Co je FC Kurz

 1. Psaný kurz, vysvětlující řešení konkrétního jednoho psychologického problému
 2. Každé dva měsíce nové vydání, tedy i nové téma. Pokaždé sto stran polopaticky podané psychologie, aby ji pochopilo i dítě.
 3. S členským programem FC Kurz je spojeno mnoho výhod: automatické zasílání nového FC Kurzu přímo do schránky i přístup k následným webinářům Petra Casanovy, který v uzavřené virtuální místnosti pomáhá čtenářům aplikovat konkrétní doporučení do vlastního života + odpovídá na otázky, které čtenáře při čtení FC Kurzu napadly i s ohledem na jejich osobní situaci.

3 unikátnosti FC Kurzu

 1. Neplatíte žádné horentní sumy za internetové kurzy nebo sezení u terapeuta. Naučíte se pomoci si sami. Případně je Vám Petr k dispozici.
 2. Na pochopení sto stránek máte dostatek času. Můžete si dávkovat čtení podle sebe, podle aktuální energie.
 3. Měsíc po vydání FC Kurzu Vám může přijít do schránky návazný magazín FC Workshop. Totéž téma, jen pojaté z pohledu praxe. Konkrétní lidé, konkrétní zkušenosti s daným problémem, jejich konkrétní doporučení. Každý příběh zakončen pracovními listy pro Vaše osvojení si správných postupů. Přehled momentálně dostupných kombinací FC Kurzů a FC Workshopů je zde.

Nový kurz: 6/2022

Téma: JAK SI NASTAVIT OSOBNÍ HRANICI

Dáváte lásku, podporu, energii a žádná se Vám zpátky nevrací? Obviňujete druhé z toho, že Vás zneužívají? Dovolte otázku: A proč se zneužívat necháte?

Není už na čase říct DOST? Že nevíte, jak se to dělá? Nastavením osobní hranice.

Že Vás to nikdo nenaučil? Pak se vysvětluje, proč možná trpíte syndromem hodného člověka, syndromem hladového srdce, syndromem neviditelného člověka a dalšími psychologickými jevy, jež paradoxně potkávají ty, kteří jsou zvyklí obětovat se pro druhé a víc dávat než přijímat.

Jak tomu naučit sebe anebo své děti? Sto stran vysvětlení a doporučení pro zvládnutí této životně důležité techniky. Nedovolte, ať Vás druzí zcela vyčerpají. Zastavte návaly nesebevědomí, pocitů nedostatečnosti, nedocenění. Zabraňte strachu, stresu, pochybnosti a úzkosti, aby se ve Vašem těle proměnili v depresi či ještě horší zdravotní potíže. Pamatujte: Jen proto, že s Vámi druzí jednají jako s nulami, to ještě neznamená, že nulami jste.

Užitečné do partnerských, pracovních, rodinných i přátelských vztahů.

Členům programu FC Kurz automaticky rozesíláme přímo z tiskárny 1. prosince 2022. (Nebyl doručen? Pište na [email protected].)

Samostatně k zakoupení, i spolu s dalšími FC Kurzy nebo knihami Petra Casanovy, na shopu zde.

S měsíčním odstupem můžete do schránky obdržet také FC Workshop Jak si nastavit osobní hranici V PRAXI. Více informací na [email protected].

Kurz: 5/2022

Téma: JAK POKOŘIT STRACH

Někdo má strach začít. Někdo pokračovat. Někdo skončit. Někdo se bojí, že se vše změní. Někdo, že se nezmění nic. Někdo se děsí samoty. Někdo vztahu. Někdo smrti. Někdo života. A někomu se strach rozjede v úzkost či dokonce fóbii. Jak se přestat bát ať toho, co by se mohlo stát, nebo naopak toho, co by se nikdy stát nemuselo.

Důležitý FC Kurz pro děti i dospělé. Pro lidi zadané nebo osamělé. Pro lidi úspěšné, ale zpochybňované, i neúspěšné a rovněž zpochybňované. Pro lidi, kteří zdroj strachu mají venku, i ty, kdo zdroj strach mají uvnitř. Petr Casanova na 100 stranách přibližuje metody psychologie, psychoterapie i psychoimunologie, které krok za krokem pomáhají překonat sama sebe, a to už od dětského věku.

