Přepni mysl na lepší život
Lukáš Eder

Přešlapujete na místě a nevíte, kam se posunout? Nejste spokojení, ale nevíte, jak to změnit? Připravte se na změnu směřování Vašeho života! Využijte nové příležitosti pro Váš růst a pocit štěstí. Objevte tajemství pozitivního myšlení od autorů, kteří Vám pomohou najít motivaci pro každý den. Nechte se inspirovat a přepněte svou mysl na lepší život!

Vážení čtenáři,

pokud držíte v ruce tento magazín, znamená to, že jste měli v životě obrovské štěstí.

Ne snad proto, že jste se rozhodli pracovat na svém osobním rozvoji, ale především proto, že patříte mezi menšinu lidí světové populace, kterým se dostává mimořádného blahobytu. Víte například, že třetina lidí světové populace stále nemá doma tekoucí pitnou vodu? Už jen toto uvědomění nám dává možnost prožívat vděčnost za příležitosti, kterých se nám v životě dostává.

Pravdou je, že žijeme v nejlepší době lidstva.

Dostává se nám blahobytu, o kterém se našim předkům ani nesnilo. Můžeme ale říct, že díky blahobytu žijeme lepší a šťastnější život?

Pokud by tomu tak bylo, nerostla by v moderní populaci spotřeba antidepresiv, a to nejen v dospělosti, ale už i během dospívání. Podobný trend můžeme sledovat také v rostoucím počtu sebevražd. Fenoménem dnešní doby se proto stává stále větší tlak na osobnost každého z nás.

Každý den jsme vystaveni velkému množství situací a každá z nich v nás vyvolává nějaké emoce. Jak je ale možné, že někoho daná situace vede k emocím podporujícím jej v růstu a u někoho jiného úplně stejná situace vyvolá emoce, které ho srážejí ke dnu?

Jak to ti lidé dělají, že jsou schopni na všem špatném vidět i to dobré?

Když jsem poprvé slyšel o pozitivním myšlení, tak jsem si myslel, že optimista je ten, kdo vidí jen to dobré. Měl jsem za to, že optimista je někdo, kdo vidí sklenici z poloviny plnou. Až později jsem pochopil, že pokud budu přehlížet to špatné, je to, jako bych popíral přírodní zákony tohoto světa a vesmíru. Životní optimisté nepopírají to špatné, nedívají se na minci jen z jedné strany. Naopak jsou schopni to špatné přijmout, a díky takovému pohledu vidí možnost k růstu. Když se opravdový optimista podívá na sklenici, neřekne, že je poloplnou nádobou. Vidí příležitost nádobu doplnit, nebo uhasit svou žízeň a získat energii pro lepší život.

Moc bych si přál, aby příběhy a myšlenky v tomto vydání byly pro každého čtenáře inspirací pro lepší život. Stejně tak si přeji, aby se každému čtenáři podařilo díky prostoru v pracovních listech najít způsob, jak přepnout a udržet pozitivní pohled na svět za jakékoliv situace.

Jménem všech autorů tohoto magazínu,

Lukáš Eder

tvůrce magazínu Improovio

Články v tomto vydání

Přepni mysl na lepší život

Top
Shopping Cart