Jak pokořit strach
Petr Casanova

Zvládání strachu je klíčem ke štěstí a úspěchu. Ale co když nevíte, jak na to? V novém vydání FC Kurzu se dozvíte, jak se vypořádat s nejrůznějšími strachy v životě – od strachu z neúspěchu po strach z osamělosti a smrti. Také se naučíte, jak správně chápat Vaše obavy a pracovat s nimi. Získejte kontrolu nad Vaším strachem a vydejte se na cestu ke spokojenějšímu životu!

Vážení čtenáři,

někdo má strach začít. Někdo pokračovat. Někdo skončit. Někdo se bojí, že se vše změní. Někdo, že se nezmění nic. Někdo se děsí samoty. Někdo vztahu. Někdo smrti. Někdo života.

Existuje tolik strachů, kolik je lidských myšlenek. Někdo má strach z toho, co by mohlo být. Někdo z toho, co by nemuselo být. Někdo z toho, co se už někdy stalo. Někdo z toho, co se ještě nikdy nestalo. Bát se tak můžete čehokoli, když se pro to rozhodnete.

Někdo dostane strach z chudoby, někdo po zbohatnutí. Měl jsem kolegu, kterého ochromil strach poté, co vyhrál první ve Sportce. To, o čem snil, se uskutečnilo a paradoxně mu místo štěstí přineslo utrpení. Vašek chápal, že je požehnán příležitostí, jaká potká jednoho ze čtrnácti milionů. Věděl, že ji nesmí promarnit.

Je enormní psychický rozdíl chodit denně do továrny, když nemáte jinou možnost, a poté, co jste zadusili životní šanci do továrny už nikdy nechodit.

Vašek měl peníze, ale ani ponětí, co s nimi, aby je neztratil. Začal se panicky bát telefonátů, zvonků u domovních dveří, skryl se před lidmi. V každém viděl hrozbu, zlotřilce, který ho jde v lepším případě podvést, v horším případě zabít. Ze strachu se rozvinula noční můra, úzkost, panická ataka a dodnes je Vašek hospitalizován na psychiatrické klinice.

Někdo se bojí konkrétního druhu zvířat, někdo všech zvířat. Někdo konkrétního typu lidí, někdo všech lidí. Strach určitě není chiméra. Ve všech případech je to konkrétní skutečná energie – jedna totožná forma, která má jen různý obsah. Začíná pocitem ohrožení a může končit i nemocí či smrtí. Je v zásadě jedno, čeho se bojíte. Důležité je, abyste strach uměli SPRÁVNĚ CHÁPAT a PRACOVAT s ním. Strach totiž není zlý, i když se takový zdá. Zlého z něj děláme pouze my. Dobrého z něj můžeme udělat také.

Ať Váš strach provází vztahový, pracovní, osobní život, ať se týká zdraví, majetku, nejbližších lidí, ať vychází z minulosti, přítomnosti, budoucnosti, ať ho máte Vy, či někdo, na kom Vám záleží a komu chcete pomoci, držíte správný FC Kurz.

Toto vydání jsem vytvářel tak, aby Vám co nejvíce pomohlo. Kéž je každé slovo srozumitelné a všechny následující věty, příměry a metody pro Vás mají smysl a potřebný efekt. Proto vznikly.

Od srdce Petr Casanova,
autor a zakladatel FC Kurzu

Články v tomto vydání

Jak pokořit strach

Top
Shopping Cart