 • Techniky pokojů, žebříků, černých labutí.
 • Vztahový detox, psychohygiena i práce s myšlenkami.
 • Zkušenosti legendárních psychologů, studie i pracovní listy pro vedení osobním růstem.

Samostatně koupíte zde

Chcete více informací? Pište na [email protected].

Kurz: 4/2022

Téma: JAK ČELIT MANIPULACI

Proč lidé, pro které děláme tak mnoho, si toho váží tak málo? Proč pro ně tak málo znamenáme? Co máme dělat víc, aby nás konečně oceňovali?

Provázejí Vás tyto otázky? Snažíte se dělat pro konkrétní lidi maximum, a jim to pořád nestačí? Připadá Vás, že Vaše maximum je nedostatečné? A co když je to jinak?

V partnerství, přátelství, práci, ba i rodině můžeme čelit rozmanitým formám manipulace. Už lidé, na kterých nám tolik záleží, mohou našeho milujícího srdce zneužívat. Jak to poznat? Jak se tomu bránit? Jak se vysmeknout z provázků, které nás změnily v něčí loutky?

Petr Casanova na 100 stranách tohoto FC Kurzu rozebírá manipulaci v (ex)partnerských, rodinných a pracovních vztazích. Zabývá se syndromy hladovějícího srdce, hodného člověka nebo neviditelného člověka, využívá psychologie Paula Ekmana, Carla Rogerse a dalších specialistů, abyste porozuměli podstatě manipulace jak blízkých lidí, tak přes blízké lidi, a uměli jí čelit.

Samostatně koupíte zde

V kombinaci s FC Workshopem Jak čelit manipulaci V PRAXI koupíte zde

Chcete více informací? Pište na [email protected].

Kurz 3/2022

Téma: CESTOU VNITŘNÍ SÍLY

Když člověk přestane dostávat lásku zvenčí, je ohrožena i jeho vnitřní láska. Když si Vás totiž lidé neváží, můžete mít sklon přestat si vážit sami sebe. Bez ohledu na dobré srdce, které máte, bez ohledu na všechno, co pro druhé zjevně děláte. Jestliže Vám začne scházet vnější ocenění, začnete si myslet, že opravdu nejste dost dobří.

Vnitřní zeslábnutí je příčinou ztráty sebevědomí, sebedůvěry, sebepřijímání, sebelásky. A proto jsem pro všechny, kdo vinou rozchodu nebo toxického působení kolegů v práci či příbuzných v širší rodině, akutně postrádají radost, motivaci, sílu, sepsal tento magazín/psaný kurz, který Vám pomůže to všechno si vytvořit uvnitř.

Cestou vnitřní síly povahou výuky navazuje na předchozí díl Jak nevyhořet. Příště na Vaše přání: Jak čelit manipulaci.

Jaké otázky Vám mimo jiné zodpoví: Jak vlastně funguje mozek? Kde se vzaly naše návyky i zlozvyky? Co jsou mozkové synapse a jak je přepsat? Co je PPP, P&P, jak si ve chvílích emočního deficitu dodat zevnitř to, co zvenčí schází? O Popelce, hormonech, olympionicích, správném vedení dětí, problematice přenosu viny ve vztazích, vnitřním alarmu i všem, co pomáhá, když se nám nedostává radosti, lásky, motivaci či jiných forem síly – sto stran od Petra Casanovy s využitím doporučení psychologie, psychoterapie a psychoimunologie.

Samostatně koupíte zde

V kombinaci s FC Workshopem Cestou vnitřní síly V PRAXI koupíte zde

Další vydání

Kurz 2/2022

Téma: JAK NEVYHOŘET

Když je tlaku, paniky, úzkostí a negativních myšlenek příliš, dojde palivo. Tam, kde člověk chtěl a zoufal si, že to nejde, už nechce. Tam, kde pro něj vztah, kariéra nebo zdraví měly smysl, ale dlouho se nic nezměnilo, pro něj smysl mohou ztratit. Zdánlivě lusknutím prstu, takhle rychle, teď. A přitom je to proces, který má své fáze a jde ho zbrzdit, zastavit i zvrátit. Jen vědět jak.

Řinčení zbraní, stagflace – kombinace stagnace (nezvyšování mezd) a inflace (zvyšování cen), stresové reakce. To vše je důvodem pro toto vydání. Duševní hygiena, jak ji můžeme provádět denně. Metody, techniky, inspirace polopatickou i zábavnou formou. Sto stran je rozděleno do pěti kroků, detailně vysvětlených a proložených raritními fotografiemi k zamyšlení.

