Kniha Nastavení mysli od psycholožky Carol Dweckové je jednou z nejvlivnějších knih v oblasti osobního rozvoje. V knize autorka prezentuje svůj koncept mentálních postojů a ukazuje, jaký vliv mají na náš život. Dwecková rozděluje lidi na dva základní typy: na ty s pevným a na ty s růstovým mindsetem. Ti s pevným mindsetem jsou přesvědčeni, že jejich schopnosti jsou dané a neměnné. Naopak lidé s růstovým mindsetem se domnívají, že mohou své schopnosti neustále rozvíjet.

Autorka ukazuje, že výběr tohoto základního přístupu má obrovský dopad na to, jak se člověk učí, jak se zlepšuje a jaký má životní úspěch. Odpovídá také na otázku, jak může náš mindset ovlivnit naše vztahy, práci a celkové štěstí.

Kniha Nastavení mysli je nejen cenným zdrojem informací o mentálních postojích, ale také nabízí mnoho praktických rad a cvičení, které nám pomohou rozvíjet náš růstový mindset. Pokud hledáte inspiraci k osobnímu růstu a rozvoji, tato kniha je nezbytným průvodcem pro všechny, kteří se chtějí stát lepšími verzemi sami sebe.

Zajímají Vás tři hlavní myšlenky z této knihy? Přečtěte si náš článek!

Zbývá vám ještě 90 % článku

Pokračování článku je k dispozici pouze předplatitelům FC Klub a FC Kurz

  • Přístup k uzamčenému obsahu na webu FirstClass.cz
  • Přístup k digitálnímu archivu publikací FC Kurz a FC Workshop
  • Digitální verze aktuální vydání FC Kurz
  • Slevy 50% na setkání s Petrem Casanovou
  • Archiv více než 5.000 článků na téma osobního rozvoje
Předplatit od 59 Kč/měsíc
Vyberte si z podobných témat
Top
Shopping Cart