Jak to s regulací toxicity ve svém životě mají někteří konkrétní lidé? Předložím Vám několik příkladů známějších osobností, a to ze dvou důvodů. Jednak abyste viděli možnosti řešení, které se jim samotným osvědčily, a jednak abyste mi uvěřili, že citový jed potkává opravdu každého – bez ohledu na to, zda je v oboru úspěšný, nebo ne. Ty úspěšné potkává ještě více.
Zaujalo mě sedm pozoruhodných mentálních detailů, o kterých stojí za to přemýšlet, případně si je osvojit.
„Snažím se nebýt snadná kořist“
Když se ke mně někdo chová zle, neptám se, proč se tak chová on, ale proč se tím já tolik zabývám a proč si to nechávám líbit. Díky této dvojotázce jsem odhalil svůj problém – podvědomou touhu vyhovět druhým lidem, a z toho plynoucí strach z konfliktů.
Zkuste i Vy, až narazíte na toxickou osobu, zjistit, proč se cítíte tak špatně, proč Vám záleží na tom, aby se k Vám ta osoba chovala jinak, a jestli část problému není ve Vás, ve Vaší minulosti, ve Vašich pochybnostech o sobě a ve Vaší potřebě vycházet s každým jedině dobře. Až pochopíte, že všechny lidi nepotřebujete, ztratí moc s Vámi tak snadno manipulovat. Nebudou mít jak. Přestanete být snadná kořist.“
Hugh Grant
Pokračování článku je k dispozici pouze předplatitelům FC Klub a FC Kurz
- Přístup k uzamčenému obsahu na webu FirstClass.cz
- Přístup k digitálnímu archivu publikací FC Kurz a FC Workshop
- Digitální verze aktuální vydání FC Kurz
- Slevy 50% na setkání s Petrem Casanovou
- Archiv více než 5.000 článků na téma osobního rozvoje