Bolest z nešťastné lásky člověka učí a vede k naplněným vztahům. Říká kouč Ondřej Suchopár

Možná to znáte. Na začátku vztahu, když jsme zamilovaní, věříme že jsme potkali spřízněnou duši. Toho pravého partnera, se kterým zestárneme, prožijeme vše krásné a překonáme vše špatné, co patří k životu. Jenže po čase se nápadně začíná opakovat to, co už možná znáte z minulých vztahů. Přestáváte si rozumět. Pocit lásky je náhle nahrazen naštváním, vztekem, výčitkami, možná i strachem a lítostí.

Napadlo vás někdy, proč se nám to děje? Opravdu máme v životě takovou smůlu, že stále potkáváme ty samé typy lidí, kteří nám jen ubližují? A co se na to zkusit podívat jinýma očima. Co když to není žádná smůla? Co když je to dar? Dar poznání sebe sama a objevení příčiny, proč se v životě nedaří tak, jak bychom si přáli. Tématem karmických vztahů, které se opakují, aby nás v životě něco naučily, se zabýval Petr Casanova v knižním bestselleru Cítit rozumem, myslet srdcem. Pokud přesně víte, o čem je řeč a hledáte odpověď na otázky výše, kniha vám pomůže. Získáte ji pouze zde.

S podobnými otázkami přicházejí lidé také za transformačním koučem Ondřejem Suchopárem, který znovu zavítal do podcastu Myšlením na vrchol. Ondřeji, co na sobě musím změnit, aby se mi to už nedělo? Proč zrovna já musím mít takovou smůlu na lidi? I tyto otázky Ondřej slýchává a odpovědi sdílí v našem rozhovoru, který můžete zhlédnout ve videu níže.

Pochop bolest

Ondřej Suchopár může být někým vnímán jako esoterik a šarlatán, který popírá práci doktorů. Jak ale sám zmiňuje v rozhovoru, považuje se za velmi pragmatickou osobnost, nezpochybňuje práci lékařů a sám je dnes studentem psychologie. Ta v samotném základu učí, že veškerá prožitá traumata se zapisují do různých částí našeho těla, a to neznámo kam a bez jakéhokoliv vzorce. S tím ovšem Ondřej nesouhlasí, protože na své cestě, kdy se soustředil především na zkoumání psychosomatiky, vysledoval jasné a konkrétní vzorce, podle kterých se traumata na těle zapisují. Mimochodem, vše, co vysledoval, má již dnes také razítko Evropské unie. Ta technika se jmenuje bioenergetická stimulace torzních polí a učí s ní pracovat ve svém transformačním online kurzu. Osm let tuto techniku používá denně v praxi a pomáhá klientům zbavit se nejenom nemocí a bolesti na těle, ale také překonat prožitá traumata z minulosti a zbavit se tak vzorců, které mají vliv na celý život. Tím pádem i na naše vztahy.

Ondřej v rozhovoru sdílí také několik příkladů ze svých bolestivých vztahů. Zkusme se ale nyní zamyslet. Co si člověk odnáší z takového vztahu? Kdo prožil nešťastnou lásku, jistě moc dobře zná, jak dokáže bolet. V některých případech je bolest tak veliká, že člověk dostane strach se otevřít novým vztahům a zamilovat se. Jenže bolest tu není jen od toho, aby nám ublížila. Nepřichází proto, aby člověka zranila. Bolest přichází, aby nás něco naučila. Když se jako malé dítě spálíme o rozpálenou plotýnku na sporáku, rychle se učíme, že příště už na ni nemáme sahat. A přesně tak funguje každá bolest. Záleží jen na nás, zda jsme schopni se z bolesti poučit, začít v životě něco měnit anebo se proti ní začneme bránit prostředky, které bolest otupí, abychom ji už dál necítili. Jenže když bolest přestaneme cítit, budeme schopni se z ní někdy poučit?

Bolest ve vztahu funguje podobně. Zkusme na ni pohlížet jako na informaci, nebojme se ji prožít, prodýchat a přistupujme k ní jako k našemu učiteli. Co nás přišla naučit? Na jaké trauma z dětství mě bolest přišla upozornit? Jaký vzorec z mé minulosti se stále opakuje, že potkávám stejné typy lidí, kvůli kterým cítím bolest? Když se vzdáte myšlenky, že vám tito lidé přišli do života ublížit a otevřete se možnosti, že přicházejí, aby vás něco naučili, může to být absolutní „game changer“ pohledu na všechny prožité vztahy, které ve vás způsobují bolest. Jak se naučit s bolestí pracovat? Také to si odnesete z rozhovoru s Ondřejem Suchopárem.

3 tipy, jak zvládnout vnitřní bolest

  1. Už jste unavení ze vztahů, které vždy skončí stejně? Proč s jinými lidmi prožíváme stejná trápení? Odpovědi přináší kniha Cítit rozumem, myslet srdcem.
  2. Trápíte se bolestí v samotě? Proč nám ubližují lidé, které tolik milujeme? Proč je tak těžké zapomenout a přestat se trápit? Od bolesti pomáhá kniha Sami, která vás naučí čerpat energie v samotě a netrápit se osamělostí. Knihu získáte jen zde.
  3. Chcete začít intenzivně pracovat na vnitřní změně? Objevit v sobě vzorce z dětství, které vás pořád vedou na slepou kolej? Zbavit se prožitých traumat a objevovat nové příležitosti? Ondřej Suchopár vás provede svým online transformačním kurzem. Stačí zhlédnout reference zde.

Vyberte si z podobných témat
Top
Shopping Cart