Digitální archiv publikací FC Kurz pro lepší život

Na této stránce najdete všechny publikace FC Kurz v digitální podobě. Články jsou zamknuté a jejich celé znění je dostupné pouze pro předplatitele FC Digital.

FC Kurz

Petr Casanova
FC Speciál 2022
Zdraví, štěstí a majetek nemohou být ta největší bohatství v našem životě, protože ani zdraví, ani štěstí, ani majetek nemáme plně ve své moci. Stačí mžik, možná i cizí vina, a zdraví, štěstí nebo majetek můžeme pozbýt. To však neznamená, že pozbydeme všechno a že život není možné změnit. Je, a to pomocí skutečného největšího bohatství, které máme plně ve své moci. Vy i kdokoli z Vašich blízkých.
Přečíst online
Petr Casanova
Jak být psychicky odolnější
Jak to dělají lidé, kteří čelí mnohem horším životním situacím než já? Jak je zvládají? Jak je možné, že je stres, kritika, strach nedokážou zlomit? Jak ve své mysli pracují s nenadálou bezmocí, neštěstím, bolestí? Copak i já mohu své selhání, svůj osud nebo své prostředí obrátit v úsměv? Pokud si občas položíte tyto otázky, toto je povinná četba pro Vás. Pět ověřených psychologických metod, jak zvýšit svou mentální odolnost právě tehdy, když je to potřeba. Nespočet námětů, zkušeností a...
Přečíst online
Petr Casanova
Jak jednat s toxickými lidmi
Toto vydání FC Kurzu Vám pomůže porozumět tomu, jak jednat s toxickými lidmi. Toxické chování a slova mohou být jako jedovaté sloučeniny, které způsobují bolest a mohou být škodlivé pro naše zdraví. V časopise najdete praktické rady, jak se s toxickými lidmi vypořádat a zároveň pochopit, proč se tak chovají a jak jim můžete pomoci. Ignorování a hrubé reakce nejsou řešením, ale přijetí a správná reakce na toxicitu mohou přinést řešení a uzdravení vztahů.
Přečíst online
Petr Casanova
Jak ochránit dítě před neštěstím
Toto vydání FC Kurzu Vám pomůže být konstruktivním rodičem v destruktivních situacích. Sebepoškozování, šikana, zvenčí vytvářený pocit nedostatečnosti, neschopnosti, nemilovanosti nebo izolovanosti, oslabující nástrahy v podobě ponižování, drog či manipulace jedním z rodičů – všechny tyto výzvy prověřují a při správném zacházení i posilují jak odolnost dítěte a rodiče, tak i jejich vzájemný vztah. Chcete vědět, jak to spolu zvládnout?
Přečíst online
Petr Casanova
Jak si nastavit osobní hranice
Máte zdravě nastavené osobní hranice? A umíte si je bránit? Pokud ano, gratulujeme! Pokud ne, začtěte se do tohoto FC Kurzu, ve kterém se dozvíte, jak na to. Naše osobní hranice jsou zcela zásadní pro to, abychom se chránili před zneužíváním a manipulací a mohli si užívat dobrého pocitu ze sebe i ze života. Zdravé osobní hranice nám také umožňují mít zdravou sebeúctu, zdravé sebevědomí a zdravý život. Naučte se, jak si své hranice zdravě nastavit!
Přečíst online
Petr Casanova
Jak uzavřít minulost
Jak uzavřít minulost, když ji nemůžeme dostat z hlavy, když se nám člověk, na kterého chceme zapomenout, dál připomíná, když ho nikdo další nedokáže nahradit, když se nemůžeme přenést přes něčí křivdu nebo vlastní hloupou chybu? Jak uzavřít minulost, když nevíme, co jsme provedli špatně, co máme opravit, jak se příště vyhnout stejnému zklamání? Jak uzavřít minulost, když nejsme schopni soustředit se na přítomnost a motivovat se pro jakoukoli budoucnost? První zákon karmy říká: Dokud nezjistíte, proč se něco děje,...
Přečíst online
Inspirativní články přímo do Vašeho emailu
Přihlašte se k odběru našich článků a my Vám ty nejzajímavější novinky budeme pravidelně zasílat.
Top
Shopping Cart