Pokud Vás zaujala zkušenost Terezy Jarkovské na předešlých stránkách tohoto vydání, jistě Vás zaujme také horká knižní novinka, ke které Tereza přiložila ruku k dílu. Kniha Opravdový život je mimořádná už jen z pohledu počtu autorů. Sedm zkušených odborníků z řad terapeutů a certifikovaných koučů sdílí zkušenosti nasbírané během deseti tisíc hodin práce se svými klienty. Rozkrývají praxí ověřené principy, které mohou sami čtenáři začít obratem aplikovat do svého života. Aby jim to šlo ještě lépe, získají ke knize praktickou mobilní aplikaci, která jim se vším pomůže.

Autory knihy spojuje touha pomáhat ostatním lidem žít naplněný a kvalitní život, čímž se zabývají ve své odborné praxi s terapeutickým přesahem v rámci projektu Opravdový vztah. Knihu Opravdový život bychom proto mohli označit za společné dílo několika přátel a kolegů, kteří svůj život opírají o zdravé hodnoty vedoucí ke kvalitnímu a naplněnému životu bez zbytečného stresu a dřiny. Autoři knihy se opírají o sto tisíc hodin průzkumu Thomase Leonarda v devadesátých letech. Duchovní otec oboru moderního koučování se zabýval výzkumem toho, co pomáhá lidem dosahovat úspěchu a naplnění s lehkostí, což je také hlavní téma knihy Opravdový život.

Autoři knihy při práci s klienty pochopili, že dnes již není problém dosáhnout mimořádných výsledků či snad úspěchů, za které si člověk vyslouží uznání druhých lidí. Zásadní je, jakým způsobem onoho uznání člověk dosáhne. Proto je klíčovým tématem celé knihy již zmiňovaná lehkost. Proč se některým lidem daří naplnit život bohatstvím a úspěchem ve všech oblastech s lehkostí, a jiní s dřinou nedosáhnou ani zlomku kýžených výsledků? Kniha Opravdový život odpovídá na tuto otázku skrze patnáct principů, které autoři sami vyselektovali během své praxe. Text je psán pochopitelným způsobem, a navíc je doplněn reálnými příběhy klientů, kteří se už rozhodli hledat cestu ke kvalitnímu životu. Kniha spatřila světlo světa teprve v září roku 2022, ale pozitivní reakce čtenářů na sebe nenechaly dlouho čekat. Však posuďte sami, jak na knihu reagovala čtenářka Tereza:

Moje dcera má teď v oblibě pohádku o Červené Karkulce, a to speciálně pasáž: „…a Karkulku zhltl jako malinu…“. I já jsem knihu Opravdový život téměř doslova také takto zhltla.

A jak kniha chutná? Přímo opravdově. Každá přísada (rozuměj kapitola) vytváří jedinečnou lahůdku (princip), kterou stojí za to jíst (zapojovat) každý den svého života.

A jaký to má dopad? Slovy nevyjádřitelný. Kvalita života nabere úplně jiný směr. Najednou zjistíte, že máte více energie než dříve, že umíte říct ne a necítíte se přitom provinile, nebo že jste mnohem více v přítomnosti a neřešíte, co by mohlo/mělo být… A nejen to, ale ještě mnohem víc.

Vaše osobnost po přečtení této knihy vyzraje a možná také ne, ale to si již určitě objevíte sami.

Přeji krásné chutnání (čtení). Tereza.

 

Proč byste si měli přečíst knihu Opravdový život?

• Nedaří se Vám dosahovat svých snů?

• Stojí za Vašimi výsledky jen dřina a odříkání?

• Neumíte dát sami sebe na zdravé první místo?

• Necháváte druhé lidi překračovat Vaše osobní hranice?

• Chcete se seznámit se zkušenostmi lidí, kteří si možná prošli podobným trápením?

• Nevíte, jak se zbavit nezdravých vzorců z dětství?

• Chcete přestat o lepším životě jen přemýšlet, ale začít jej opravdově žít?

Pokud říkáte „ano“ a hledáte knihu plnou zkušeností ze života a praxe, potom sáhněte po knize Opravdový život. V knize nezískáte jen jeden názor opírající se o zkušenosti jednoho nebo dvou autorů. Z knihy Opravdový život už od první stránky dýchá týmový duch a touha předat praktické zkušenosti. Však můžete posoudit sami. Se svolením autorů knihy přinášíme ukázku z poslední kapitoly, která souvisí s tématem svobody a osobních hranic ve vztahu.

Poslední kapitola z knihy Opravdový život je zaměřena na svobodu ve vztahu. Po jejím přečtení si můžete uvědomit, jak důležité je být si vědom vlastních hranic a jak snadno je dovolíme partnerovi překročit. Poslední kapitola vede čtenáře ke zralé vztahové svobodě a přináší pohled dvou životní partnerů, terapeutů Vítka Čadry a Kamily Krumpolcové, kteří sdílí příběhy svých klientů.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Pokračování článku je k dispozici pouze předplatitelům FC Klub a FC Kurz

  • Přístup k uzamčenému obsahu na webu FirstClass.cz
  • Přístup k digitálnímu archivu publikací FC Kurz a FC Workshop
  • Digitální verze aktuální vydání FC Kurz
  • Slevy 50% na setkání s Petrem Casanovou
  • Archiv více než 5.000 článků na téma osobního rozvoje
Předplatit od 59 Kč/měsíc
O autorovi
Lukáš Eder
Vyberte si z podobných témat
Top
Shopping Cart