Všechno v jednom pro každého, kdo chce aktivně pohnout svým životem a zlepšit nastavení svého myšlení. Čtení od Petra Casanovy, které tematicky navazuje na předchozí vydání.

Samostatně koupíte zde

Kurz 1/2022

Téma: JAK VYPNOUT NEGATIVNÍ MYŠLENÍ

Čelíte negativnímu zacyklení? Je Vaším problémem vracející se nebo neodcházející negativní pocit nebo myšlenka typu pochybnosti, úzkosti, strachu ze selhání nebo ztráty? Otravuje Vám to život, vztah, podrývá to Vaše sebevědomí – a nemůžete se toho zbavit? Propadáte skepsi, že lepší už to nebude? Zadržte, prosím.

Všichni víme, že se jen netočíte v kruhu. Je to spirála – čím déle chodíte v kruhu, tím víc si osvojujete návyk a směr dokola se stává směrem dolů. Jako kruhovým pohybem zavrtávaný šroub. A to proto, že negativní emoce neumějí vytvářet jiné než negativní myšlenky – negativní myšlenky neumějí vytvářet jiné než negativní činy – negativní činy neumějí vytvářet jiné než negativní výsledky – a negativní výsledky neumějí vytvářet jiné než ještě negativnější než původní negativní emoce.

Jak tuto spirálu ZASTAVIT? Jak negativní emoce a myšlenky ZMĚNIT v pozitivní? Jak udělat cokoli pozitivního, když v negativním rozpoložení v žádné zlepšení NEVĚŘÍME?

Pojďme si užít pozitivní pohled na negace. Naučme se vnímat mysl jako nástroj, který nám může stejně pomáhat jako škodit. Ukažme si, že mysl je jako nůž. Můžeme si jím uříznout kus chleba, anebo prst. Záleží, zda pochopíme, jak s ním zacházet.

Sto stran psychologie podané zábavnou a polopatickou formou. Skutečné případy a jejich konkrétní řešení. Všechno v jednom pro každého, kdo chce aktivně pohnout svým životem a zlepšit nastavení svého myšlení. Čtení od Petra Casanovy, které tematicky navazuje na předchozí vydání.

Samostatně koupíte zde

Kurz 6/2021

Téma: EMOCE VERSUS ROZUM: CESTOU INTUICE

Máte občas tušení, že se stane něco konkrétního, a ono se to potvrdí?

Cítíte, že čelíte lži, zradě, ale nemáte pro to žádné racionální důkazy?

Nevíte, jak pracovat s vnitřním hlasem, kterému se říká intuice – a to tím spíš, když Vás nabádá udělat něco, co Vám nepřipadá v pořádku, čeho se bojíte, ale po čem tak silně toužíte?

Co je vlastně intuice? Co o ní ví věda? Jak ji můžeme zesílit? Jaký neuvěřitelný svět se nám může otevřít, když budeme více poslouchat sami sebe – a jak to vůbec udělat?

Sto stran psychologie podané zábavnou a polopatickou formou. Skutečné případy a jejich konkrétní řešení. Všechno v jednom pro každého, kdo chce aktivně pohnout svým životem a zlepšit nastavení svého myšlení. Čtení od Petra Casanovy, které tematicky navazuje na předchozí vydání.

Samostatně koupíte zde

Kurz 5/2021

Téma: KURZ SEBEZVLÁDÁNÍ

Máte problém ovládat své emoce? Přebírají často vládu nad Vámi?

Trpíte na úzkostné domněnky, panické ataky nebo docela obyčejné strachy, které Vás oslabují v racionálním soustředění?

Jste pod tlakem, ve stresu děláte chyby, a pak Vás to trápí o to víc?

Ty a já. Ty a Tvůj vnitřní svět. Ty a trpělivost. To jsou tři části tohoto nápomocného magazínu, který učí práci na sobě ve třech oblastech: kvalitnějších vztahů, pevnějšího zdraví, smysluplnějšího bohatství.

Sto stran psychologie podané zábavnou a polopatickou formou. Skutečné případy a jejich konkrétní řešení. Všechno v jednom pro každého, kdo chce aktivně pohnout svým životem a zlepšit nastavení svého myšlení. Čtení od Petra Casanovy, které tematicky navazuje na předchozí vydání.

