O čem je magazín FC

Petr Casanova

Denně dostávám v průměru 300 otázek ohledně vztahové oblasti. Není v mých silách ani časových možnostech každému odpovědět jednotlivě. A přesto odpovídám. V rámci svého unikátního magazínu, jehož každé vydání je vyhrazeno do maximální hloubky a šířky zodpovězení jednoho konkrétního tématu, které nejčastěji poptáváte. Vždy sto stran do všech souvislostí.

Magazín FC je určen lidem, kteří chtějí o řešení problémů nejen číst, ale zvládat je. Kteří ocení prostředí uzavřené skupiny, kde sdílíme jak životní překážky, s nimiž se právě potýkáme, tak své zkušenosti. Kde hledáme podporu i sami pomáháme druhým.

Jedině ti, kteří se ptají a hledají odpovědi, chtějí skutečně změnit svůj život. Já jim říkám FC Premium. Těm patří tento magazín.

Pro tyto členy (přístup získáte ZDE nebo automaticky objednávkou magazínu) pořádám pravidelná živá vysílání v uzavřené skupině a zodpovídám jejich dotazy. Pro tyto členy každé dva měsíce píšu svůj magazín. Chodí jim automaticky, po dobu platného členství.

Unikátnost magazínu

Ačkoli je každé stostránkové vydání věnováno jedné konkrétní problematice, jednotlivá vydání na sebe tematicky volně navazují.

Magazín FC je tvořen pouze pro komunitu FC Premium. Nicméně tiskneme víc kusů pro případ nedoručení Vašeho výtisku. V tom případě pište na [email protected] a odešleme ZDARMA náhradní výtisk. Zbudou-li volné kusy, dají se koupit i jednotlivě zde.

Obsah je tvořen skutečnými případy, ale (je-li to žádáno) při uchování anonymní identity.

Aktuální vydání: FC 02/2021

Téma: JAK PŘEKONAT POCHYBY

Nevíš, jestli jsi se správným člověkem. Nevíš, jestli někdy se správným člověkem budeš. Nevíš, jestli máš vše, co potřebuješ k obstání ve vztazích, v práci, v cestě za svými sny.

Pochyby Ti nedělají dobře. Berou Ti sílu. Zdráháš se věřit. Vidíš převážně černě. Bojíš se, že znovu neuspěješ. Přitahuješ lidi, kteří toho zneužívají. Přitahuješ děje, které opravdu vedou k Tvému selhání. Chybí Ti větší opora, a to nejen v okolí, nýbrž i v sobě.

Psychologické fenomény zrcadlení, imposter syndromu i emocionálních zápisů, které se projevují ve snižování sebevědomí i žárlivosti, překvapivé příklady úspěšných, a přitom o sobě pochybujících lidí, nápomocné metody a techniky, které učí s pochybnostmi ve všech typech vztahů pracovat.

Aby Vám magazín byl doručen, musíte mít členství FC Premium. Pak Vám přijde automaticky, každé dva měsíce nový a v rámci členského poplatku.

Máte základní členství FC Klub a chcete jej navýšit na FC Premium? Napište nám na [email protected].


Minulé vydání: FC 01/2021

Téma: PROČ NEZNÁM TVOJE PROČ

Problematika odpojení od vztahu a to bez slova vysvětlení.

Protějšek se odpojí fyzicky (odejde) nebo emočně (zůstává po našem boku, ale sabotuje budování vztahu, nekomunikuje), a my nevíme proč. Netušíme, co jsme udělali špatně a zda vůbec. Co máme napravit. Zda vůbec čekat.

Jak to máme pochopit, když nevíme, co bylo příčinou? Jak se s tím máme vyrovnat, když nevíme, co nemáme případně opakovat?

Psychologické fenomény ghostingu, vzdálené manipulace i křivých zrcadel. Myšlenkové mapy těch, kteří nám zanechali problém, ale ten ve skutečnosti vůbec nemusí být náš.

Dostupný také samostatně.

Nedošel Vám tento magazín a máte členství FC Premium? Napište nám na [email protected]

Máte členství FC Klub a chcete jej navýšit na FC Premium? Napište nám na [email protected] a doplatíte pouze rozdíl mezi cenami obou členství.


Minulé vydání: FC 06/2020

Téma: ODPUSTIT NEZNAMENÁ ZAPOMENOUT

JAK ODPUSTIT to špatné, co nás trápí. Jak odložit to těžké, co nás tíží. Jak se zbavit břemen, která nás připravují o sílu, naději, víru. Poslední vydání roku, které doplňuje Vánoční Speciál, obsahuje 100 stran emoční hygieny, jež čistí hlavu i srdce.

Techniky Buddhy, dalajlamy, legendárních psychologů 20. století. Dvě dvanáctera pro lepší pochopení, co odpuštění je a co není. Detailní průvodce třemi fázemi odpouštění.

Dostupný samostatně.

Nedošel Vám tento magazín a máte členství FC Premium? Napište nám na [email protected]

Máte členství FC Klub a chcete jej navýšit na FC Premium? Napište nám na [email protected] a doplatíte pouze rozdíl mezi cenami obou členství.


