Karmické vztahy

  Proč silní lidé přitahují slabochy

  Přitažlivý, charismatický, soběstačný partner. Bývá to náš sen.

  Ten sen se ale může změnit v noční můru. Náš partner totiž přitažlivým, charismatickým a soběstačným zůstane – nejen pro nás, ale i ostatní. Kdo by ho nechtěl?

  To, co nás na silném člověku zpočátku fascinuje a proč se ho snažíme získat, se posléze může stát tím, co nám na něm vadí. Je totiž rozdíl mezi tím silného člověka získat, a silného člověka si udržet.

  Když mě v Klubu FC oslovují ti, kteří měli štěstí získat silného partnera, paradoxně se necítí komfortně. Připadají si příliš slabí, neradi odpovídají na otázky:

  • Cítíte spíše radost, že někoho takového máte po svém boku, nebo úzkost, že ho můžete ztratit?
  • Dokážete unést, jak atraktivní je i pro jiné, nebo Vás spíše trápí představa, že by mohl v kterémkoli okamžiku odejít k někomu jinému, kdo se zdá zajímavější než Vy?
  • Jak moc a často si ve svých představách vytváříte svou vlastní zkázu?

  V Klubu FC, diskrétním prostředí pro ty, kteří chtějí řešit své problémy spolu se mnou, často zdůrazňuji, že to, jak přemýšlíme ve vztazích, hodně souvisí s tím, jak spokojeni jsme v sobě, jak dobře jsme posazeni v životě, jak si věříme v dalších oblastech. Zda na jednu stranu po něčem toužíme, ale současně se bojíme, že bychom o to mohli přijít. Není to nemoc, mnohdy jde o důsledek minulosti – že něco krásného jsme už v životě ztratili. A nechceme to zažít znovu.

  Když s těmito strachy nepracujeme, jsme schopni konstruovat si v hlavě dramata, která se ve skutečnosti nekonají. Obava ze ztráty partnera často nevyvěrá z přítomnosti, ale z minulosti. A netýká se ani současného partnera, spíše zkušenosti s tím předchozím. A také má souvislost se slabým sebevědomím, sebedůvěrou, zkrátka vnitřní slabostí.

  Jsme-li plni katastrofických domněnek, pak jsme negativně zaměřeni a trápí nás každá následná narážka (partnera), událost (partner se po někom ohlédne, nevinně zaflirtuje), a v naší mysli se hned špatný scénář naplní. Ba pokud pravidelně reagujeme podrážděně, může se tento scénář naplnit dokonce reálně – silný partner skutečně odejde, protože…

  O těch pěti důvodech si teď povíme – na příkladu jednoho poměrně známého páru, na který mohli členové Klubu FC narazit v chráněné diskusi na uzavřené facebookové stránce a který je mým klientem. On je velmi úspěšný muž, ona jeho popularitu těžko snáší. Jak pracujeme na jejím vnitřním zesilování? Ukažme si to nyní.

   7 rozdílů mezi spřízněnou duší a karmickým partnerem

   Ta otázka znovu padla v živém vysílání Jak se zbavit syndromu vadného zboží. A nebylo divu, že právě v něm. Když byl člověk přesvědčen, že už potkal spřízněnou duši, a znovu to nevyšlo, ptá se, zda chyba není na jeho straně, jestli už sám něčím neodrazuje druhé a proč zase nezbývá nic jiného než hledat dál. Přitom to, že od …

   7 rozdílů mezi spřízněnou duší a karmickým partnerem Pokračovat ve čtení »

    7 předností soulmate aneb Proč zůstane, i když Tě celý svět opustí

    Jeden muž zemřel a u nebeské brány se ohlížel za svým životem. Nebyl tam sám. Spolu s ním procházel inventurou bytí také jeho anděl. „Vidíš ty dvoje stopy, které všude jdou vedle sebe?“ upozornil anděl strážný. „Jedny jsou Tvé, jedny mé. Po celou dobu jsem Tě provázel a chránil.“ Najednou se člověk obořil: „A kde jsi byl tady, když mi …

    7 předností soulmate aneb Proč zůstane, i když Tě celý svět opustí Pokračovat ve čtení »

     Vyhoření ve vztahu aneb Dar psychospirituálního setkání

     Zažíváte tu nejbolestnější osamělost? Nebo jste už přešli do fáze NIC? Objasním oba pojmy. Nejbolestnější osamělost je, když se cítíte sami uvnitř vztahu. Snažíte se o vztah, prosíte o komunikaci, vysvětlujete, obhajujete se, ale všechno je pro kočku, nikam to nevede. Cítíte se hůře než o samotě, protože jste denně konfrontováni s nezájmem. Máte pocit selhání („Proč se mnou nemluví?“) …

     Vyhoření ve vztahu aneb Dar psychospirituálního setkání Pokračovat ve čtení »

