Tajemství sexuální energie aneb Jak v sobě probudit sílu, která nám pomůže zvládnout cokoliv

Asi každý z nás zažil pocit totální zamilovanosti.
Stav, kdy jsme byli schopni dokázat cokoliv. Najednou nic nebylo překážkou. Natolik jsme propadli pocitu lásky, že jsme pro druhé byli schopni udělat prakticky cokoliv na světě. V očích našich blízkých jsme často vypadali a možná se i chovali jako naprostí blázni. „Má nasazené růžové brýle, neví, co dělá.“ I tohle o nás někteří přátele možná říkali. Kde se v nás vzalo tolik energie? Kam se časem vytrácí?

Zdroj síly

Vysvětlili jsme si to již v FC Workshopu Slabé Já versus Silné Já v praxi. Každý v sobě máme jakési dva hlasy. Jeden člověka podporuje a dodává mu sílu překonat všechny překážky, a ten druhý jej drží zkrátka. Napadlo Vás někdy, z čeho tyto hlasy berou energii? Proč někdy slyšíme hlas Slabého Já a lekneme se překážky, zatímco jindy slyšíme hlas Silného Já a z překážky se stává výzva a příležitost? Z čeho čerpají tyto hlasy energii?

Odpověď hledejte v emocích. Když je náš vnitřní svět zaplaven láskou, touhou nebo vášní, tak Silné Já má spoustu energie a křičí: „Jdi do toho! To zvládneš!“ A naopak, jakmile v sobě máme strach, zášť nebo snad vztek, Slabé Já varuje: „Pozor, tohle je nebezpečí! Bacha, na to nejsi dost dobrý!“

Pravda je, že pokud se skutečně do někoho zamilujeme, jsme schopni dokázat věci, o kterých se nám v životě nikdy ani nesnilo. Najednou je pro nás snadné překonat překážky, se kterými už léta bojujeme, jsme schopni snadněji se zbavit našich zlozvyků a naprosto změnit svůj život. Často si myslíme, že tak jednáme z lásky, že zažíváme pocit lásky a pro tento pocit jsme schopni obětovat i sami sebe.

Já si ovšem myslím, že tak nejednáme jen z pocitu lásky nebo pro pocit nějaké lásky. Pro mě totiž slovo láska není jen pocitem či emocí. Pro mě je více činem dvou nebo více lidí, kteří jsou ochotni pro ty druhé udělat něco jen tak, protože jim na nich záleží, protože je mají rádi, a chtějí jim proto věnovat svou energii. Ostatně každou emoci můžeme vnímat jako zdroj nějaké energie, což jsme již probrali v tomto tištěném FC Workshopu.

Zdroj života

Někdy skutečně potkáme osoby, které v nás probudí obrovské množství energie, a my najednou nechápeme, co se s námi děje a kde se to všechno vzalo. Najednou se nám chodí tak nějak zlehka, máme chuť pouštět se do nových věcí, zkoušet nové věci a dělat i to, z čeho jsme měli dříve strach, nebo během čeho se naše ego cítilo poníženě, tedy trapně.

Mluvili jsme o tomto tématu také v minulém podcastu Myšlením na vrchol, kde byla hostem Denisa Říha Palečková. Během rozhovoru jsem se také odkázal na myšlenky Napoleona Hilla, který ve své knize Myšlením k bohatství mluví o sexuální energii jako o hlavním motivátoru našeho růstu a touhy po úspěchu. Hill označil lidskou sexualitu a lásku jako nejmocnější prvky, které nás vedou k reálným činům. Nezkoumal ovšem sexuální energii jen z pohledu potřeb rozmnožování lidí, zaměřoval se více na otázku, zda energie, kterou v nás probouzí láska vůči někomu jinému, může mít za následek i mimořádné úspěchy některých z nás. Položil si otázku: Pokud tomu tak skutečně je, je možné tuto energii probouzet, vyvolávat a uměle směřovat k nějakému cíli a záměru?

