Pomáháme

  1. Pomáháme penězi my i naše komunita
  2. Pomáháme obsahem

1. Pomáháme penězi

Každý rok pomáháme potřebným lidem. Letos jsme se i kvůli koronavirové krizi a jejím dopadům na rodiny rozhodli finančně podpořit samoživitelky, a to prostřednictvím Charity České republiky.

Přispěli jsme částkou 100.000 Kč (viz potvrzení našeho daru); pokud můžete, budeme rádi, když se k našemu příspěvku připojíte.

Proč jsme zvolili osamělé maminky s dětmi

Tento rok není pro většinu lidí lehký. Tím spíše pro někoho, kdo má odpovědnost nejen za sebe. Právě tím, na koho současná doba nejvíce doléhá, jsou samoživitelky. A Štědrý den bývá o to těžší výzvou. Vytvořit dětem veselé Vánoce, a nedat najevo osamělost ve své duši. Přitom to není jenom o emocích, také o chybějících penězích.

V obou směrech chceme pomoci. Proč? Nejen kvůli samotným maminkám, dokonce nejen kvůli jejich dětem, ale také – možná překvapivě – kvůli sobě.

Samoživitelky to nemají snadné. Někdy to bohužel mají tak těžké, že si až myslí, že už to dál nezvládnou. A to se nesmí stát.

Ti, kdo snášejí těžkosti, sílí. Nám všem mohou být inspirací v tom, co dokážou. Hlavně však mohou být inspirací svým dětem. Silným se žádné z dětí nerodí, ale stává. Jenom potřebuje po svém boku vzor, příklad. A tím jsou dětem právě ti, kterým život připravil těžkost. Ne proto, aby je oslabil, ale aby jim umožnil najít v sobě sílu. Pro sebe, ale i pro druhé, právě pro děti.

Proto podporujeme samoživitelky. Protože ony to potřebují. A my potřebujeme je.

FirstClass je prostředím osobního rozvoje. Komunitou lidí, kteří dokážou zvedat druhé. Pomozte nám, prosím. I zdánlivě malým příspěvkem. Spolí-li se mnoho zdánlivě malých podpor, vznikne velká podpora. Samoživitelky si ji zaslouží. A jejich děti tím víc.

2. Pomáháme obsahem

Myšlenka, slovo, povzbuzení nebo vědomí, že na své trápení nejsme sami, může být ve výsledku silnější než všechny peníze světa. Vím to už deset let. Celou tu dobu každý den píšu články, vydávám podcasty, dělám živá vysílání, snažím se pomáhat každému, kdo se ocitl v úzkých. Jsem šťastný, že můj Vánoční Speciál DESET se právě v této době ukazuje jako účinná „první pomoc“ před splíny.

Trápí mě jediné – že k těm nejpotřebnějším se nemusí dostat. Že právě tito lidé, kteří se ocitli sami, nemají nikoho, kdo by jim tento dárek položil pod stromeček, a zároveň na to ve své situaci nemají peníze.

Peníze nikdy nesmějí být důvodem, proč se k člověku nedostane pomoc, kterou potřebuje. Proto prosím: Pokud víte o tom, že Vám pomáhají moje myšlenky v článcích, podcastech, živých vysíláních a dalších formách mé práce, které jsou bezplatné, a jenom kvůli nedostatku peněz jste si neobjednali Vánoční Speciál DESET, já Vám ho dám zdarma pod stromeček. Zadejte své údaje níže a zašleme Vám elektronickou verzi Vánočního Speciálu DESET, ať pomůže i Vám.

Vyžádejte si Vánoční Speciál, pokud si ho z finančních důvodů nemůžete dovolit

* povinné položky

Štědré Vánoce od srdce přeje Petr Casanova

Zvolte měnu
CZK Česká koruna
EUR Euro
Top
Shopping Cart