„Emoční zátěže z dětství ničí lidem vztahy, zdraví i kariéru,“ vysvětluje transformační kouč a terapeut

Do e-mailu mi přišla tato zpráva:
„Lukáši, moc ráda bych poděkovala za rozhovor s Ondrou Suchopárem z minulého roku. Pouštěla jsem si ho pořád dokola, až jsem se odhodlala Ondru kontaktovat a změnilo mi to život. Jen díky vám dvěma zase vstávám každé ráno plná energie a můj život se zlepšuje ve všech směrech…“

Zpráva plná slov díků mi přišla od Jany, pravidelné posluchačky podcastu Myšlením na vrchol. Dovolte mi na její zprávu odpovědět jen krátce:
„Milá Jano, neděkujte mně ani Ondrovi. Nejprve poděkujte sama sobě, protože ve finále to byla právě Vaše práce a rozhodnutí zlepšit svůj život. Mým úkolem bylo pouze inspirovat ke změně, a těší mě, že se to ve Vašem případě setkalo s úspěchem.“

Životní cesta

Jana nebyla jediná, kdo pozitivně reagoval na podcast s Ondřejem Suchopárem z minulého roku (pokud jste rozhovor neslyšeli, můžete to napravit zde). Čtenáři nám často píšou dotaz, jak překonat stará traumata a získat novou energii do života. Toto téma mimo jiné podrobně probíráme v FC Workshopu Silné Já versus Slabé Já v praxi, a věřím, že dnešní rozhovor s Ondřejem Suchopárem přinese další zajímavý pohled na toto téma. Tentokrát jsme se v rozhovoru zaměřili na konkrétní techniky a zkušenosti, které Ondřej Suchopár učí ve svých kurzech. Ondřej dříve pracoval jako špičkový obchodník a manažer. V Nokii měl na stole nabídku stát se obchodním ředitelem pro celé Rusko, ale odmítl. Už tehdy cítil, že více peněz ani lepší auto nebo cokoliv jiného ho ke štěstí nedovede. Dnes působí jako terapeut, transformační kouč, lektor tradiční Kaula tantra jógy, specialista na bolesti a onemocnění, ale především se konečně cítí jako spokojený, zdravý a šťastný muž.

Celý příběh může v dnešní době znít trochu jako klišé – úspěšný obchodník, který vydělal spoustu peněz, pak vyhořel a našel nový smysl ve spirituálním světě a koučování. Podobných příběhů je mezi námi spousta, ovšem z rozhovoru pro podcast Myšlením na vrchol pochopíte, že se nám v životě neděje nic samo od sebe. Vše má svůj důvod, respektive příčinu, kterou můžeme odstranit a vyhnout se nepříjemným následkům.

Pro Ondřeje byla v životě klíčová jedna cesta, kterou na svém webu popisuje následujícími slovy: „Po návštěvě Indie v roce 2009 jsem zjistil, že věci jsou jinak, než se mohou zdát na povrchu. Absolvoval jsem mnoho seminářů a výcviků specializovaných na terapie, práci s emocemi a energiemi a na pomoc se zdravím a bolestmi u lidí i zvířat. Nejčastěji pomáhám klientům s transformačním koučinkem, s bolestmi v těle a onemocněními.” Jak cesta do Indie ovlivnila Ondrův život a jaké techniky dnes předává dál? Nejen to se dozvíte v dnešním podcastu. Poslechnout si jej můžete v každé podcastové aplikaci nebo dole ve videu.

Co vše se dozvíte v rozhovoru s Ondřejem Suchopárem:

 • Jak prožitá traumata z dětství ovlivňují celý náš život?
 • Proč některé bolesti souvisejí s nezdravě prožívanými emocemi?
 • Kam se tyto emoce ukládají?
 • Jak funguje patentovaná technika Bioenergetická stimulace torzních polí?
 • Proč je důležité nejprve odstranit emoční zátěž a jak na to?
 • S jakými problémy se klienti obracejí na Ondřeje Suchopára?
 • Proč se Ondřej rozhodl přestat s koučováním a začal učit klienty, jak si mohou pomáhat sami?
 • Proč je zásadní umět si Nastavit osobní hranice a jak to souvisí s prožívanými emocemi?
 • Jak s osobními hranicemi souvisejí nefunkční vztahy, nepovedená kariéra nebo totální vyčerpání?
 • Proč je pomoc druhým lidem vyčerpávající?

Užitečné odkazy na závěr

 • Chcete překonat sami sebe? Víte, jak funguje náš vnitřní svět a proč občas posloucháme hlas, který nás táhne ke dnu? Tato témata probíráme v FC Workshopu Silné Já versus Slabá Já v praxi. Získáte jej do vyprodání zásob jen zde.
 • Máte problém si nastavit osobní hranice? Dovolujete druhým lidem překračovat únosnou mez? Naučte se, jak si hranice nejen nastavit, ale také udržet v tomto FC Workshopu.
 • Zaujaly Vás zkušenosti a myšlenky v podcastu s Ondřejem Suchopárem? Zajímá Vás, s jakými problémy se lidé na Ondřeje nejčastěji obracejí? Odpovědi získáte v referencích zde.
 • Zaujal Vás Ondřejův Transformační kurz? Pro všechny posluchače dnešního podcastu mám od Ondřeje Suchopára malý dárek. Pokud Vás kurz zaujal a chcete na sobě začít pracovat, získáte při zadání kódu „FCTISIC“ slevu ve výši jeden tisíc korun. Slevový kód je platný pouze do konce července, uplatnit jej můžete zde.
Vyberte si z podobných témat
Top
Shopping Cart