Karl Lagerfeld byl jedním z nejvýznamnějších módních návrhářů v historii. Narodil se v roce 1933 v Hamburku, v Německu, a již od dětství se projevovala jeho záliba v umění a módním průmyslu. Po ukončení studia na střední škole odešel do Paříže, kde začal pracovat pro slavné módní domy, jako byl Balmain nebo Jean Patou.

V roce 1983 převzal Lagerfeld řízení módní značky Chanel, kterou přivedl k novému rozmachu. Stal se také kreativním ředitelem italské značky Fendi, kde pracoval více než 50 let. Kromě toho se věnoval také vlastní značce Karl Lagerfeld, kde se zaměřil na méně formální a více streetwearové kolekce.

Lagerfeld byl známý nejen svým talentem a kreativitou, ale také svým osobitým stylem a excentrickým chováním. Během svého života se stal jedním z nejvlivnějších lidí v módním průmyslu a jeho práce ovlivnila mnoho dalších návrhářů.

Karl Lagerfeld zemřel v únoru 2019 ve věku 85 let. Jeho dědictví v módním průmyslu je nesmírné a jeho jméno zůstane spojeno s jednou z nejvýznamnějších ér v historii módního designu.

Pokud Vás zajímá jeho příběh a chcete se inspirovat jeho životními postoji, které mu zajistily úspěch, začtěte se do našeho článku!

Zbývá vám ještě 90 % článku

Pokračování článku je k dispozici pouze předplatitelům FC Klub a FC Kurz

  • Přístup k uzamčenému obsahu na webu FirstClass.cz
  • Přístup k digitálnímu archivu publikací FC Kurz a FC Workshop
  • Digitální verze aktuální vydání FC Kurz
  • Slevy 50% na setkání s Petrem Casanovou
  • Archiv více než 5.000 článků na téma osobního rozvoje
Předplatit od 59 Kč/měsíc
O autorovi
Petr Casanova
Vyberte si z podobných témat
Top
Shopping Cart