Je to nejčastější otázka, kterou mi posíláte. Zvláště po včerejšku, po živém vysílání na téma Jak se vyrovnat se smrtí. Něco se mnou vždy chcete probrat z očí do očí. A já musel najít jedno místo, stálé místo, kde bude příležitost potkat se, poznat se, ale za přesných podmínek, které potřebuji. To znamená v soukromí, ale přitom v komfortním prostředí tak, abychom se o nic nemuseli starat, měli všechno pohodlí, dobrou kávu a dortík na nervy, ale také klid. Proto volba padla na Space Cafe, kavárnu v Praze na Andělu.

Tedy, kavárnu… Kavárna je jen jedním z prostorů Space Cafe. Proto se to místo tak jmenuje. Space. Anglicky prostor.

Popíšu pět důvodů, proč je to pro mě nejlepší místo na Setkání.

1. Poloha

Jestli se máme osobně potkat, musí to být na místě, které je dostupné pro každého. Hlavní město je samozřejmě ústředním bodem země. Já sice nebydlím v Praze, ale i ode mě vede cesta do Prahy, byť tříhodinová.

Space Cafe se navíc nachází nejen v Praze, ale dokonce v dopravně nejvýhodnějším místě Prahy. Na metru, tramvaji, autobusu MHD, na cílových zastávkách meziměstských autobusových i vlakových spojů. A to všechno je do dvou set metrů od Space Cafe. Metro Anděl, tramvajové a autobusové zastávky Anděl, autobusové nádraží Na Knížecí; autobusové a vlakové nádraží Smíchov je jednu stanici metrem nebo dvě zastávky tramvají. A 200 metrů daleko je obchodní centrum Nový Smíchov, kde je 2500 parkovacích míst, přijedete-li autem.

2. Soukromí

Space Cafe je více než kavárna. Napomáhají tomu dvojí ceny na tabuli. Kávu sice můžete pít v kavárně, ale levněji ji dostanete s sebou (take-away). Takže kdo chce pouze dobrou kávu, ten si ji koupí a odchází. Uvnitř zůstávají ti, kdo potřebují více – kteří tu pracují, s někým se potkávají nebo jednají, anebo relaxují. Mají dobrou kávu a navíc klid.

Space Cafe je totiž multifunkční prostor. Je vhodný pro coworking, ale také třeba pro různé prezentace. Pokud pracujete jako koučové či třeba v obchodě, součástí Space Cafe je salonek, oddělený prostor pro sedm osob. Máte tam projektor, promítací plátno, a přitom pořád servis, obsluhu. Máte tam denní světlo z ulice, protože celou jednu stěnu tvoří sklo a výhled ven. A přitom Vás nikdo neruší. Právě tohle místo využívám pro diskrétní konzultace – stranou všech a přitom uprostřed všeho.

3. Večerní klid

Space Cafe je přes den otevřená pro širokou veřejnost. Večer se „lidé z ulice“ už dovnitř nedostanou. Celá Space Cafe se vyhradí pro akce, workshopy, motivační semináře, různé osobně-rozvojové akce. Od prvního února to bude každá středa pro Setkání se mnou. Přednášet tam budou i koučové mnoha oblastí, třeba v rámci tréninku komunikačních dovedností, potkáte tam obecně zajímavé lidi. Pozoruhodné je, že personál tam dál obsluhuje, byť navenek Space Cafe působí jako zavřená.

Mimochodem, jedním z vnitřních prostorů Space Cafe je podcastová místnost. Takže pokud chcete vytvářet vlastní audioobsah u dobré kávy, tam máte příležitost a klid.

4. Pohodlí

Onen „space“, prostor, je i mezi jednotlivými posezeními. Není to židle na židli. Takže u dobré kávy můžete příjemně a relativně nerušeně pracovat či rozjímat. Můžete si tam i číst, ve Space Cafe jsou volně k dispozici i mé knihymagazíny. Rád toho využívám, a když máme Setkání, rovnou mohu vepsat věnování někomu, kdo si na místě zakoupí mou knihu.

Je to tak příjemný prostor, že jsme hned za spojovacími dveřmi s kavárnou udělali sídlo First Classu. Takže pohodlné je to i pro mě. Na Setkání to mám sedm kroků od kancelářského stolu.

5. Servis

Teď nemám na mysli obsluhu, ale to, co obsluha připravuje. Existuje totiž pověra, že káva z dobrých surovin musí být drahá. Ne, nemusí. Tady máte pohled na ceník.

Espresso z výběrové kávy od doubleshotu stojí 29 Kč, když si ho vezmete s sebou. Cappuccino stojí 39 Kč.

Jak vidno, i káva může být za dobrou cenu ve vysoké kvalitě. O zákuscích nebo o sendvičích ani nemluvím. Ve Space Cafe jste jako v jiném světě. A to proto, že Space Cafe není primárně kavárna, ale prostor pro dobrou energii. A k té chci samozřejmě přispět i já během našich Setkání – přijdete, budiž, s problémem, ale odejít musíte s lepší energií. Pokud Vás to zajímá, termíny možných Setkání jsou zde.

O autorovi
Petr Casanova
Vyberte si z podobných témat
Top
Shopping Cart