Myšlením na vrchol

  • Podcast

3 fáze nezlomnosti Louise Zamperiniho

Jak moc nezlomný je váš duch?

Říkáte si občas, že vám život naděluje až příliš těžké rány?

Nevíte, kolik ran dokážete ještě unést?

A znáte příběh Louise Zamperiniho?

Pokud jeho příběh neznáte, zkuste se dnes začíst či zaposlouchat do Lukášova podcastu #Myslenimnavrchol. Možná si také uvědomíte, z jakých malicherností se člověk občas hroutí, nebo že se vždy můžeme rozhodnout vidět světlo na konci tunelu. Snad i pro vás bude Louisův příběh inspirací.

3 fáze nezlomnosti Louise Zamperiniho Pokračovat ve čtení »

  • Podcast

Jak objevit SEBELÁSKU přes VNITŘNÍ DVOJČE?

Proč je tak těžké mít se opravdově rádi?

Je snad SEBELÁSKA už jen pouhá iluze?

Okrádá nás dnešní svět o skutečnou sebelásku?

V jubilejním 700. epizodě podcastu Myšlením na vrchol jsem se opět potkal s mentálním koučem Marianem Jelínkem. Tentokrát jsme se zaměřili na téma sebelásky a podívali se na to, jak nás současná doba okrádá o umění opravdové sebelásky, a proč je čím dál náročnější ji znovu a opravdově prožívat. Snad i pro vás bude naše povídání inspirací a přispěje k lepšímu životu.

S úctou
Lukáš Eder

Jak objevit SEBELÁSKU přes VNITŘNÍ DVOJČE? Pokračovat ve čtení »

  • Podcast

Jak se radovat ze života ve všech jeho barvách

Co vám udělá v životě opravdovou radost?

Jsou to snad nové hodinky, rychlé auto nebo jen počet lajků u fotky na Instagramu?
 

Vždy jsem obdivoval lidi, kteří se dokážou radovat ze života bez pozlátek. 

Lidi, kteří berou život se vším všudy, prožívají jej v každém okamžiku a netrápí se věcmi, které nemohou ovlivnit.
 

Napadlo vás například někdy, jak je možné, že se mladý boháč v Bentley utápí v depresích a stařík, co nežije v žádném luxusu, se raduje ze života? Co ten stařík má, co si boháč za peníze nekoupí?
 

Odpověď můžete najít v dalším podcastu #Myslenimnavrchol. Snad i pro vás bude inspirací.

S úctou
Lukáš Eder – tvůrce podcastu

Jak se radovat ze života ve všech jeho barvách Pokračovat ve čtení »

  • Podcast

„V byznysu se řídíme hlavně srdcem,“ říká spoluzakladatel e-shopu Pilulka

Co člověk potřebuje, aby naplnil své vize a sny?

Stačí mu jen odvaha?
 

Podnikatel a host dnešního podcastu #Myslenimnavrchol Petr Kasa má v těchto otázkách jasno, když říká: NEJDŮLEŽITĚJŠÍ ROZHODNUTÍ DĚLÁME VŽDY SRDCEM A CITEM.
 

A že se vyplatí naslouchat hlasu svého srdce, potvrzuje svými výsledky. S bratrem Martinem nejprve vybudovali e-shop kasa.cz. Ten v roce 2008 prodali a znovu spolu začali podnikat v roce 2012, když založili e-shop Pilulka.cz, dnes největší zásilkovou lékárnu v ČR, která počítá obraty v miliardách korun.
 

Ačkoli Petr v rozhovoru říká, že jsou oba s bratrem velmi pragmatičtí lidé, technici, kteří nedají dopustit na jasná fakta a tvrdá data, tak vysvětluje, že na nich nelze stavět celý život.
 

Jak se Petrovi daří hledat vnitřní balanc?

Jaké to má dopady na kvalitu života?

Pomáhá mu podobná rovnováha získat odvahu pro životní změny?