      Proč lidé odcházejí, i když s námi byli šťastní

      Tak zněla jeho otázka, když si vyzvedával mou knihu JáMy spřízněných duší a žádal mě o podpis a věnování do ní. Martin byl převozník. Věděl to o sobě. Jeho poslední partnerka neměla uzavřenou minulost. Stále ji bolel předchozí rozchod. Jen nedokázala být sama. Potřebovala se skrýt do něčí náruče. Necítit ohrožení, osamělost, nadbytečnost, nelásku. Chtěla si tak po něčím …

      Proč lidé odcházejí, i když s námi byli šťastní Pokračovat ve čtení »

       10 důvodů, proč lidé zůstávají tam, kde se jim ubližuje

       Ošklivý případ. Ale i takové patří k mé práci. Jak rád bych na vánočním setkání přivítal člověka s úsměvem na tváři, šťastného a bez toxického problému. Veronika přišla zdrcená hned ze tří stran. Za prvé: Toxickým agresorem, se kterým měla vztah. Za druhé: Nechápavým okolím, které jí stokrát doporučilo „Odejdi“, a když to nedokázala, slyšela už jen „Nač si stěžuješ? …

       10 důvodů, proč lidé zůstávají tam, kde se jim ubližuje Pokračovat ve čtení »

        Jak překonat, že protějšek obětoval všechno pro jednu rozkoš

        „Podvedl mě,“ sklopila hlavu. „Už mu nevěřím,“ dodala. Vystihla tím podstatu slova „nevěra“. Nejde jen o to, že přestanete věřit druhému. Vy pak už nemusíte věřit ani v sebe. Nevěra totiž zdaleka není záležitostí jen těch dvou, kteří se intimně sblížili. Může znamenat osobní pokoření toho, kdo byl zrazen. Co si pak o sobě má …

        Jak překonat, že protějšek obětoval všechno pro jednu rozkoš Pokračovat ve čtení »

         Proč zlatí lidé přitahují grázly a mrchy

         Stalo se Vám někdy, že jste přitáhli PŘESNÝ OPAK toho, co jste si přáli?

         A pozor, stalo se Vám to i poté, co jste výslovně upozorňovali, že něco NECHCETE, a přece právě to přišlo do Vašeho života?

         Seznámili jste se s člověkem, kterého jste jasně informovali, co NEHODLÁTE TRPĚT, on přikyvoval, a pak se PŘESNĚ TAK, jak jste nechtěli, zachoval?

         Děje se Vám to opakovaně?

         Pak Vás předně uklidním tím, že nejste sami.

         V uzavřené skupině s tím lidé mají bohaté zkušenosti. Jako třeba ti dva.

         Dušan a Jarka měli zlaté srdce. A zlato přitahuje. V případě zlatého srdce přitahuje ochota jeho majitele udělat pro dlouhodobý vztah opravdu vše. Vše, co je v jeho silách.

         Pro Dušana a Jarku bylo překvapením, že ve svých vztazích naráželi jen na typy, které jejich zlaté srdce neoceňovali, ba pohrdali jimi samotnými. Dušan přitahoval – jak by někdo řekl – mrchy, Jarka grázly. A oba se divili: Proč? Vždyť to nechceme! Tak proč to dostáváme?

         Dušan a Jarka neznali mou knihu Cítit rozumem, myslet srdcem. Kdyby tuto knihu o karmě ve vztazích znali, věděli by, proč potkávají právě takové zkušenosti.

         Jejich výklad karmy zněl: Co vysíláš, to se Ti vrací. Tuto definici si však interpretovali po svém: Když vysíláš dobro, mělo by se Ti vracet dobro. Jenže tak to nefunguje. A přesto oba dostávali právě to, co vysílali. Jak je to možné? Vysvětlíme si to. Objasním jak to, CO a PROČ se Dušanovi a Jarce děje a dít bude, dokud to nezmění, a stejně tak to, CO mohou udělat ihned pro to, aby se to dít přestalo – jak mohou ovlivnit svou karmu.

         Tomuto okruhu se věnuje velká spousta Vašich dotazů a osobních trápení, které se mnou chcete konzultovat při velkém setkání 16. listopadu večer. Jsem připraven a budu se těšit na všechny, kdo tuto jedinečnou příležitost individuálního posezení využijí. Kdo by rád znal odpověď, ale čas v můj jediný volný termín nemá, tomu nabízím svůj pohled alespoň psanou formou, zde.

         Jak to, že dobří/hodní lidé tolik přitahují “hajzlíky”?

         Jaká maličkost stačí k tomu, aby se tak dít přestalo?

         Pojďme si to v rámci uzavřené skupiny objasnit bod za bodem tak, aby to každému bylo srozumitelné:

         (Jste člen uzavřené skupiny? Pro další čtení se stačí přihlásit. Nejste člen a chcete být? Stačí se registrovat zde. Při problému s přihlášením pište na [email protected].)

         POZOR: Objednáním předplatného mého magazínu (například počínaje Kurzem sebezvládání) získáváte přístup do uzavřené skupiny AUTOMATICKY, a s ním i přístup ke všem klubovým článkům i klubovým vysíláním. Předplatné vyřídíte zde.

         Proč zlatí lidé přitahují grázly a mrchy Pokračovat ve čtení »

         Top
         Shopping Cart