Detaily, které vypadají jako nic, ale když potřebujete pomoci, mohou znamenat úplně všechno

Detaily, které vypadají jako nic, ale když potřebujete pomoci, mohou znamenat úplně všechno

Pět pozoruhodných osobností, které se potkaly s toxickou energií. Zmiňují malé mentální pomocníky, kteří mohou změnit kupodivu všechno. Dokonce dokážou ochromit toxické lidi. Přemýšlejte i o zdánlivých maličkostech. Jakkoli na první pohled vypadají trpce, mohou přinést sladký výsledek.

Julia Stiles

Americká herečka začínala na divadelních prknech už jako jedenáctiletá. Čelila stále většímu odrazování od kariéry, a to čím úspěšnější byla.

„Když jste křehcí, a k tomu už nemusíte být dítě, mohou Vás druzí lidé rozdupat. Stačí, že upozorní na jednu Vaši skutečnou chybu, a tu opakují – dokud Vám nevyryjí do hlavy brázdu, že kvůli té jedné ,neodpustitelné‘ chybě jste nedostateční. Vaše reakce bude pravděpodobně stejná jako moje. Lidská přirozenost, Váš pud sebezáchovy, Vás přinutí tu chybu skrývat, a tím si ji vnitřně přiznávat, připomínat, topit se v ní.

V té nejslabší chvíli jsem poznala, v čem je největší síla. V PŘIZNÁNÍ VLASTNÍ CHYBY PŘED JINÝMI LIDMI. Umění přiznat vlastní chybu před jinými lidmi představuje vůbec největší zbraň proti FOPO, strachu z toho, co si o Vás druzí pomyslí. Dokážete-li totiž bez uzardění přiznat vlastní chybu před jinými lidmi, říkáte tím, že unesete odsouzení jinými lidmi. Dokážete-li unést odsouzení jinými lidmi, přestáváte z něj mít takový strach. Názory jiných lidí nad Vámi najednou ztrácejí moc.

Mnozí si myslí, že přiznat vlastní chybu je další slabina. Proto se takovému přiznání brání. Přitom je úlevna být v pohodě s vlastní chybou. Uvědomit si, že jsme lidé. Že není pro člověka ostudou chyby dělat, ale opakovat je, a přitom předstírat, že žádné chyby nedělá.“

Zbývá vám ještě 90 % článku

Pokračování článku je k dispozici pouze předplatitelům FC Klub a FC Kurz

  • Přístup k uzamčenému obsahu na webu FirstClass.cz
  • Přístup k digitálnímu archivu publikací FC Kurz a FC Workshop
  • Digitální verze aktuální vydání FC Kurz
  • Slevy 50% na setkání s Petrem Casanovou
  • Archiv více než 5.000 článků na téma osobního rozvoje
Předplatit od 59 Kč/měsíc
O autorovi
Petr Casanova
Vyberte si z podobných témat
Top
Shopping Cart