„Jsem k ničemu!“ Tento postoj zaujímá mnoho lidí ve společnosti. Utápí se v bažině sebelítosti. Tito lidé žijí v minulosti a většinou si myslí, že musí v životě trpět, aby si zasloužili žít šťastně. Mnohdy jen čekají, až se štěstí usměje i na ně a hodí jim záchranné lano, co je vytáhne z trápení minulosti do šťastného života. Protože jste již četli příběh Louise L. Hay, autorky slavné knihy You Can Heal Your Life, tak víte, že každý se může rozhodnout milovat svůj život. A přesně o tom kniha slavné autorky mluví. Je to kniha zamilování se do svého života, přijetí své minulosti a vnímání svého odrazu v zrcadle jako obraz naprosté dokonalosti.

Louise se naučila v životě řídit jednoduchou filozofií, do které zasvětí své čtenáře hned na prvních stránkách knihy. Věří, že každý neseme odpovědnost za své prožitky a že každá myšlenka, jež nás napadne, utváří naši budoucnost. Protože opravdová síla se nachází jen v přítomném okamžiku. Již v úvodu knihy si tak uvědomíte, že pocit „Jsem k ničemu!“, případně „Nejsem dost…“, je pouhou myšlenkou, kterou stačí jen změnit. Ptáte se jak? Tak přesně o tom je tato kniha. Louise L. Hay věřila, že zloba, kritika a pocit viny jsou ty nejškodlivější postoje pro život. Postoje, které mohou způsobit mnoho nemocí, a že když se nám podaří zbavit se takových pocitů, můžeme se vyléčit i z rakoviny. Což sama dokládá vyprávěním svého osobního příběhu v samotném závěru knihy, která byla přeložena do češtiny pod názvem Miluj svůj život.

Pokud jste si na kteroukoliv z otázek odpověděli „ano“, pak vám kniha Miluj svůj život může pomoci. Kniha od slavné autorky již pomohla najít cestu k sebelásce milionům lidí po celém světě, a proto není jediný důvod, aby nepomohla také vám.

O čem je kniha Miluj svůj život?

 Kniha z roku 1984 je založena na předpokladu, že existuje spojení mezi myslí a tělem. Louise L. Hay věří, že jakákoliv tělesná nemoc má kořeny ve vzorcích našeho myšlení a našeho systému víry. Proto například nesouhlasí s přístupem moderní medicíny výlučně napadat nemoc na úrovni symptomu. Vysvětluje řadu způsobů, jak zvýšit pohodu, včetně pozitivní psychologie, manter a metod autoterapie. Pokouší se také spojit konkrétní nemoci s jejich psychickými příčinami. Ačkoli byla vědeckou komunitou označena jako pseudovědecká, kniha byla přesto široce populární a bylo jí připisováno, že přispěla k boomu alternativní medicíny.

Hned v úvodu knihy je vysvětleno, že opakující se vzorce myšlení a přesvědčení omezují a poškozují naši duševní pohodu. Věří, že duševní život jde proti proudu fyzického a náhodně ho ovlivňuje, a tvrdí, že nejzákladnější nezdravé přesvědčení je přesvědčení o osobní méněcennosti. Louise L. Hay byla přesvědčena, že duševní práce může vyléčit jakýkoliv fyzický symptom.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Pokračování článku je k dispozici pouze předplatitelům FC Klub a FC Kurz

  • Přístup k uzamčenému obsahu na webu FirstClass.cz
  • Přístup k digitálnímu archivu publikací FC Kurz a FC Workshop
  • Digitální verze aktuální vydání FC Kurz
  • Slevy 50% na setkání s Petrem Casanovou
  • Archiv více než 5.000 článků na téma osobního rozvoje
Předplatit od 59 Kč/měsíc
Vyberte si z podobných témat
Top
Shopping Cart