„Jen jsem dala dětem šanci žít,“ prohlásila žena, která dodnes mění dětský svět

Maria Montessori byla italská lékařka, pedagožka a zakladatelka Montessoriho pedagogiky, která se dodnes používá po celém světě. Věnovala se dětské psychologii a své poznatky aplikovala do vzdělávání. Její metoda spočívala v tom, že dětem dává volnost a možnost samostatného objevování. Věřila, že děti se nejvíce učí samostatně, když si mohou vybrat, co je zajímá. Její metoda se brzy rozšířila po celém světě a stala se jedním z nejvýznamnějších přínosů k modernímu vzdělávání.

Kromě vzdělávání se Montessori také věnovala práci s mentálně postiženými dětmi a přišla s novou metodou jejich výchovy. Její metoda spočívala v tom, že dětem nabízela speciální nástroje, které jim pomáhaly rozvíjet jejich schopnosti a dovednosti.

Montessori zemřela v roce 1952, ale její odkaz a metoda přežívají dodnes. Její přístup ke vzdělávání a práci s dětmi se stal inspirací pro mnoho pedagogů a její metoda je používána po celém světě.

Zajímá Vás životní příběh Marie Montessori? Jaké překážky musela překonat? Jak vyřešila svou osobní Sofiinu volbu? Přečtěte si náš článek!

Zbývá vám ještě 90 % článku

Pokračování článku je k dispozici pouze předplatitelům FC Klub a FC Kurz

  • Přístup k uzamčenému obsahu na webu FirstClass.cz
  • Přístup k digitálnímu archivu publikací FC Kurz a FC Workshop
  • Digitální verze aktuální vydání FC Kurz
  • Slevy 50% na setkání s Petrem Casanovou
  • Archiv více než 5.000 článků na téma osobního rozvoje
Předplatit od 59 Kč/měsíc
O autorovi
Lukáš Eder
Vyberte si z podobných témat
Top
Shopping Cart