V životě se často setkáváme s chybami a neúspěchy. Mnoho lidí se snaží před nimi utíkat a vyhýbat se jim za každou cenu. Ale co kdybychom Vám řekli, že chyby mohou být silným nástrojem k osobnímu růstu a sebevzdělávání?

Každý z nás má své silné a slabé stránky, ať už v pracovním nebo osobním životě. Víte, která část Vašeho já je dominantní? Pokud budete věnovat více pozornosti svému silnému já, můžete se stát mnohem úspěšnějšími v práci i v osobním životě.

Mnoho lidí se obává svého „zlého vlka“, tedy toho já, které je pro ně méně příjemné. Ale bez této části vlastní osobnosti bychom nebyli kompletní. Proto není třeba se ji bát, ale naučit se ji ovládat a využít její potenciál.

Chyby jsou nevyhnutelnou součástí života, ale málokdo ví, že mohou být skutečným darem. Pokud se z chyby poučíme, může nám poskytnout nový pohled na problém a pomoci nám vyvinout nové schopnosti. Je ale důležité se svými chybami nezaobírat příliš dlouho. Pokud uděláme chybu, poučme se z ní a jděme dál. Neplýtvejme energií nad neustálým přemítáním nad tím, co jsme mohli udělat jinak.

Pokud Vás zajímá, jak je možné přistupovat k vlastním chybám, aby nám byly co možná nejužitečnější, začtěte se do tohoto článku!

Zbývá vám ještě 90 % článku

Pokračování článku je k dispozici pouze předplatitelům FC Klub a FC Kurz

  • Přístup k uzamčenému obsahu na webu FirstClass.cz
  • Přístup k digitálnímu archivu publikací FC Kurz a FC Workshop
  • Digitální verze aktuální vydání FC Kurz
  • Slevy 50% na setkání s Petrem Casanovou
  • Archiv více než 5.000 článků na téma osobního rozvoje
Předplatit od 59 Kč/měsíc
O autorovi
Lukáš Eder
Vyberte si z podobných témat
Top
Shopping Cart