Další rozhovor a inspirace pro všechny, kdo se chtějí v životě učit od druhých lidí, přináší Lukáš ve svém dnešním podcastu. Rozhovor si můžete poslechnout v každé podcastové aplikaci nebo přímo na našem webu.

„V byznysu se řídíme hlavně srdcem,“ říká spoluzakladatel e-shopu Pilulka Pokračovat ve čtení »

  • Podcast

3 myšlenkové vzorce, jež uvězní všechny sny

Znáte ten pocit, když je životní realita lepší než jakýkoliv sen?

Někteří lidé se bohužel naučili v životě bát vlastních snů. Mají obavu cokoliv si přát. Nedokážou uvěřit, že by se také jejich sny mohly stát skutečností. Mají snad obavy z dalšího zklamání? 

A co když se mohou vaše sny opravdu proměnit v realitu?

Co když člověk sám vězní své sny?

Dnešní Lukášův podcast #Myslenimnavrchol tentokrát na téma, jak způsob našeho myšlení vězní naše sny. Snad i pro vás bude podcast inspirací a osvobodíte všechny své sny.

3 myšlenkové vzorce, jež uvězní všechny sny Pokračovat ve čtení »

  • Podcast

Proč je tak těžké udržet si energii pro lepší život

Proč je pro nás tak těžké zlepšit svůj život? 

Možná také znáte to počáteční nadšení, když se konečně rozhodnete dělat něco pro sebe. Odcházíte z první návštěvy fitcentra se skvělým pocitem a jste rozhodnuti se tam brzy vrátit. Uvaříte zdravou večeři a máte radost, že jste celý zbytek večera udrželi na uzdě své chutě na sladké. Koupili jste si seberozvojovou knihu a usínáte s pocitem, že děláte něco pro sebe. Po čase ale většina lidí zjistí, že jsou zase zpátky ve starých kolejích.

Roční permanentku do fitka využili jen párkrát a pak zapomněli, že nějakou mají. Přistihnou se, jak sedí u televize s miskou popcornu a ta rozečtená kniha zase jen skončila zaprášená ve skříni.

Kam se vytrácí počáteční energie?

Proč tak snadno sklouzneme za starých kolejí a opakujeme pořád ty samé chyby?

Každý všední den přináším v podcastu #Myslenimnavrchol trochu té inspirace pro lepší život. Dnes odpovídám na tyto otázky. Snad i pro vás bude dnešní téma inspirací, a najdete díky němu vždy dost energie na cestě za lepším životem.

S úctou
Lukáš Eder

Proč je tak těžké udržet si energii pro lepší život Pokračovat ve čtení »

  • Podcast

Jak souvisí emoční vazba a sebeláska s výkonem?

CESTA K DOSAHOVÁNÍ SKVĚLÝCH VÝSLEDKŮ VEDE SKRZE SEBELÁSKU!

Kroutíte hlavou? Nevěříte a říkáte si, co má sebeláska společného s výkonem?

Vše objasní a vysvětlí host dnešního podcastu #Myslenimnavrchol, mentální kouč Marian Jelínek, který praktický celý profesní život působí ve vrcholovém sportu a dnes pomáhá s individuální přípravou sportovním i manažerským špičkám.

Proč je při dosahování výsledků důležitá emoční vazba?

Kdy takovou vazbu budovat a kdo za to nese odpovědnost?

Jak sebeláska souvisí výkonem nejen ve sportu?

I to jsou témata dnešního povídání s Marianem Jelínkem. Snad i pro vás budou inspirací a přispějí k lepšímu životu.

Lukáš Eder

Jak souvisí emoční vazba a sebeláska s výkonem? Pokračovat ve čtení »

  • Podcast

Harmonie srdce a rozumu jako klíč životního štěstí

Dokážete vysvětlit, jak je možné, že z obyčejné housenky, na které většina lidí nevidí nic půvabného, vyroste překrásný motýl? Proč nám vadí, když housenka okusuje listy, ale obdivujeme motýla, jak si jen tak létá z květiny na květinu?

