Karmické vztahy

  10 důvodů, proč lidé zůstávají tam, kde se jim ubližuje

  Ošklivý případ. Ale i takové patří k mé práci. Jak rád bych na vánočním setkání přivítal člověka s úsměvem na tváři, šťastného a bez toxického problému. Veronika přišla zdrcená hned ze tří stran. Za prvé: Toxickým agresorem, se kterým měla vztah. Za druhé: Nechápavým okolím, které jí stokrát doporučilo „Odejdi“, a když to nedokázala, slyšela už jen „Nač si stěžuješ? …

  10 důvodů, proč lidé zůstávají tam, kde se jim ubližuje Pokračovat ve čtení »

   Jak překonat, že protějšek obětoval všechno pro jednu rozkoš

   „Podvedl mě,“ sklopila hlavu. „Už mu nevěřím,“ dodala. Vystihla tím podstatu slova „nevěra“. Nejde jen o to, že přestanete věřit druhému. Vy pak už nemusíte věřit ani v sebe. Nevěra totiž zdaleka není záležitostí jen těch dvou, kteří se intimně sblížili. Může znamenat osobní pokoření toho, kdo byl zrazen. Co si pak o sobě má …

   Jak překonat, že protějšek obětoval všechno pro jednu rozkoš Pokračovat ve čtení »

    Proč zlatí lidé přitahují grázly a mrchy

    Stalo se Vám někdy, že jste přitáhli PŘESNÝ OPAK toho, co jste si přáli?

    A pozor, stalo se Vám to i poté, co jste výslovně upozorňovali, že něco NECHCETE, a přece právě to přišlo do Vašeho života?

    Seznámili jste se s člověkem, kterého jste jasně informovali, co NEHODLÁTE TRPĚT, on přikyvoval, a pak se PŘESNĚ TAK, jak jste nechtěli, zachoval?

    Děje se Vám to opakovaně?

    Pak Vás předně uklidním tím, že nejste sami.

    V uzavřené skupině s tím lidé mají bohaté zkušenosti. Jako třeba ti dva.

    Dušan a Jarka měli zlaté srdce. A zlato přitahuje. V případě zlatého srdce přitahuje ochota jeho majitele udělat pro dlouhodobý vztah opravdu vše. Vše, co je v jeho silách.

    Pro Dušana a Jarku bylo překvapením, že ve svých vztazích naráželi jen na typy, které jejich zlaté srdce neoceňovali, ba pohrdali jimi samotnými. Dušan přitahoval – jak by někdo řekl – mrchy, Jarka grázly. A oba se divili: Proč? Vždyť to nechceme! Tak proč to dostáváme?

    Dušan a Jarka neznali mou knihu Cítit rozumem, myslet srdcem. Kdyby tuto knihu o karmě ve vztazích znali, věděli by, proč potkávají právě takové zkušenosti.

    Jejich výklad karmy zněl: Co vysíláš, to se Ti vrací. Tuto definici si však interpretovali po svém: Když vysíláš dobro, mělo by se Ti vracet dobro. Jenže tak to nefunguje. A přesto oba dostávali právě to, co vysílali. Jak je to možné? Vysvětlíme si to. Objasním jak to, CO a PROČ se Dušanovi a Jarce děje a dít bude, dokud to nezmění, a stejně tak to, CO mohou udělat ihned pro to, aby se to dít přestalo – jak mohou ovlivnit svou karmu.

    Tomuto okruhu se věnuje velká spousta Vašich dotazů a osobních trápení, které se mnou chcete konzultovat při velkém setkání 16. listopadu večer. Jsem připraven a budu se těšit na všechny, kdo tuto jedinečnou příležitost individuálního posezení využijí. Kdo by rád znal odpověď, ale čas v můj jediný volný termín nemá, tomu nabízím svůj pohled alespoň psanou formou, zde.

    Jak to, že dobří/hodní lidé tolik přitahují “hajzlíky”?

    Jaká maličkost stačí k tomu, aby se tak dít přestalo?

    Pojďme si to v rámci uzavřené skupiny objasnit bod za bodem tak, aby to každému bylo srozumitelné:

    (Jste člen uzavřené skupiny? Pro další čtení se stačí přihlásit. Nejste člen a chcete být? Stačí se registrovat zde. Při problému s přihlášením pište na [email protected].)

    POZOR: Objednáním předplatného mého magazínu (například počínaje Kurzem sebezvládání) získáváte přístup do uzavřené skupiny AUTOMATICKY, a s ním i přístup ke všem klubovým článkům i klubovým vysíláním. Předplatné vyřídíte zde.

    Proč zlatí lidé přitahují grázly a mrchy Pokračovat ve čtení »

     Jak změnit někoho, kdo se změnit nechce

     Vadí Vám to, co druhý provádí? Upozorňujete ho, že Vás to bolí? Žádáte ho, aby se změnil, ale výsledek žádný? Je odchod od takového člověka skutečně jediným řešením? Když jsem psal knihu Protože, která pomáhá pochopit a zvládat toxické protějšky, řešil jsem četné případy, kde dominantní roli hráli alkoholici, agresoři, manipulátoři, sobci, narcisté, slaboši, lháři, …

     Jak změnit někoho, kdo se změnit nechce Pokračovat ve čtení »

      Proč se věrnost ženy pozná, když muž nemá nic, a věrnost muže, když má všechno

      Všechno zlé je k něčemu dobré. I to, že nemáte peníze. I to, že Vás někdo hodí přes palubu ve chvíli, kdy začne prožívat úspěch. Nevěříte? Pak mi dovolte jednu otázku. Jakou roli ve Vašem životě hrají peníze? V mém důležitou. Peníze jsou totiž lakmusovým papírkem člověka. Není pravda, že kazí, ony odhalují charakter. Ať …

      Proč se věrnost ženy pozná, když muž nemá nic, a věrnost muže, když má všechno Pokračovat ve čtení »

       Proč chyba, kterou uděláme podruhé, už není chyba, ale rozhodnutí

       „Odešla,“ řekl mi. A když spatřil můj tázavý pohled, přispěchal hned s vysvětlením: „Udělal jsem totiž chybu.“ Jenže můj pohled se změnil z tázavého v nedůvěřivý. „ODEŠLA proto, že jsi udělal CHYBU?“ zopakoval jsem po něm, aby si uvědomil ten nesmysl. Ale on ho neslyšel. Ještě ne. A tak jsem mu musel vysvětlit: Proč by …

       Proč chyba, kterou uděláme podruhé, už není chyba, ale rozhodnutí Pokračovat ve čtení »

        5 důvodů, proč muži ztrácejí všechno, když přijde ženské nic

        Ta otázka pokaždé způsobí nedorozumění. „Čeho se ve vztahu nejvíce bojíte?“ slyším a hned mám jasno. „Ničeho,“ odpovídám. Novinářka, která mě požádala o rozhovor v souvislosti s oceněním Amazon Best-Selling Author, nechápala. „Nebojíte se ničeho?“ Usmál jsem se: „Naopak! NIČEHO se nejvíc bojím.“ Projevila rozpaky. Jako by nevěděla, co je NIC ve vztahu. Přitom karmu znala. A věděla, …

        5 důvodů, proč muži ztrácejí všechno, když přijde ženské nic Pokračovat ve čtení »

        Top
        Shopping Cart