Nejen ve vlastním myšlení, i v přírodě můžete najít oporu pro vnitřní zesílení a zvýšení sebevědomí a emoční imunity. Následující doporučení nejsou určené ani tak pro umlčení toxických lidí, jako spíše vlastních pochybností, a ke zlepšení niterných pocitů.

Doplňky pro momenty vypětí

Lenku Šoltysovou, zakladatelku firmy Organic Oasis Lab, znají na Slovensku z jedné z prvních soukromých onko-genetických laboratoří. Založila a řídila také kliniku estetické medicíny a plastické chirurgie v Bratislavě. Více než desetileté zkušenosti v oblasti zdraví a krásy ji přiměly vytvořit – společně s týmem biochemiků a farmaceutů – přírodní výživové doplňky pro fyzicky, psychicky a emočně přetížené lidi. Složky jejích produktů vycházejí z aktivních a patentovaných látek, jejichž prospěšné účinky dokládají klinické studie.

Na lahvičkách bývá napsáno buď Happy Skin Therapy, či Anti Stress Therapy. V prvním případě jde o přírodní směs šestnácti aktivních složek a dvou patentovaných látek, konkrétně ceramidů Ceramosides a koncentrované směsi polyfenolů Oxxynea. Působí proti vráskám, obecně dehydratované, poškozené a citlivé pleti se sklonem k ekzémům a zvětšeným pórům. Doplněk má silný anti-age efekt, zároveň zlepšuje elasticitu pokožky, podporuje tvorbu kolagenu, redukuje oxidační stres a stárnutí buněk.

Ve druhém, antistresovém případě jde o přírodní směs sedmi aktivních složek plus jedné patentované bio látky Serenzo, podpořené přírodními vitaminy skupiny B a přírodním hořčíkem pro odolnější psychiku, snížení únavy a vyčerpání, jakož i pro stabilizování hormonální rovnováhy a dobrý spánek.

Kolagenová kúra pro udržení vnějšího i vnitřního mládí

Možná už znáte ten pocit, kdy ráno vstáváte a snad všechno Vás bolí, v zrcadle Vás vítá unylá, unavená, suchá pleť s vráskami a po česání nacházíte hřeben plný vlasů. Do toho se mohou přidat ještě lámavé nehty a dobrá nálada je ta tam. S těmito problémy může pomoci užívání kolagenu.

Kolagen je stavební bílkovina, kterou si tělo dokáže vytvářet samo. Využívá jej jako pojivo v pokožce, tkáních a kloubní chrupavce. Jelikož ale stárnoucí tělo produkuje méně vlastního kolagenu, připadá do úvahy užívání kolagenu ve formě výživového doplňku. Podle odborníků může pomoci:

zlepšit strukturu pokožky (elasticitu, tón a hydrataci)

redukovat menší vrásky, potažmo působit preventivně proti tvorbě větších vrásek

podpořit zdraví vlasových kořínků, čímž napomůže zastavit vypadávání vlasů

ke zlepšení kvality vlasů, pomoci k tvorbě pevnějšího keratinu, v důsledku čehož se vlasy méně lámou a třepí

ke zpevnění nehtů

podpořit strukturu kloubní chrupavky, a přispět tak ke zvýšení odolnosti pohybového aparátu.

K tomu je však nutné za prvé mít opravdu účinný kolagen a za druhé užívat ho dlouhodobě. Ze studií, zkoumajících vliv kolagenu na pleť, vyplývá, že viditelné změny na pleti (zvýšení elasticity, lepší hydratace a pevnost pokožky) mohou být patrné již po šesti až osmi týdnech užívání. Tedy, za předpokladu, že šlo o kvalitní kolagen. Co to ale znamená?

Zbývá vám ještě 90 % článku

Pokračování článku je k dispozici pouze předplatitelům FC Klub a FC Kurz

  • Přístup k uzamčenému obsahu na webu FirstClass.cz
  • Přístup k digitálnímu archivu publikací FC Kurz a FC Workshop
  • Digitální verze aktuální vydání FC Kurz
  • Slevy 50% na setkání s Petrem Casanovou
  • Archiv více než 5.000 článků na téma osobního rozvoje
Předplatit od 59 Kč/měsíc
Vyberte si z podobných témat
Top
Shopping Cart