Samostatně koupíte zde

Kurz 4/2021

Téma: PROJÍT KONCEM K ZAČÁTKU

Čtyři bolestné konce, které potřebujeme proměnit v nový začátek.

Dva ve vztahu: když se s protějškem rozejdeme a musíme začít od nuly, a pak když se s protějškem snažíme vztah obnovit, ale návrat komplikují poškozená důvěra, neuzavřená minulost, průsak jiné známosti, sražené sebevědomí, chronický strach, emocionální paměť, orientační reflexy nebo jiné problémy, které nás spíše vzdalují než přibližují.

Třetí v oblasti bohatství: když potřebujeme začít znovu v práci nebo obecně jinak s obživou.

Čtvrtý v oblasti zdraví, respektive vlastní víry: když postrádáme naději, že cesta vůbec má smysl, že jsme schopni ji dotáhnout, že dokážeme sami sebe uzdravit nebo prožívanou fázi vůbec změnit.

Čtyři části: Rozchod rozchod, Slepit rozbité, Ztráty a nálezy a Uvidět za obzor tvoří těchto 100 stran podpůrné psychoterapie.

Sto stran psychologie podané zábavnou a polopatickou formou. Skutečné případy a jejich konkrétní řešení. Všechno v jednom pro každého, kdo chce aktivně pohnout svým životem a zlepšit nastavení svého myšlení. Čtení od Petra Casanovy, které tematicky navazuje na předchozí vydání.

Samostatně koupíte zde

Kurz 3/2021

Téma: KARMA LHÁŘŮ

Narazili jste na lež? Neumíte ji v sobě strávit? Nebo sami lžete, víte, že můžete sobě nebo někomu ublížit, ale nemůžete si pomoci? Magazín pro obě strany.

Proč Vám lidé lžou? Jak to mění jejich myšlení? Jak to mění jejich životní osud? A jak Váš?

Jak lež poznat? Jak ji ustát? Jak se lžím bránit? Uzdravujících 100 stran pro ty, kdo se potkali s lidskou slabostí.

Sto stran psychologie podané zábavnou a polopatickou formou. Skutečné případy a jejich konkrétní řešení. Všechno v jednom pro každého, kdo chce aktivně pohnout svým životem a zlepšit nastavení svého myšlení. Čtení od Petra Casanovy, které tematicky navazuje na předchozí vydání.

Samostatně koupíte zde

Kurz 2/2021

Téma: JAK PŘEKONAT POCHYBY

Proč pochybujeme o člověku? Proč on o nás? Proč my sami o sobě? Kde se pochyby berou? Jak jim čelit?

Psychologické fenomény zrcadlení, imposter syndromu i emocionálních zápisů, které ovlivňují sebevědomí i rozpuk negativních domněnek.

Sto stran psychologie podané zábavnou a polopatickou formou. Skutečné případy a jejich konkrétní řešení. Všechno v jednom pro každého, kdo chce aktivně pohnout svým životem a zlepšit nastavení svého myšlení. Čtení od Petra Casanovy, které tematicky navazuje na předchozí vydání.

Samostatně koupíte zde

Kurz 1/2021

Téma: PROČ NEZNÁM TVOJE PROČ

Nepochopitelná jednání protějšků. Proč se chovají tak toxicky? Proč odcházejí bez vysvětlení? Jak reagovat?

Psychologické fenomény ghostingu, vzdálené manipulace i křivých zrcadel, které v nás zanechávají pocit viny, ačkoli vůbec nemusí jít o naši chybu.

Sto stran psychologie podané zábavnou a polopatickou formou. Skutečné případy a jejich konkrétní řešení. Všechno v jednom pro každého, kdo chce aktivně pohnout svým životem a zlepšit nastavení svého myšlení. Čtení od Petra Casanovy, které tematicky navazuje na předchozí vydání.

Samostatně koupíte zde

Předchozí vydání jsou již vyprodaná. Dotisk neprovádíme.


Informace ohledně doručení

 1. Magazín FC odchází z tiskárny vždy na začátku sudého kalendářního měsíce – února, dubna, června, srpna, října a prosince.
 2. Nedošel Vám objednaný výtisk do 14 dní? Napište nám na [email protected], prověříme a zjednáme nápravu.
 3. Chcete někomu objednat magazín FC? Informujte se o této možnosti na [email protected].

© 2021, First Class Publishing

Top
Shopping Cart