Vyplnili jste si tabulku, co Vaše dítě baví a nebaví? Nevíte, co s ní? Talenty (co dítě baví) ukazují směr, kudy by dítě mělo kráčet. Jednak proto, že na této cestě bude pravděpodobně úspěšné, ale také šťastné – dávají-li mu právě tyto činnosti energii.

Naopak s nedostatky (co dítě nebaví) lze naložit dvěma způsoby. Buď jde o takové obtíže, které by dítěti mohly překážet, a s nimi je potřeba pracovat (například vada řeči, kterou lze odstranit).

Nebo jde o nezměnitelné slabiny, s nimiž se dítě pouze trápí, a pak by dítě mělo slyšet, ať si s nimi neláme hlavu. Že stejně v práci nebo rodině bude součástí týmu a jeho členové mohou svými přednostmi vykrýt jeho nedostatky, stejně jako naopak dítě svými přednostmi vykryje nedostatky ostatních členů. Ano, chce to práci. Nejen dobře nakládat se svými nedostatky, ale také dále rozvíjet své talenty.

Dítě by mělo vědět, že samotný talent mu úspěch nezajistí. Talent je jen předpokladem úspěchu. Úspěch však stojí úsilí. Sebepřekonání. Mozek je totiž principiálně nástrojem přežití, ne nástrojem úspěchu. Jemu stačí přežít. Nestačí-li přežití nám, musíme VYVINOUT ENERGII A ÚSILÍ, abychom dosáhli víc. Co to znamená? Dám slovo těm, kdo si otázku již zodpověděli.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Pokračování článku je k dispozici pouze předplatitelům FC Klub a FC Kurz

  • Přístup k uzamčenému obsahu na webu FirstClass.cz
  • Přístup k digitálnímu archivu publikací FC Kurz a FC Workshop
  • Digitální verze aktuální vydání FC Kurz
  • Slevy 50% na setkání s Petrem Casanovou
  • Archiv více než 5.000 článků na téma osobního rozvoje
Předplatit od 59 Kč/měsíc
Vyberte si z podobných témat
Top
Shopping Cart