Jste žena, která ho pořád ještě nenašla, až si říkáte, jestli pro Vás vůbec nějaký „princ na bílém koni“ je?

Nebo jste muž, kterého ty ženy obcházejí, protože jim jako „princ na bílém koni“ nepřipadá, až si říkáte, jestli pro Vás vůbec nějaká žena je?

Podívat se na tyto otázky z obou stran současně mi umožňuje příběh, který mi poslal Milan. Ve zkratce: „Roky jsem usiloval o jednu dívku, než mi řekla, že miluje Pretty Woman. Že i ona čeká na prince na bílém koni, který si ji jednou – obrazně řečeno – odveze v bílé limuzíně. Pochopil jsem, že o mě stát nikdy nebude. A tak se Vás, Petře, ptám: Jakou mám šanci, že vůbec někdy potkám nějakou partnerku? Nebo jsou takové všechny ženy – všechny chtějí jen prince na bílém koni, kterým já nejsem?”

Prosím, kdykoli propadáte splínu ohledně seznámení nebo vztahů, přečtěte si knihu JáMy spřízněných duší. Jinak řečeno: Jestli nechápete detail, něčí zacházení v tento den nebo v posledním období, musíte pochopit šířeji celý obraz, celý svůj příběh i celý příběh těch žen. A potom Vám dojde i význam tohoto detailu. Co tím myslím?

Když to otočím, Milane, tak ženy se mě nejčastěji ptají: 1) Je nějaký princ na bílém koni pro KAŽDOU ženu? 2) Mohou být VŠICHNI muži princové na bílém koni? Odpovídám NE a NE. Ne, pro všechny ženy, alespoň v této chvíli, nejsou princové na bílém koni. A vysvětlím proč. A ne, všichni muži nejsou princové na bílém koni. A to je moc dobře. Toto hned objasním.

Kdo je vlastně „princ na bílém koni“

Mezi muži jsou totiž rovněž hajzlíci. Když je ženy potkají, touží po takové špatné zkušenosti tím více po někom lepším. Možná tomu lepšímu muži pořád orientačně říkají „princ na bílém koni”. 

A možná zdánlivého prince na bílém koni opravdu potkají. Je – podle jejich představy – například pohledný, úspěšný, bohatý, zkrátka ATRAKTIVNÍ. Jenže, jak tyto ženy časem pochopí, i takový zdánlivě ideální muž může být hajzlík. Dokonce právě to, že O SOBĚ VÍ, že je pohledný, úspěšný, bohatý, může podporovat ten rys jeho osobnosti, že je hajzlík. To, že VÍ, že po něm každá žena PRAHNE, způsobuje, že on sám jednotlivé ženy nerespektuje. Proč by je respektoval, když může tuto teď hned vyměnit za jinou? Jakou pro něj má jakákoli žena hodnotu? A tak ženy pochopí, že i takoví muži mohou být hajzlíci. Že nezáleží na tom, co muž vlastní nebo jak okouzluje ZEVNĚJŠKEM, ale že záleží na tom, co má UVNITŘ, v hlavě, v srdci, zkrátka jestli je to hajzlík nebo ne.

Některé ženy už po dvou takových kategorických zkušenostech s hajzlíky – s jedním typem, který ani nepůsobí jako princ, a s druhým, který vypadá jako princ, ale je to hajzlík možná ještě větší – bohužel zanevřou na vztahy. Poněkud nelogicky užijí zjednodušující větu „Všichni muži jsou stejní.“, aniž by znaly všechny muže. A právě tehdy je nejvhodnější čas pro to, aby potkaly třetí typ muže. Přesněji: Ony tento třetí typ muže potkávají, ale pro své bláhové soustředění na dokonalého prince na bílém koni tento třetí typ nevidí. Uvidí ho, až když jim na základě špatné zkušenosti dojde, že nejdůležitější pro šťastný vztah je, jak se muž CHOVÁ – jestli má ženu rád, jestli se o ni zajímá, stará, jestli ji chrání. Pokud ano, pak se právě takový typ stává pro ženu oním „princem na bílém koni“, ačkoli žádnou bílou limuzínou jako Richard Gere v Pretty Woman nejezdí. To je paradoxní a klopotná cesta, díky níž některé ženy objeví podstatu skutečného prince na bílém koni.

Hodnota spálení

Z toho plyne, Milane, že aby si jednou jakákoli žena vážila Vás, „obyčejného muže“, musí si projít touto bolestnou cestou.

A věřte mi, že si mnoho žen už touto cestou prošlo. Ano, existuje už mnoho těch, které se s domnělým „princem na bílém koni“ spálily.

Proto, Milane, nepochybujte o tom, že i kolem Vás už jsou ženy, které po svých špatných zkušenostech nechtějí o mnoho víc, než aby je muž měl rád, zajímal se o ně, staral se o ně, chránil je. Ale chtít to začnou zpravidla až poté, co poznají, že nic z uvedeného není samozřejmost, že je to nakonec to nejdůležitější a že každý člověk, nejen muž, je desetkrát přitažlivější tím, jak se ve vztahu chová – svými projevy laskavosti, respektu, upřímnosti a loajality – než svým vzhledem. Byť to neznamená, že člověk krásný uvnitř nemůže být půvabný i navenek.

Trápí Vás dosavadní vztahové zkušenosti? Hledáte spřízněnou duši, ale možná zapomínáte na otázku, zda jste také potenciálně spřízněnou duší pro druhé? Kniha JáMy spřízněných duší je k sehnání zde.

Chcete do ní věnování? Máte dvě možnosti: A) Objednejte si knihu zde a do kolonky Poznámka vepište křestní jméno osoby. Knihu obdržíte již s mým vepsaným věnováním. B) Přijďte osobně sem kteroukoli středu mezi 14. a 16. hodinou. Budu zde přichystaný na vepsání věnování do Vámi zde zakoupené knihy.

Chcete probrat svůj problém? Přijďte na Setkání. Dosud volné termíny jsou zde.

Vyberte si z podobných témat
Top
Shopping Cart