Cestou vnitřní síly
Lukáš Eder

Zkuste cestu k životní změně s novým vydáním časopisu Improovio! Zjistěte, jak najít dostatek vnitřní síly a lásky k sobě samým, abyste překonali životní překážky a našli opravdové štěstí. V tomto vydání najdete inspiraci, impulzy a osobní zkušenosti, které Vám pomohou milovat život takový, jaký je, a najít vždy pocit naplnění.

Vážení čtenáři,

každý si s sebou neseme do života nějaké ty Pandořiny skříňky. Trápení, která bolí a vyjdou na povrch vždy, když to člověk nejméně čeká. Sám jsem podobných trápení měl v životě mnoho a stále se mi stává, že přichází situace, jež mě nedělají v životě šťastným. Vzpomínám si na životní období, kdy jsem žil v programu NEJSEM DOST. Byl jsem schopný napsat celý seznam věcí, co mi schází k životnímu štěstí.

Myslel jsem si, že nejsem dobrý, abych vydělával velké peníze, a tak jsem měl dvě zaměstnání a obětoval své zdraví a vztahy s přáteli, abych vydělal víc peněz. Jenže štěstí nepřišlo… Pak jsem si myslel, že nejsem dost hezký na to, abych poznal životní partnerku. Žil jsem v přesvědčení, že jen ten, kdo se obětuje pro druhé a udělá druhé šťastnými, si zaslouží životní štěstí. Dnes už vím, jaká to byla hloupost. Že nejprve se já sám musím cítit šťastný, až potom mohou být šťastní také lidé v mém okolí. Pochopil jsem, že šťastní lidé tvoří šťastnou společnost.

Jako by to bylo včera, co jsem slyšel slova muže, která změnila můj život. Tehdy mi jeden starý a moudrý muž řekl: „Pamatuj, na co se soustředíš, tak to roste.“ A měl pravdu! Když jsem se soustředil na mou nadváhu, rostla. Čím víc jsem si myslel, že nikdo přece nebude milovat muže, jako jsem já, tím horší byly mé vztahy se ženami. Čím větší strach jsem měl, abych v práci neudělal nějakou chybu, tím více chyb jsem dělal. Jenže jak se zbavit programu nejsem dost a změnit vlastní život?

Dnes si dovolím říct, že se uvnitř cítím jako šťastný muž a nemám pocit žádného nedostatku. Podařilo se mi vyřešit finanční problémy, mám práci, která dává mému životu smysl, potkal jsem ženu svých snů a žiju život, jaký jsem si nedokázal ještě před deseti lety ani představit. Můj život už není řízen strachem, ale vírou a touhou po lepším zítřku. Tehdy, před deseti lety, mi přišla do života situace, která změnila můj život. Tehdy to byl impulz, kdy jsem se rozhodl změnit život. Prvním krokem k životní změně bylo zamilovat se do sebe samého a najít ve svém nitru dostatek vnitřní síly pro všechny životní překážky.

Kéž je i pro Vás toto vydání FC Workshopu plné životních impulzů, inspirace a životních zkušeností, se kterými dokážete milovat život takový, jaký je, a najdete v něm vždy pocit štěstí a naplnění. To bych si moc přál.

S úctou k Vašemu vnitřnímu bohatství,

Lukáš Eder

tvůrce FC Workshop a autor pracovních listů Improovio

Články v tomto vydání

Cestou vnitřní síly

Top
Shopping Cart