Minulé vydání: FC 05/2020

Téma: JAK PŘEPSAT STARÉ VZORCE

Starý vzorec je jako rýha v mysli. Jako drážka v gramofonové desce, ve které běží jehla přenosky. Předurčuje, jak v kritických chvílích myslíš, jednáš, jak se cítíš. Jak si věříš, o čem pochybuješ, čeho se bojíš. S tím vzorcem se nikdo z nás nenarodil, někdo ho do nás opakovaným dlouhodobým působením vyryl. My stejně tak můžeme přepsat ten vzorec.

Jinak se ve vypjatých okamžizích cítit. Konstruktivně jednat. Spokojeněji se cítit. Víc věřit sobě nebo okolí. Jde to. Není to lehké, ale já nepíšu o ničem, co je lehké. Píšu o tom, co v životě stojí za to udělat.

Dostupný samostatně.


Minulé vydání: FC 04/2020

Téma: JAK PRACOVAT SE STRESEM

„Lidi neničí stres, ale způsob, kterým s ním zacházejí.“ Hans Selye, lékař, který zavedl pojem „stres“, strana 36

Jsi pod tlakem? Nauč se s ním pracovat. Nauč se ovládat své emoce, nebo ony ovládnou Tebe.

Čtyři pilíře schopnosti práce se sebou. Nauč se asertivitě, vnitřnímu dialogu, práci s přetížením, které přichází zvenčí, ale také zevnitř.

Petr Casanova, kterému se denně svěří 300+ lidí se svými „neřešitelnými“ problémy (více než 100 000 prožitých těžkostí ročně), má osobní zkušenost jak s vnitřním stresem, tak s ventilací a kompenzováním negativní energie v těle. Inspirujte se jeho doporučeními i návrhy specialistů z mnoha oborů (práce, vztahy, sport). Unikátních sto stran, které Vám pomohou obnovit klid.

Dostupný samostatně.


Minulé vydání: FC 03/2020

Téma: JAK FUNGUJE PŘEDSTAVIVOST

„Nejlepší způsob využití představivosti je tvořivost. Nejhorší způsob využití představivosti je úzkost.“ Deepak Chopra, strana 16

Pronásledují Vás oslabující představy – žárlivost, úzkost, černé vize toho, co všechno špatného by se Vám mohlo přihodit? Anebo naopak – rádi byste využili svou představivost k posilujícím vizím – zlepšení svého života, kariéry, spokojenějšího vztahu?

Vyrovnáni s minulostí a se spraveným sebevědomím je čas začít tvořit lepší přítomnost. Využít nástroje, které nám dal život – vizualizaci, intuici, snění, ale také příznivá znamení a symboly kolem nás. Myslíte, že to bude ezoterické vydání? Ale vůbec ne. Vítejte ve své božské mysli!

Dostupný samostatně.


Minulé vydání: FC 02/2020

Téma: JAK ZVEDAT SEBEVĚDOMÍ

„Když jsem se dětí ve třídě ptal, z čeho mají největší strach, udivily mě: Neúspěchu. Chápete? Ony se nebojí války nebo rakoviny. Bojí se selhání. Jak pak mohou ve svém životě dosáhnout úspěchu, když se bojí selhání a selhání je součástí školy života?“ Marian Jelínek, strana 66

Nevěříte si? Pochybujete o sobě? Zápasíte se sebepřijetím, sebehodnotou a sebeposouváním? Nebo je to problém někoho z Vašich blízkých, Vašeho dítěte? Nadešel čas to změnit.

Všechno o zdánlivých maličkostech, které kradou člověku sebevědomí, a účinných postupech, jak se bránit. O lidech, kteří ponižují, oslabují, opouštějí. O přepínačích v myšlení, schopnosti vzepřít se manipulaci, přepsat rodičovské vzorce chování, zvyšovat sebejistotu a sebedůvěru.

Vydání volně navazující na problematiku uzavření minulosti. Předpoklad pozitivní budoucnosti.

Litujeme, již vyprodáno!!!


Minulé vydání: FC 01/2020

Téma: JAK POSTAVIT MOST PŘES MINULOST

„Tabuizované téma. Přitom jsem si konečně přestala připadat hloupě. Zjistila jsem, že dětstvím doba učení nekončí. Že škola pokračuje. Že sice jsme už velcí, ale některé věci se musíme učit znovu, jako kdybychom měli znovu číst a psát. Třeba říkat NE.“ Vlastina Svátková Kounická

Drsné odmítnutí? Neodpustitelná vlastní chyba? Těžké dětství, přes něž se neumíme přenést a které kontaminuje i naši dospělost, naše vztahy v přítomnosti? Jak ze začarovaného kruhu?

Vyhoření v práci i osobním životě. Citová závislost na toxickém člověku. Rána z nevěry a druhá šance ve vztahu, který už má narušenou důvěru. Pokaždé se ptáme: Jak to máme překonat?

Úžasné psychologické metody sebeposouvání, odpuštění, sebezlepšování. Uzdravení vnitřního zraněného dítěte, práce s výčitkami okolí i vlastního ega. Výchozí vydání lepší budoucnosti.

Litujeme, již vyprodáno!!!


Distribuční informace

  • Jednotlivá nová vydání magazínu FC rozesíláme vždy na začátku února, dubna, června, srpna, října a prosince.
  • Nedošel Vám magazín? Napište nám na [email protected]
  • Máte již členství FC Klub a chcete je navýšit na FC Premium? Napište nám na [email protected] a doplatíte pouze rozdíl mezi oběma členstvími.

Další informace

© 2020, First Class Publishing