čtyřicítce začala budovat novou kariéru v oboru, kde neměla prakticky žádné zkušenosti. Nastoupila do resortu Sobotín jako obchodnice a po třech letech již byla generální manažerkou. Když na pozici nastupovala, do hotelu jezdilo jen pár hostů. Tehdy slíbila majitelům: „Já vám ty hotely naplním.“ Svůj slib splnila.

    Jak se jí to podařilo?

    A jak si mohla být tak jistá, když neměla žádné zkušenosti s hotelnictvím?

    Také to se můžete dozvědět v dnešním rozhovoru. Kéž je i pro vás inspirací.
     

    S úctou

    Lukáš Eder

    Musíte se jen dobře starat o lidi, vysvětluje ředitelka resortu Sobotín Pokračovat ve čtení »

    • Podcast

    Rituál pro hledání vnitřní síly a harmonie

    „Jak se můžeš pořád takhle usmívat? Copak nevidíš, jak těžká je doba? Copak tě netíží, co vše se děje ve světě?“ zeptal se mě kamarád, kterého jsem už možná malinko rozčiloval svým optimismem.


    Já se jen usmál a řekl: „Víš, v každé době si můžeš najít důvod k pláči, nebo k úsměvu. Záleží na tom, co hledáš…“
     

    A jak to máte v životě vy? Dokážete se na svět usmívat i přes veškerá trápení? Máte ještě dost energie pro úsměv?
     

    Občas mám pocit, že lidé se sice na svět usmívají, ale uvnitř cítí trápení. Svůj úsměv skrývají za černé brýle, protože z jejich očí poznáte, že uvnitř šťastní nejsou. Na fotografiích se možná tito lidé usmívají, ale v životě prožívají jen trápení.
     

    Dnešní podcast #Myslenimnavrchol jsem připravil pro všechny, kteří hledají zdroje vnitřního štěstí. Snad i pro vás bude inspirací a přispěje k upřímným úsměvům, a to bez ohledu na všechny okolnosti.

    S úctou
    Lukáš Eder

    Rituál pro hledání vnitřní síly a harmonie Pokračovat ve čtení »

    Top
    Shopping Cart