Jak vypnout negativní myšlení
Petr Casanova

Trápí Vás negativní myšlení? Chtěli byste alespoň na chvíli myslet pozitivně, ale nedaří se Vám to? V tomto vydání FC Kurzu přinášíme nejnovější poznatky a nástroje, které Vám pomohou najít cestu k pozitivnímu životu. Dozvíte se, jak ovládat svou mysl a vyhnout se destruktivním myšlenkám.

Vážení čtenáři,

člověk je jako letadlo a pilot se nachází v jeho hlavě. Pilot není v letadle tím nejdůležitějším, ale rozhoduje. Letadlo může být sebelépe vybavené, avšak pokud jeho pilot selže, může být na maděru. Jako sedmadvacetiletý Andreas Lubitz při letu Germanwings 9525.

Když kapitán odešel na toaletu a Lubitz u ovládacího panelu osiřel, zamkl se v kokpitu a stroj záměrně navedl proti skalnímu masivu Alp. Zemřelo sto padesát lidí. Pro Andreasovy deprese. To dokáže negativní myšlení. Někdy i jedna jediná destruktivní myšlenka, která v rozhodující chvíli ovládne hlavu, onu pilotní kabinu.

Negativní myšlenka nedokáže vytvořit jiný než negativní pocit. Negativní pocit nedokáže podpořit jiný než negativní čin. Negativní čin nedokáže obstarat jiný než negativní výsledek. Proto je tak důležité umět vypnout negativní rozpoložení. S negativním postojem totiž nelze žít pozitivní život. Dokonce bych řekl, že s dlouhodobou negativitou to ani není v pravém slova smyslu život.

V předchozím vydání tohoto magazínu, nazvaném Emoce versus rozum: Cestou intuice, jsem objasňoval důležitost citu, vnitřního hlasu, který zní v hlavě, ale není projevem rozumu, protože k nabývání rozumu teprve vede. Dovednosti spojené s rozvíjením intuice jste si mohli procvičit také v pracovních listech našeho souběžného magazínu Improovio, jste-li jeho odběratelem.

Nyní se tedy vydáme do pilotní kabiny. Vysvětlíme si, proč při letu na autopilota tak lehce sklouzáváme k negativnímu myšlení, jak se můžeme sami chopit ovládacích pák a převzít řízení, a které nástroje nám mohou okamžitě pomoci projasnit výhled z našeho kokpitu.

Aby bylo jasno: Toto vydání nemá sloužit k tomu, abyste se stali piloty svého života. Těmi beztak už jste.

Má sloužit k tomu, aby Vám pomohlo stát se DOBRÝMI piloty svého života. A to nikoli jen při jednom letu. Nýbrž POKAŽDÉ, KDYŽ SE PRO TO ROZHODNETE.

Z naváděcí věže se na pozitivní změnu Vašeho letového kurzu těší

Petr Casanova, zakladatel a autor magazínu FC Premium

Články v tomto vydání

Jak vypnout negativní myšlení

Top
Shopping Cart