Bylo jí 43 let, když od ní odešel milovaný manžel a Louise L. Hay znovu a již potřetí zůstala v životě sama. Poprvé chuť samoty okusila už jako malá holčička, když byla umístěna do sirotčince. Podruhé byla sama, když porodila zdravou dívku a utekla z domova. Vztah s manželem byl pro půvabnou blondýnku vysvobozením a pomohl jí udělat tlustou čáru za minulostí. Jakmile však odešel, rány minulosti se začaly znovu otevírat. Zklamání, zášť, lítost, zoufalství. Všechny tyto stavy Louise prožívala a diagnóza smrtelné nemoci měla být poslední tečkou. Ale nebyla! Louise dokázala uzdravit své vnitřní dítě, vyrovnala se s minulostí, uzdravila staré rány a zamilovala se do svého života. Její životní příběh může být důkazem, že bez ohledu na minulost se může do svého života zamilovat každý.

Jak se k nám chovali lidé v minulosti, již nezměníme. Neseme si s sebou mnoho různých vzorců chování, jež ovlivňují náš současný život. Možná si s sebou nosíme i různé křivdy, které vyplavou na povrch vždy, když to nejméně čekáme. Utápět se v podobných křivdách a litovat starých chyb jen pořád dokola otevírá ty samé rány. Chceme-li se proto vnitřně uzdravit a mít ve svém nitru vždy dost síly pro lepší zítřky, potřebujeme přijmout svou minulost. Vzpomeňme si na horolezce. Ten když visí nad propastí, spoléhá na lano, které má jen pár desítek milimetrů v průměru. Naprosto mu důvěřuje. Mohl by ale důvěřovat takovému lanu, pokud by věděl, že je někde poškozené? Proto pokud chceme získat větší důvěru v sebe sama, potřebujeme si vytvořit záchranné lano, na které se můžeme vždy spolehnout. Nechte staré rány zahojit. Využijte nejprve síly odpuštění a skrze afirmace definujte své nové já.

Když Roman Chomát seděl u nemocničního lůžka své milované ženy, ani v duchu jej nenapadlo, že o pár stovek kilometrů dál jeho kamarádi rozebírají firmy v jeho holdingu. Kamarádi, kterým tolik důvěřoval, mu vrazili kudlu do zad v nejtěžší životní chvíli. Člověk má chuť říct, že něco podobného se neodpouští. Deset let trvalo, než Roman znovu našel cestu k lidem. Dnes svým zrádcům děkuje, že jej očistili od falešných přátel. Také Roman dokázal odpustit a nemá potřebu v sobě živit pocit křivdy a lítosti. I díky tomu jediná firma z holdingu, kterou zakládal spíše z nostalgie k dědečkovi, vyrostla v největší továrnu matrací a postelí na Slovensku. Materasso dnes počítá obraty v milionech eur a novou oporu našel Roman také ve své druhé manželce Evě, se kterou má další dvě děti.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Pokračování článku je k dispozici pouze předplatitelům FC Klub a FC Kurz

  • Přístup k uzamčenému obsahu na webu FirstClass.cz
  • Přístup k digitálnímu archivu publikací FC Kurz a FC Workshop
  • Digitální verze aktuální vydání FC Kurz
  • Slevy 50% na setkání s Petrem Casanovou
  • Archiv více než 5.000 článků na téma osobního rozvoje
Předplatit od 59 Kč/měsíc
Vyberte si z podobných témat
Top
Shopping Cart