A co třeba takový čmelák. Ten by podle nám známých fyzikálních zákonů vůbec neměl létat, poměr jeho těla a plochy křídel by to vůbec neměl umožnit. Přesto létá a nepotřebuje vědět, že by létat neměl.

Jak je to ale možné, když to nedává logicky smysl? Mnoho věcí na světě možná nedává logiku, ale přesto se dějí, aniž bychom věděli proč.
Občas si jen tak rád vyjdu do přírody a pozoruji její dokonalou harmonii. Je obdivuhodné pozorovat, jak si příroda vždy najde cestu, i když se jí člověk snaží dávat do cesty nejrůznější překážky. V přírodě můžeme vidět, jak lze zdravě prospívat, když se podaří najít cestu ke spolupráci a harmonii. Podobné pozorování přírodních zákonů mi vždy připomene, že právě v harmonii můžeme hledat klíč k životnímu štěstí. V našem případě to může být třeba harmonie srdce a rozumu.

Kde takovou harmonii hledat? Proč je klíčem k životnímu štěstí? I na to odpovídám podcastem #Myslenimnavrchol. Snad i pro vás bude inspirací a najdete svou životní harmonii.


S úctou
Lukáš Eder

Harmonie srdce a rozumu jako klíč životního štěstí Pokračovat ve čtení »

  • Podcast

Štěstí nacházím ve vnitřní rovnováze, říká angel investor

Když po osmnácti letech prodal firmu za několik milionů, kamarádi mu trochu záviděli a říkali mu: „Tak teď už máš hromadu peněz, můžeš si dělat, co chceš. Teď už jsi šťastný…“
 

Jenže Martin Rozhoň neprodával firmu kvůli penězům, už dávno pochopil, že peníze samy o sobě opravdové vnitřní štěstí nepřinesou. Ačkoli na začátku podnikání neměl velké ambice, dovedl firmu až miliardovému obratu. Ta firma byla jako jeho další dítě a dlouho věřil, že ji jednoho dne předá v rodině dál. Když ale Martin už potřetí stál na pokraji vlastních sil a cítil se vyhořelý, věděl, že se musí firmy zbavit.
 

„Už to prostě dál nešlo. Nemohl jsem ani otevřít počítač a něco dělat. To už jsem věděl, že je zle. Cítil jsem, že kdybych si firmu nechal, mělo by to fatální dopady na mé zdraví a osobní vztahy. Potřeboval jsem se té zátěže zbavit a doslova jsem se modlil, aby se našel někdo, kdo firmu ode mě koupí. Dokonce jsem si říkal, že bych ji snad klidně dal někomu i zadarmo. Jen abych se zbavil toho břemene,“ popisuje host podcastu #Myslenimnavrchol, když vzpomíná na zásadní zlom ve svém životě.
 

Kupec se našel a Martin už čtyři roky investuje získané peníze dál. S oblibou ale říká, že je neinvestuje jen do firem a startupů, ale především do lidí s dobrou karmou. 

Jak Martin pozná takové lidi? 

Jak je možné, že ani jedna z 19 investic není ztrátová?

Proč je podle něj důležité neustále hledat vnitřní balanc, a kde v něm hledá vnitřní štěstí?
 

Rozhovor s podnikatelem a angel investorem Martinem Rozhoněm rozhodně nebyl jen o podnikatelských zkušenostech a tvrdých datech. Mnohem více jsme se bavili o hledání vnitřní rovnováhy a životního smyslu. I proto věřím, že vás naše povídání bude bavit. Poslechnout si jej můžete v každé podcastové aplikaci nebo přímo na webu, kde je k dispozici také video.

S úctou
Lukáš Eder

Štěstí nacházím ve vnitřní rovnováze, říká angel investor Pokračovat ve čtení »

Top
Shopping Cart