Hillův postřeh již potvrdila nejedna studie a na svých zkušenostech to potvrdila také Denisa Palečková během našeho rozhovoru (pokud jste rozhovor ještě neslyšeli, najdete ho zde). V praxi se skutečně ukázalo, že charismatičtí lidé, kteří se nestydí navenek projevit svou sexualitu, jsou schopni dosahovat lepších výsledků než tuctoví lidé bez energie.

Probuď se

Možná si teď říkáte: A kde mám tu sexuální energii hledat?
Odpověď je prostá: přestaňte ji hledat a snažte se ji probudit. Dřímá někde uvnitř Vás, jen možná pod nátlakem doby, povinností nebo nezdravých emocí, které jste si zatím nedovolili prožít, nemohla propuknout. Sexuální energii má v sobě každý. Je zdrojem života. A pokud jste četli tento článek, tak už možná také chápete, že vše, co potřebujeme pro náš životní úspěch, už všichni dávno máme v sobě. Všichni jsme se narodili se stejnou energií, kterou potřebujeme pro úspěch. Jde jen o to, že někteří z nás, řekněme ti mimořádně úspěšní, se naučili tuto energii aktivně směrovat v rámci své osobní vize a proměnit ji v reálné činy a úspěchy.

Nejen Napoleon Hill si všiml tohoto faktu, a proto označil naši sexuální energii a její vědomé ovládání jako jeden ze třinácti principů, pomocí kterých úspěšní lidé dosahují úspěchu. Pokud jste se již stali studenty programu Myšlením k bohatství a učíte se nahrát Hillovy principy úspěchu hluboko do svého podvědomí, do své přirozenosti, možná už také chápete, jak je důležité naučit se ovládat svou sexualitu. Když se to naučíme, jsme schopni tuto energii proměnit v tvořivost, probudit v sobě kreativitu, bude nám dodávat odvahu, chuť k dalšímu růstu a budování něčeho nového. Jakmile ale této energii propadneme a začne ona ovládat nás, snadno začneme přicházet o rozum. Může se tak stát například ve chvíli, kdy se zamilujeme do úspěchu nebo peněz. Můžeme například propadnout drogám, závislosti na pornografii, sexu bez lásky a jakéhosi „cílového feťáctví“, kdy vše, co děláme, děláme jen pro chvilkové potěšení, a i když si jsme schopni racionálně uvědomit, že naše jednání není mnohdy správné, nejsme schopni se mu ubránit, protože jsme se nenaučili pracovat s tím obrovským množstvím síly a energie, která je v každém z nás a kterou Napoleon Hill pojmenoval sexuální energií.

Ostatně i proto jsme se již v tištěném FC Workshopu Emoce + Rozum = Osud naučili hledat, nastavovat a udržovat jakousi harmonii vnitřního světa. Protože, jak se říká, čeho je moc, toho je příliš…

Tištěná kniha Myšlením k bohatství zdarma pro naše fanoušky

Jste fanoušky osobního rozvoje a hltáte veškerý obsah, který pomáhá žít kvalitnější život ve všech oblastech? Chcete ovládnout nejen sexuální energii, ale dostat pod kůži další principy životního bohatství? Dovolte mi doporučit program Myšlením k bohatství z nadace Napoleona Hilla. Studenti programu mají přístup do unikátní digitální knihovny, kde získávají hromadu skvělého obsahu pro osobní rozvoj. Není to jen film Myšlením k bohatství, ale také inspirativní články a další skvělý obsah. Pro nové studenty, kteří při registraci uvedou v objednávkovém formuláři heslo FCKNIHA, jsme od Petra Štěpánka získali speciální a hodnotný dárek. Tištěnou knihu Myšlením k bohatství v plné verzi z roku 1937. Knihu získáte po zadání hesla FCKNIHA v poznámce objednávky zde.

Vyberte si z podobných témat
Top
Shopping Cart