Cestou vnitřní síly
Petr Casanova

Hledáte cestu k vnitřní síle a pozitivní energii? Toto vydání FC Kurzu Vám pomůže najít odpovědi na otázky, jak se naučit hledat a vytvářet to dobré v sobě, a tím vytvořit šťastný život plný energie a sebejistoty. Naše články Vás provedou lidským mozkem a pomohou Vám objevit skrytý poklad, který máte v sobě.

Vážení čtenáři,

když v roce 1900 anglický švec James Gillingham ukázal tyto své protézy, doprovodil to slovy: „Jsem už dlouho sám. Proto umím docenit lásku.“

Ta věta vyvolala společenský povyk a otázky: Kdo si vlastně víc váží lásky – ten, kdo je dlouho sám, nebo ten, kdo je dlouho ve vztahu? Není nedostatek lásky u člověka předpokladem jejího lepšího zhodnocení? Nestojí osamělý Gillingham za partnerský vztah více než hezounci, kteří jdou ze vztahu do vztahu, o nápadnice nemají nouzi, a proto mohou lásku vnímat samozřejmě, obyčejně, všedně?

Proč o tom píšu? Protože každá mince má dvě strany. A když láska nepřichází zvenčí, vyplatí se ji hledat uvnitř.

Tak jako sílu.

Tak jako motivaci.

Tak jako kteroukoli jinou pozitivní energii.

Najdeme-li totiž způsob, jak v sobě nacházet či vytvářet to dobré, pak budeme mnohem méně závislí na okolí a nebudeme potřebovat tolik životabudičů zvenčí.

Cesta vnitřní síly, kterou se v tomto kurzu vydáme, je v zásadě cestou jakékoli dobré energie, která nám pomáhá vytvářet šťastný život. A to nejen proto, že nám je potom dobře, ale také proto, že zjistíme, že se na sebe můžeme spolehnout mnohem více, než jsme si kdy mysleli.

Aby bylo jasno: Tento kurz, přestože bude o nás, nebude o sobectví. Sobectví je, když sami sebe nemáme příliš rádi – když od sebe odháníme lidi, které v těžkých chvílích můžeme potřebovat. Cesta vnitřní síly, potažmo sebelásky, je opačná. Právě proto, že máme sami sebe dostatečně rádi, děláme vše pro dostatek vlastní dobré energie, kterou poté můžeme využít k poskytování druhým – třeba těm, kteří sílu, lásku, motivaci či cokoli jiného dobrého v sobě ještě nalézt nedovedou. Sobectví znamená zůstat sám a nespokojený. Sebeláska znamená být možná momentálně sami, ale jistí si tím, že se o sebe dokážeme postarat, a tím vytvořit předpoklad pro to, abychom se jednou mohli dobře postarat i o druhé, budou-li to potřebovat. Nikdo z nás totiž nemůže dát druhým to, co sám nemá. Jinak řečeno: Abychom mohli někomu něco dát, musíme to nejprve mít, umět v sobě najít nebo vytvořit.

Tento kurz potěší zvláště ty, které zajímá lidský mozek. A kteří možná ještě netuší, jaký poklad v něm mají.

Kéž tento kurz pomůže Vám i všem, na kterých Vám záleží a kterým po jeho přečtení budete moci sami prospět.

Petr Casanova,

zakladatel a autor

Články v tomto vydání

Cestou vnitřní síly

Top
Shopping Cart